• Ramadan Muja pa nënkryetar të minoriteteve

  Ramadan Muja pa nënkryetar të minoriteteve

  Zgjedhja e nënkryetarit nga radhët e komuniteteve  ka dështuar edhe në seancën e fundit në Kuvendin e Komunës së Prizrenit. Përçarjet brenda subjekteve minoritare për këtë post kanë bërë që kjo pikë të enjten të hiqej nga rendi i ditës […]

 • Qeveri qebapësh

  Qeveri qebapësh

  Opozita prizrenase e ka vlerësuar Qeverinë lokale si “Qeveri të qebapëve dhe të ‘pleskavicave’”, apetiti i të cilës jo vetëm që po bëhet problematik, por që ka edhe nevojë për konsultë mjekësore, pasi në gjysmën e parë të këtij viti […]

 • Të shtëna në dasmë në Prizren, me armë të llojit Ekol

  Të shtëna në dasmë në Prizren, me armë të llojit Ekol

  Në një aheng dasme në një shtëpi në Prizren, një mashkull ka shtënë me armë zjarri. Madje, kjo armë ishte e llojit Ekol, ku i dyshuari ka pranuar se ka shtënë me të dhe përveç armës ka dorëzuar edhe katër […]

 • Një i vdekur dhe tre të lënduar në Qafë të Duhlës

  Një i vdekur dhe tre të lënduar në Qafë të Duhlës

  Sot rreth orës 06:00, në magjistralen Prizren-Prishtinë, saktësisht në Qafë të Duhlës ka ndodhur një aksident automobilistik nga pasojat e të cilit një femër e vitlindjes 1973 ka humbur jetën, ndërsa shoferi ka pësuar lëndime të rënda e dy të […]

 • Arrestohet një mjek në Malishevë

  Arrestohet një mjek në Malishevë

  Hetues rajonalë nga Drejtoria Rajonale e Prizrenit, të enjten pasdite kanë arrestuar një mjek të Shtëpisë së Shëndetit në Malishevë mbi bazën e dyshimit se i njëjti ka tejkaluar autorizimet gjatë kontrollit të dy pacienteve të moshës së mitur në […]

 • Përfundon zgjerimi i rrugës në pikën kufitar në Vërmicë

  Përfundon zgjerimi i rrugës në pikën kufitar në Vërmicë

  Sot do të mbahet ceremonia e përfundimit të projektit për zgjerim të rrugës në pikë kalimin kufitar në Vërmicë. Sipas një njoftimi të Ministrisë së Punëve të Brendshme, në këtë ceremoni do të marrin pjesë: Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi, […]

 • Kosova, gjashtë muaj pa parlament

  Kosova, gjashtë muaj pa parlament

  Po bëhen gjashtë muaj që kur Kosova ka mbetur pa parlament që është institucionin më i lartë ligjvënës i shtetit. Njohës të rrethanave politike e vlerësojnë të dëmshme këtë periudhë që po kalon vendi. Mos konstituimin e institucioneve të reja, […]

Lajme

Ramadan Muja pa nënkryetar të minoriteteve

Ramadan Muja pa nënkryetar të minoriteteve

Zgjedhja e nënkryetarit nga radhët e komuniteteve  ka dështuar edhe në seancën e fundit...

 

Ekonomi

Dogana e ATK-ja drejt dështimit

Dogana e ATK-ja drejt dështimit

Dogana e Kosovës që nga janari i vitit 2014 e deri më sot ka arritur të mbledhë vetëm...

 

Sport

Mehmedi: Ishte natë perfekte

Mehmedi: Ishte natë perfekte

Admir Mehmedi e quan natë perfekte të mërkurën mbrëma, kur shënoi het-trik në fitoren...

 
 

Kulturë

Ndahet nga jeta në moshën 63-vjeçare aktori i njohur Fadil Kujovska

Ndahet nga jeta në moshën 63-vjeçare aktori i njohur Fadil Kujovska

Është ndarë nga jeta në moshën 63-vjeçare aktori i njohur shqiptar Fadil Kujovska. Mësohet...

 

Rajon&Botë

Franca s’ia çon luftanijet Rusisë

Franca s’ia çon luftanijet Rusisë

Qeveria e presidentit francez, François Hollande, të enjten i ka përgënjeshtruar zërat...

 
 

Opnione

Njëri thumbit – tjetri patkoit

Njëri thumbit – tjetri patkoit

Shkruan: Zenun Rusi Erdhi edhe kjo që ndoshta nga formimi i koalicioni LDK-AAK-NISMA është pritur...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne