• Obama nominon Gregory T. Delawie ambasador në Kosovë

  Obama nominon Gregory T. Delawie ambasador në Kosovë

  Senati ka pranuar nominimin e presidentit Barack Obama që Gregory T. Delawie, nga Virginia, të jetë ambasador i ri në Republikën e Kosovës. Ditë më parë u raportua se zyra e Presidentit të SHBA-ve kishte propozuar disa emra për disa […]

 • Begaj dhe Mustafa: Regjionalizimi sipas vullnetit të qytetarëve

  Begaj dhe Mustafa: Regjionalizimi sipas vullnetit të qytetarëve

  Kryeministri Isa Mustafa, ka vizituar sot edhe Komunën e Malishevës, ku është pritur nga kryetari i Komunës, Ragip Begaj. Ata kanë biseduar për çështje të ndryshme, përfshi edhe çështjen e kalimit në regjionin e Gajkovës, ku kryeministri Mustafa, tha se […]

 • Mustafa: Suharekës i nevojitet përkrahje

  Mustafa: Suharekës i nevojitet përkrahje

  Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar të shtunën Komunën e Suharekës, ku është takuar me kryetarin Sali Asllanaj. Pas takimit, kryeministri Isa Mustafa theksoi se është punuar mjaft shumë në këtë Komunë sa i përket ndërtimit të infrastrukturës dhe […]

 • Vetura godet një këmbësor në Prizren

  Vetura godet një këmbësor në Prizren

  Është goditur nga vetura një këmbësor në rrugën “11 Marsi” në Prizren. “Një vozitës gjersa ishte duke lëvizur me veturën e tij në rrugë nga pakujdesia ka goditur një këmbësor “,njofton Policia e Kosovës . “Viktima ka pësuar lëndime të […]

 • Arrestohen dy hajna në Prizren

  Arrestohen dy hajna në Prizren

  Dy persona të dyshuar për vjedhje janë arrestuar në rrugën e Tranzitit. “Në lidhje me rastin e grabitjes se raportuar dite më parë, me 27.03.2015 Njësiti i Hetimeve ka arrit të identifikojë dhe të arrestojë dy të dyshuar”, njofton Policia […]

 • Drogë në fshatin Atmaxhë

  Drogë në fshatin Atmaxhë

  Policia e Kosovës ka gjetur dhe konfiskuar substancë narkotike në fshatin Atmaxhë të Prizrenit. “Raportohet se gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit është gjetur dhe konfiskuar një sasi substancës e dyshuar narkotike e llojit Marihuanë në peshë prej 9.74 […]

 • Tentim vrasje në Landovicë të Prizrenit

  Tentim vrasje në Landovicë të Prizrenit

  Një mosmarrëveshje për pak nuk ka përfunduar në tragjedi në fshatin Landovicë të Prizrenit. Një person është arrestuar nga policia, pasi që ka gjuajtur me armë zjarri në drejtim të një personi tjetër. “Si rezultat i veprimeve policore është arrestuar […]

Ekonomi

Vala, Ipko dhe…

Vala, Ipko dhe…

Tregu i telefonisë mobile shumë shpejt do të ndryshojë. Operatorët aktual, Vala dhe Ipko...

 

Sport

Lëndohet Alba, mungon ndaj PSG?

Lëndohet Alba, mungon ndaj PSG?

Jordi Alba është lënduar në paraqitje për Kombëtaren e Spanjës në ndeshjen kundër...

 
 

Kulturë

Kryeministri Rama në shërbim të Rona Nishliut

Kryeministri Rama në shërbim të Rona Nishliut

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama duket se është vënë në shërbim të këngëtares...

 

Rajon&Botë

Vjehrra paguan vrasës për të vrarë nusen

Vjehrra paguan vrasës për të vrarë nusen

Një ruse është dënuar me burgim pasi ka paguar një vrasës për ta vrarë nusen e djalit...

 

Showbiz

Ish-bashkëshortja e Kikës: E lashë sepse ishte homoseksual

Ish-bashkëshortja e Kikës: E lashë sepse ishte homoseksual

Banorët të çdo edicioni të shtëpisë së Big Brother janë gjithnjë në qendër të spekullimeve...

 
 

Intervista

Ka nisur një kapitull i ri me Shqipërinë

Ka nisur një kapitull i ri me Shqipërinë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, aktualisht kryetar i Grupit Parlamentar për Politikën...

 

Opnione

“Një Tokë, Një Popull, Një Ëndërr”

“Një Tokë, Një Popull, Një Ëndërr”

Shkruan: Xhavit Haliti “Një Tokë, Një Popull, Një Ëndërr”, kjo ishte motoja e organizimit,...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne