• Naser Berisha zëvendëson Masar Shalën

  Naser Berisha zëvendëson Masar Shalën

  Naser Berisha nga PDK-ja, do të zëvendësojë Masar Shalën në Asamblenë Komunale të Prizrenit. Ai është emëruar dje edhe nga Komisioni Zgjedhor i Kosovës. Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së në Asamblenë Komunale në Prizren, Masar Shala, në shtator të […]

 • Susuri  zëvendëson  Hajdarin

  Susuri  zëvendëson  Hajdarin

  Skender Susuri nga Bashkimi Demokratik,  do të zëvendësojë Osman Hajdarin në Asamblenë Komunale të Prizrenit. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve,dje ka marrë vendim për zëvendësimin e Hajdarjt nga Susuri .  Në tetor të këtij viti, Osman Hajdari, pat dhënë dorëheqje nga […]

 • Jahjaga kritikon ashpër politikën kosovare: Mjaft më u arsyetuat me tranzicion, punoni

  Jahjaga kritikon ashpër politikën kosovare: Mjaft më u arsyetuat me tranzicion, punoni

  Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga në fjalimin vjetor para deputetëve të Kosovës ka kritikuar ashpër skenën politike kosovare lidhur me ngërçin politik gjashtëmujor, duke theksuar se me këtë papërgjegjësi politike është vënë në sprovë Kushtetuta e vendit dhe është sfiduar […]

 • Nisma në Prizren: Nexhat Çoçaj, abuzoi me të gjallët dhe dëshmorët

  Nisma në Prizren: Nexhat Çoçaj, abuzoi me të gjallët dhe dëshmorët

  Nisma për Kosovë në Prizren ka akuzuar pushtetin komunal për keqpërdorimet e shumta që po bëhen në sektorin e arsimit. Sipas këtij, subjekti politik, aktakuza e ngritur nga Prokuroria Themelore në Prizren, kundër drejtorit të Arsimit, Nexhat Çoçajt,tregon qartë se […]

 • Paguante kredinë me parat e manifestimit “Java e Remzi Ademjat”

  Paguante kredinë me parat e manifestimit “Java e Remzi Ademjat”

  Drejtori i Arsimit në Prizren, Nexhat Çoçaj, me paratë e manifestimit “Java e Remzi Ademaj”, ka paguar edhe këstin e kredisë në bankë. Në aktakuzën e siguruar nga “PrizrenPress”, Çoçaj, akuzohet se në bashkëkryerje me arsimtarin Bedri Çejku, nga Prizreni, […]

 • Zëvendësministrat pritet ta tensionojnë LDK-në

  Zëvendësministrat pritet ta tensionojnë LDK-në

  Përzgjedhja e zëvendësministrave nga radhët e LDK-së, pritet t’i krijojë kokëçarje të madhe kryetarit të kësaj partie, njëherësh kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa. Burime të gazetës “Tribuna” brenda LDK-së nuk e kanë përjashtuar mundësinë që Mustafa t’i emërojë disa zv/ministra […]

 • Natali Veliaj dënohet me 12 vjet burg dhe 25 mijë euro

  Natali Veliaj dënohet me 12 vjet burg dhe 25 mijë euro

  Natali Velija dhe Fisnnik Blakaj shpallen fajtorë për krime të organizuara dhe shpërlaje parash.I akuzuari i dytë në këtë rast, Fisnik Blakaj, është dënuar me 11 vjet burg dhe 25 mijë euro gjobë. Të gjithë të akuzuarit janë në gjykatë, […]

Lajme

Naser Berisha zëvendëson Masar Shalën

Naser Berisha zëvendëson Masar Shalën

Naser Berisha nga PDK-ja, do të zëvendësojë Masar Shalën në Asamblenë Komunale të Prizrenit....

 

Ekonomi

KEDS-i nuk lëshon kuponë fiskalë

KEDS-i nuk lëshon kuponë fiskalë

Konsorciumi turk “Limak- Çalik”, i cili para 2 vjetësh privatizoi Distribucionin për...

 

Sport

Roberto Carlos: Reali nuk ka rival

Roberto Carlos: Reali nuk ka rival

Real Madridi është duke shkëlqyer në këtë edicion. Kampioni i Evropës ka realizuar 21...

 
 

Kulturë

Poezia e Olldashit që emocioni sallën: Jetofsh sa të duash nëna ime

Poezia e Olldashit që emocioni sallën: Jetofsh sa të duash nëna ime

Një poezi që deputeti i ndjerë Sokol Olldashi shkroi posaçërisht për nënën e vet në...

 

Showbiz

Kanye West dhuratë 50 mijë euro për të bijën

Kanye West dhuratë 50 mijë euro për të bijën

Kanye West është një baba i cili nuk mendohet gjatë për shpenzimet kur bëhet fjalë për...

 
 

Opnione

Kosova në Ditën Ndërkombëtare të Migrimit!

Kosova në Ditën Ndërkombëtare të Migrimit!

Shkruan: Besim GOLLOPENI, Sociolog, demograf Shoqëria kosovare aktualisht ndodhet përball një sfide...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne