• Thaçi: Me LDK-në, do të punojmë për të mirën e qytetarëve

  Thaçi: Me LDK-në, do të punojmë për të mirën e qytetarëve

  Hashim Thaçi ka përsëritur edhe një herë se koalicioni i arritur mes partisë së tij, PDK dhe LDK-së është i bazuar mbi vullnetin demokratik të shumicës të qytetarëve të Kosovës. Ai, përmes një mesazhi në Facebook, është zotuar se koalicioni […]

 • Afishe në zyrat e LDK-së: Isa Mustafa, “dhelpna e moçme”

  Afishe në zyrat e LDK-së: Isa Mustafa, “dhelpna e moçme”

  Një lexues i PrizrenPress-it  ka dërguar disa foto në të cilat shihen afishe të vendosura në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës. “Një grup veprimtarësh, kanë realizuar një veprim nëpër tërë Kosovën, në zyrat e LDK-së”, ka shkruar lexuesi.

 • Nuk respekton urdhrin e policisë, përfundon në pranga një person në Malishevë

  Nuk respekton urdhrin e policisë, përfundon në pranga një person në Malishevë

  Një person është arrestuar në fshati Banjë të  Malishevës, pasi që nuk ka respektuar urdhrin e Policisë së Kosovës. “Një person është arrestuar, pasi që i njëjti nuk iu është bindur urdhrit të zyrtarëve policorë, të cilët e kanë ndaluar […]

 • Del nga rruga vetura, lëndohet një femër në Rahovec

  Del nga rruga vetura, lëndohet një femër në Rahovec

  Një veturë ka dalë nga rruga në Rahovec. Aksidenti ka ndodhur, pasi që shoferi ka humbur kontrollit në një kthesë të rrugës. “Vozitësi i automjetit në një kthesë në të majtë e humb kontrollin dhe del jashtë rrugës me ç’rast […]

 • Mario de Matteis, ligjëroi në UPZ

  Mario de Matteis, ligjëroi në UPZ

  Profesori i Universitetit të Bochum-it (Ruhr-Universität Bochum) në Gjermani, Prof.dr. Mario de Matteis, ka mbajtur një ligjëratë në Universitetin“Ukshin Hoti” në Prizren, me temë: Mësimi i integruar i gjuhëve të huaja dhe lëndëve profesionale (Content and Language Integrated Learning- CLIL). […]

 • “Kosovatrans” i Rahovecit nuk do të privatizohet

  “Kosovatrans” i Rahovecit nuk do të privatizohet

  Komuna e Rahovecit do të jetë mbikëqyrëse e Stacionit të autobusëve. Kjo ndërmarrje, e cila mban emrin “Kosovatrans” së shpejti do të funksionojë si ndërmarrje publike komunale, shkruan Koha Ditore. Ndërmarrja, pas lufte ka krijuar borxhe deri në 100 mijë […]

 • Legalizimi nxjerr në shesh kontestet pronësore në Prizren

  Legalizimi nxjerr në shesh kontestet pronësore në Prizren

  Prizrenasit kanë treguar interesim në fillim të procesit të legalizimit të objekteve të ndërtuara pa leje, për të cilin në fazën fillestare kanë aplikuar rreth 450 qytetarë, ndërsa zyrtarët thanë se inspektimi në terren ka treguar për një numër të […]

Lajme

Sadri Ferati: PDK-LDK, koalicion i zorit

Sadri Ferati: PDK-LDK, koalicion i zorit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sadri Ferati, në emisionin “Info- Box” të...

 

Sport

Pogba: Dua të bëhem si Zidane

Pogba: Dua të bëhem si Zidane

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba ka thënë se ëndrra e tij më e madhe, është që të...

 
 

Kulturë

Rrugët ikanike

Rrugët ikanike

Ishte fund i shkurtit Me borë e me shi Shi në zemrat tona Shi i akulltë shi Rrugë e gjatë...

 

Rajon&Botë

21 vjeçarja vret veten me plumb në bark

21 vjeçarja vret veten me plumb në bark

Për shkaqe ende të panjohura, një 21 vjeçare i ka dhënë fund jetës teksa është vetëvrarë...

 

Showbiz

Bleona defilon e zhveshur në AMA (Foto)

Bleona defilon e zhveshur në AMA (Foto)

Bleona Qerreti ka marr pjesë në American Music Awards 2014 në Los Angeles ku është parë...

 
 

Intervista

Mall për familjen dhe miqtë

Mall për familjen dhe miqtë

Presidentja Jahjaga, në intervistën ekskluzive dhe krejt ndryshe nga herat tjera për Indeksonline,...

 

Opnione

Po të isha deputet në Kuvendin e Kosovës

Po të isha deputet në Kuvendin e Kosovës

Shkruan:Shani Berisha Para 8 qershorit ( 2014 ) shumica e qytetarëve të Kosovës kishin një mendim...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne