• Blloku javën që vjen me vendim final

  Blloku javën që vjen me vendim final

  Katër liderët e Bllokut (LAN), Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj dhe Albin Kurti , pritet që në fillim të javës së vjen të vendosin përfundimisht rreth veprimeve të ardhshme për tejkalimin e situatës politike pas refuzimit të kërkesës […]

 • Grabovci: PDK nuk e ka problem t’i ketë 61 vota në Kuvend

  Grabovci: PDK nuk e ka problem t’i ketë 61 vota në Kuvend

  Deputeti i PDK-së, Adem Grabovci ka thënë se LDK, AAK, NISMA dhe VV për pushtet e kanë bllokuar Kosovën dhe nuk po e njohin as Kushtetutën, as Gjykatën Kushtetuese dhe as Presidenten. Blloku bllokues, sipas tij, po dëshiron me çdo […]

 • Ja dy opsionet e Bllokut për formimin e institucioneve

  Ja dy opsionet e Bllokut për formimin e institucioneve

  Koalicioni LDK- AAK- Nisma dhe Vetëvendosje i ka vetëm dy mundësi reale për të formuar institucionet dhe për tejkalimin e ngërçit politik. Burime të larta të Gazetës Blic brenda Bllokut kanë bërë të ditur se opsioni i parë është thirrja […]

 • Dorëzohet i dyshuari për sulm në Stacionin e Policisë së Prizrenit

  Dorëzohet i dyshuari për sulm në Stacionin e Policisë së Prizrenit

  Pas rreth 24 orësh të qëndrimit në arrati është dorëzuar në polici Sh. Hallaqi, i njohur me nofkën “Sheki” që mëngjesin e së premtes dyshohet se gjuajti me kallashnikov në Stacionin “Alfa” te Prizrenit. Lajmi për dorëzimin e Sh. Hallaqit- […]

 • LDK: Jo, nuk jemi takuar me amerikanët

  LDK: Jo, nuk jemi takuar me amerikanët

  Krerët e Lidhjes Demokratike të Kosovës nuk janë takuar mbrëmë me përfaqësuesit e ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline, Ismet Beqiri, sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie. Ai ndër të tjera ka treguar […]

 • Zgjedhjet e reja, opsion real

  Zgjedhjet e reja, opsion real

  Partia fituese e zgjedhjeve, PDK-ja, por edhe analistët politikë kanë vlerësuar se zgjedhjet e reja mbesin opsion real nëse nuk arrihet një marrëveshje ndërmjet partive politike. Kurse partitë e bllokut thonë se nuk është e nevojshme që vendi të shkojë […]

 • Blloku po përgatitet për zgjedhje

  Blloku po përgatitet për zgjedhje

  Në mungesë të gjetjes së zgjidhjes institucionale për realizmin e qëllimit për krijimin e qeverisë së re dhe zgjedhjen e kryeparlamentarit, Blloku LVAN po planifikon t’i kthehet popullit. Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, të mërkurën ka realizuar një takim […]

Lajme

Blloku javën që vjen me vendim final

Blloku javën që vjen me vendim final

Katër liderët e Bllokut (LAN), Isa Mustafa, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj dhe Albin Kurti...

 

Ekonomi

Turqia 200 milionë euro eksporte në Kosovë

Turqia 200 milionë euro eksporte në Kosovë

Një delegacion nga Aleanca Kosovare e Bizneseve dhe Qeveria e Kosovës në kuadër të “Javëve...

 

Sport

Drogba: United nuk është në nivelin e Chelseas

Drogba: United nuk është në nivelin e Chelseas

Sulmuesi i Chelseas, Dideir Drogba në prag të përballjes me Manchester Unitedin, ka thënë...

 
 

Kulturë

Të pakënaqur me SBASHK-un, themelojnë sindikatë tjetër

Të pakënaqur me SBASHK-un, themelojnë sindikatë tjetër

Sindikata e Arsimit dhe e Kulturës e Republikës së Kosovës, është sindikata më e re...

 

Showbiz

Seldi prishet me Sinan Hoxhën

Seldi prishet me Sinan Hoxhën

Këngëtari Seldi Qalliu i ftuar në emisionin “Top Show”, për të folur mbi videoklipin...

 
 

Intervista

Confession: Albatros Rexhaj

Confession: Albatros Rexhaj

Letërsia thotë, është mënyra si e shfaqë shpirtin, dhe vetëm ajo i jep kuptim lëmshit që ka...

 

Opnione

Patriotët kujdestarë

Patriotët kujdestarë

Shkruan: Imer Mushkolaj Ata i japin vetes të drejtë që të vlerësojnë se kush sa është atdhetar,...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne