• Hanifi Muharremi kandidat për të zëvendësuar Eqrem Kryeziun

  Hanifi Muharremi kandidat për të zëvendësuar Eqrem Kryeziun

  Hanifi Muharremi do të kandidojë për kryetar të Degës së LDK-së në Prizren. Burimet e TVPZ bëjnë të ditur se Muharremi është kandidati tjetër që ka shprehur gadishmërin të zëvendësojë Eqrem Kryeziun. Deri më tash janë lakuar tre emra për […]

 • Gjykata Themelore në Prizren sot mban 40 seanca gjyqësore

  Gjykata Themelore në Prizren sot mban 40 seanca gjyqësore

  Në Gjykatën Themelore në Prizren, sot do të mbahen 40 seanca gjyqësore. Zëdhënësja Afërdita Kicaj tha se vetëm Departamenti i Përgjithshëm do t’i procedojë 32 seanca gjyqësore. “Departamenti për Krime të Rënda do t’i mbaj 4 seanca dhe Departamenti për […]

 • Drejtorët e Ramadan Mujës nuk i përgjigjen Kimete Hoxhës

  Drejtorët e Ramadan Mujës nuk i përgjigjen Kimete Hoxhës

  Asambleistja e LDK-së, Kimete Hoxha nuk ka seancë të Asamblesë Komunale që nuk bënë pyetje për drejtorët e Ekzekutivit të Prizrenit. Ajo kërkon të dijë për shumë çështje të (mos)punës së Ekzekutivit. Përkundër kërkesave, Hoxha nuk ka marrë përgjigje në […]

 • S’ka pasur trafikim organesh të serbëve dhe as krim të organizuar nga UÇK-ja

  S’ka pasur trafikim organesh të serbëve dhe as krim të organizuar nga UÇK-ja

  Nuk ka prova për trafikim të organeve të njerëzve, nuk ka prova për krim të organizuar dhe as papërgjegjësi nga Shtabi i Përgjithshëm i ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, thuhet në hyrje të raportit të kryeprokurorit të Task Forcës, Clint […]

 • Kosova nuk e shfrytëzoi GJND-në

  Kosova nuk e shfrytëzoi GJND-në

  Autoritetet e Kosova nuk e kanë shfrytëzuar sa duhet mendimin e Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë (GJND) rreth ligjshmërisë së shpalljes së pavarësisë së Kosovës për të fuqizuar subjektivitetin e saj ndërkombëtar, shkruan Zëri. Dje janë bërë katër vjet, nga koha […]

 • Thaçi “komandon” agjenden e Presidentes Jahjaga

  Thaçi “komandon” agjenden e Presidentes Jahjaga

  Po e pret një sinjal nga lideri i PDK-së, Hashim Thaçi, për të nisur procedurën për mandatimin e mandatarit për Qeverinë e ardhshme të Kosovës. E para e shtetit të Kosovës, presidentja Atifete Jahjaga, edhe pse tashmë e ka të […]

 • Treshja nuk e do PDK-në as në qeveri gjithëpërfshirëse

  Treshja nuk e do PDK-në as në qeveri gjithëpërfshirëse

  Treshja LDK-AAK-Nisma me asnjë çmim nuk do të pranojnë që të jenë pjesë e një qeverie në të cilën do të ishte e pranishme edhe PDK e Hashim Thaçit. Qëndrim të prerë në këtë çështje ka edhe Lëvizja Vetëvendosje. Treshja […]

Ekonomi

Autostrada rrit numrin e të punësuarve

Autostrada rrit numrin e të punësuarve

Nuk dihet ende se sa punëtorë vendorë do të angazhohen në projektin e autostradës Prishtinë-Hani...

 

Sport

Conte zëvendëson Laurent Blanc te PSG-ja

Conte zëvendëson Laurent Blanc te PSG-ja

Antonio Conte shumë shpejtë mund të gjejë punë pas dorëheqjes nga Juventusi. Strategu...

 
 

Rajon&Botë

Gaza, 15 ditë luftime 640 të vdekur

Gaza, 15 ditë luftime 640 të vdekur

Nuk ka ende një marrëveshje për armëpushim në Rripin Gazës edhe pse presioni ndërkombëtar...

 

Showbiz

Lana Del Rey, kam fjetur me shumë meshkuj

Lana Del Rey, kam fjetur me shumë meshkuj

Lana Del Rey shprehet se në titullin e këngës “Fucked My Way Up To The Top”, se ka një...

 
 

Opnione

Parku i lirisë- Sheshi i Car Llazarit

Parku i lirisë- Sheshi i Car Llazarit

Shkruan: Av. Ethem Rogova Barrikada pranë urës së lumit Ibër në pjesën veriore të Mitrovicës...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne