• Gjykata e Apelit shumë shpejtë cakton Kolegjin e gjyqtarëve të EULEX-it, për rastin e Ramadan Mujës

  Gjykata e Apelit shumë shpejtë cakton Kolegjin e gjyqtarëve të EULEX-it, për rastin e Ramadan Mujës

  Gjykata e Apelit shumë shpejtë, do të caktojë kolegjin e gjyqtarëve nga EULEX-i, për rastin e kryetarit të Prizrenit, Ramadan Mujës dhe ish-drejtorëve të tij. Zëdhënësi i Gjykatës së Apelit, Arbër Jashari tha për “PrizrenPress” se Kolegji i gjyqtarëve, do […]

 • BD: Buxheti i Prizrenit, buxhet i tenderomanisë

  BD: Buxheti i Prizrenit, buxhet i tenderomanisë

  Bashkimi Demokratik(BD) ka kritikuar buxhetin komunal të Prizrenit për vitin 2015-2017, i cili është miratuar dje në Asamblenë Komunale. “Bashkimi Demokratik edhe një herë përsëritë qëndrimet e veta publike se pushteti lokal në Prizren përmes buxhetit keqpërdorë paranë publike duke […]

 • Në Prizren, mbahet Forumi ndërkombëtar i bizneseve

  Në Prizren, mbahet Forumi ndërkombëtar i bizneseve

  Në Prizren, për dy ditë radhazi, do të mbahet Forumi ndërkombëtar i bizneseve, në të cilin pritet të marrin pjesë rreth 350 përfaqësues nga 12 shtete të botës. Do të shqyrtohen mundësitë e bashkëpunimit me bizneset vendore por edhe potencialin […]

 • E fsheh pushkën në livadh, arrestohet një person në fshatin Kobaj

  E fsheh pushkën në livadh, arrestohet një person në fshatin Kobaj

  Një person nga fshati Kobaj i Prizrenit është arrestuar pasi që i njëjti ka tentuar të fshehënë një livadh një pushkë gjuetie dhe gjashtë copë fishekë, njofton Policia e Kosovës . Arma është konfiskuar, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me […]

 • Shoqëria civile kundër rrënimit të pjesshëm të kinemasë “Lumëbardhi” në Prizren

  Shoqëria civile kundër rrënimit të pjesshëm të kinemasë “Lumëbardhi” në Prizren

  Anëtarët e Kuvendit Komunal të Prizrenit, me shumicë votash kanë miratuar vendimin për shpalljen patundshmërisë ku gjendet kinemaja “Lumëbardhi” si pronë me interes publik. Mirëpo përkufizimi i nenit 1 të këtij vendimi është kundërshtuar nga anëtarët e lëvizjes “Vetëvendosje”, për […]

 • Komuna e Mamushës me ngecje në transparencën buxhetore

  Komuna e Mamushës me ngecje në transparencën buxhetore

  Në kuadër të projektit të monitorimit të transparencës së ekzekutivit komunal të Mamushës, “EC Ma Ndryshe” gjatë javëve të fundit ka përcjellë zbatimin e kërkesave ligjore të konsultimit me publikun gjatë procesit të hartimit të buxhetit. Elmedina Baxhaku, monitoruese e […]

 • Millaku: Ramadan Muja duhet të vetëshkarkohet

  Millaku: Ramadan Muja duhet të vetëshkarkohet

  Asambleistja e Lëvizjes Vetëvendosje!,Drita Millaku vlerëson se kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja deri më tash ka marrë vetëm një vendim të mirë kur e ka shkarkuar drejtorin e Ekonomisë dhe Financave, Mehmet Bytyc. Ajo thotë se kryetari Muja një vendim […]

Lajme

Haradinaj: Vizita e Papës në Tiranë – historike

Haradinaj: Vizita e Papës në Tiranë – historike

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e konsideron të rëndësisë...

 

Ekonomi

ATK-ja u vë ultimatum naftëtarëve për fiskalizim, këta ankohen

ATK-ja u vë ultimatum naftëtarëve për fiskalizim, këta ankohen

Shoqata e naftëtarëve kërkon që në treg të operojnë më shumë operatorë për fiskalizim,...

 

Sport

Hendboll: Kosova përballet me Serbinë

Hendboll: Kosova përballet me Serbinë

Përfaqësuesja U-19 e Kosovës do të luajë kundër Serbisë në kualifikimet për Kampionatin...

 
 

Rajon&Botë

Basha përshëndet deklaratën e SHBA-së

Basha përshëndet deklaratën e SHBA-së

Një mbështetje e madhe për demokracinë dhe vlerat e saj. Kështu e ka komentuar në rrjetin...

 

Showbiz

Courtney Stodden, çmend me gjoksin e madh (Foto)

Courtney Stodden, çmend me gjoksin e madh (Foto)

Courtney Stodden vite me pare ka qene e martuar me Doug Hutchison por me vone divorcohet edhe...

 
 

Opnione

Reflektimi politiko-demokratik i Vetëvendosjes?

Reflektimi politiko-demokratik i Vetëvendosjes?

Shkruan: Qemajl Krasniqi “Uji që s’ec, qelbet”. E nisa me këtë proverb popullor për të bërë...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne