• Lutfi Haziri kryeministër i Kosovës?!

  Lutfi Haziri kryeministër i Kosovës?!

  Lutfi Haziri edhe zyrtarisht do të jetë kryeministër i Republikës së Kosovës. Kështu të paktën bazuar në atë që e ka shkruar shefi i tij i kabinetit, Arbër Ismajli. Ai në një postim në Facebook ka shkruar “Arbër Ismajli, shef […]

 • Berisha: PDK-LDK, kalkulim karrierist i Isa Mustafës

  Berisha: PDK-LDK, kalkulim karrierist i Isa Mustafës

  Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha, në emisionin “InfoMgazine” të Klan Kosovës tha se bashkimi i LDK-së me PDK-në është kalkulim karrierist i Isa Mustafës. Berisha thotë se e njeh mirë liderin e PDK-së, Hashim Thaçin, ndaj thekson se […]

 • Ja çfarë ndodhi brenda 24 orësh në regjionin e Prizrenit

  Ja çfarë ndodhi brenda 24 orësh në regjionin e Prizrenit

  Policia e Kosovës ka raportuar se bredna 24 orësh kanë ndodhur disa arrestime dhe ngjarje të tjera në regjionin e Prizrenit. Raporti i plotë dhe pa ndërhyrje i Policisë së Kosovës RAJONI I PRIZRENIT INCIDENTET KRIMINALE SHKAKTIM I RREZIKT TË […]

 • Fytyra e zezë e Ramadan Mujës

  Fytyra e zezë e Ramadan Mujës

  Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren, Arbër Rexhaj, e ka quajtur “fut të zezë” kryetarin e Komunës, Ramadan Mujën.Sipas tij, Komuna e Prizrenit, nuk i përket qytetarëve. “Komuna e Prizrenit më së paku i përket qytetarëve të saj. Kryetari i […]

 • Përçahet Kryesia e LDK-së, Osmani e Shala kundër PDK-së

  Përçahet Kryesia e LDK-së, Osmani e Shala kundër PDK-së

  Lidhja Demokratike e Kosovës e drejtuar nga Isa Mustafa pas arritjes së marrëveshjes me PDK-në ka mbajtur sot mbledhjen e Kryesisë. Në këtë mbledhje jo të gjithë anëtarët e Kryesisë kanë qenë pro koalicionit me partinë e Hashim Thaçit. Kundër […]

 • Ja emrat e LDK-së që po lakohen për kryeministër

  Ja emrat e LDK-së që po lakohen për kryeministër

  Lidhja Demokratike e Kosovës përfundimisht edhe zyrtarisht do të marr postin e kryeministrit të Kosovës për mandatin katër vjeçar. Mirëpo kush do të jetë i nominuar i tyre kjo edhe nuk dihet zyrtarisht. Megjithatë 3 emra po qarkullojnë si më […]

 • VV në Malishevë me kallëzim penal ndaj Kastratit të LDK-së

  VV në Malishevë me kallëzim penal ndaj Kastratit të LDK-së

  Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Malishevë ka dorëzuar në Prokurorinë Themelore në Gjakovë kallëzim penal ndaj kryetarit të degës së LDK-së në Malishevë dhe njëherësh kryesuesit të grupit të asambleistëve të LDK-së në Kuvendin Komunal, Januz Kastrati, i cili me […]

Kulturë

Kënga për Sokol Olldashin, një vit nga ikja e tij (Video)

Kënga për Sokol Olldashin, një vit nga ikja e tij (Video)

Sokol Olldashi mbush një vit sot nga largimi i tij i papritur. Familjarët, miqtë dhe kolegë...

 

Showbiz

Delfina Aziri ‘çmend’ 10000 fansat (Foto)

Delfina Aziri ‘çmend’ 10000 fansat (Foto)

Modelja shqiptare e “Playboy”, Delfina Aziri ka një mënyrë të veçantë për të falënderuar...

 
 

Intervista

Jacobson: Koalicionin nuk ua sollëm ne

Jacobson: Koalicionin nuk ua sollëm ne

Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, në një intervistë për Zërin e Amerikës,...

 

Opnione

Toka jonë, kjo strehë e injorancës!

Toka jonë, kjo strehë e injorancës!

Shkruan: Taulant F. Selmani Mungesa e dijes të shpie tek mosrespekti, ndërsa mungesa e respektit të...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne