• Blloku vendos sot për Kushtetuese

  Blloku vendos sot për Kushtetuese

  Bllokut nuk i ka mjaftuar refuzimi që presidentja Jahjaga i ka bërë kërkesës së pakicave për dërgimin e nenit 127 në Kushtetuese, ata po presin përgjigje zyrtare nga presidentja për të vendosur të mërkurën (sot) se a do t’i drejtohen […]

 • Thaçi synon Presidencën

  Thaçi synon Presidencën

  Hashim Thaçi duket se përfundimisht ka hequr dorë nga përpjekja për krijimin e qeverisë ‘Thaçi 3’. I pari i PDK-së sipas burimeve të gazetës tani është duke bërë përpjekje për arritjen e një marrëveshje me liderët e Bllokut për dalje […]

 • Blerandi mbetet pa shtëpi – gjen strehim te “miqtë”

  Blerandi mbetet pa shtëpi – gjen strehim te “miqtë”

  Ministri në detyrë i Bujqësisë, Blerand Stavileci dallon shumë nga bashkëpartiakët e tij milionerë. Ai madje nuk ka as shtëpi të tij. Familja e tij ka një banesë dy dhomëshe, por ai që nga martesa ka jetuar në një banesë […]

 • Ministria nuk lejon shkeljen e ligjit gjatë zgjedhjes së rektorit të UPZ-së

  Ministria nuk lejon shkeljen e ligjit gjatë zgjedhjes së rektorit të UPZ-së

  Ministri i Arsimit, Ramë Buja, i ka ftuar të martën në një takim anëtarët e Këshillit Drejtues të Universitetit të Prizrenit, për t’iu treguar se nuk mund të mbështeten insistimet e tyre për të ndryshuar disa pika të Statutit, siç […]

 • Kallëzim Penal ndaj kryetarit të Malishevës, Ragip Begajt

  Kallëzim Penal ndaj kryetarit të Malishevës, Ragip Begajt

  22 mësimdhënës dhe pesë punëtorë administrate të Qendrës së Kompetencës në Malishevë të larguar nga puna në muajin gusht, ngritën kallëzim penal kundër kryetarit të Komunës Ragip Begajt dhe drejtorit të Arsimit Blerim Thaçit. Ata pretendojnë se nuk janë më […]

 • Rexhaj e Millaku, sot publikojnë parregullsitë e Drejtorisë së Shërbimeve Publike

  Rexhaj e Millaku, sot publikojnë parregullsitë e Drejtorisë së Shërbimeve Publike

  Asamblistët e Lëvizjes Vetëvendosje! në Prizren, Arbër Rexhaj dhe Drita Millaku, sot  do t’i publikojnë të gjitha parregullsitë e gjetura në Drejtorinë e Shërbimeve Publike. Publikimin e parregullsive të kësaj drejtoria, ata do të bajnë në një konferencë për media. […]

 • I kënaqur me procesin zgjedhor

  I kënaqur me procesin zgjedhor

  Dega e LDK-së në Prizren ka vazhduar procesin e brendshëm zgjedhor, duke i mbajtur Kuvendet në pjesën më të madhe të nëndegëve. Nderim Gashi sekretar i Degës thotë se Kuvendet zgjedhore janë mbajtur në 80 për qind të nëndegëve. Në […]

Lajme

Liderët injorojnë mesazhin e Murphy-t

Liderët injorojnë mesazhin e Murphy-t

Liderët kosovarë po e injorojnë mesazhin e senatorit amerikan, Chtristopher Murphy, i cili...

 

Ekonomi

Deputetët, 500 mijë € paga, asnjë ditë punë

Deputetët, 500 mijë € paga, asnjë ditë punë

Ka mjaftuar vetëm mbajtja e seancës së parë konstituive më 17 korrik dhe deputetët e...

 

Sport

Drogba i kënaqur me golin, Mourinho i ‘zhgënjyer’

Drogba i kënaqur me golin, Mourinho i ‘zhgënjyer’

Didier Drogba ka falënderuar Eden Hazard për lënien e penalltisë në ndeshjen kundër Mariborit,...

 
 

Kulturë

Vdes Ben Bradlee

Vdes Ben Bradlee

Ka ndërruar jetë, Benjamin i njohur si “Ben” Bradlee në moshën 93 vjeçare. Ai ishte...

 

Rajon&Botë

PD ofron marrëveshje për rikthimin në Parlament

PD ofron marrëveshje për rikthimin në Parlament

Partia Demokratike ofron një marrëveshje me mazhorancën për t’u rikthyer në Parlament. Kryetari...

 
 

Intervista

Agim Çeku: Projekti për Ushtrinë është gati

Agim Çeku: Projekti për Ushtrinë është gati

Zvarritja e krijimit të institucioneve po e zvarrit edhe krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës...

 

Opnione

Kuqezinjtë mundin faqezinjtë

Kuqezinjtë mundin faqezinjtë

Shkruan:Blerim Rrecaj Paraqitja dinjitoze në kryeqytetin e turpit në Beograd të Serbisë raciste e...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne