• Prizreni parasheh hartimin e pakove turistike

  Prizreni parasheh hartimin e pakove turistike

  Në kontekstin e rritjes së numrit të turistëve dhe pritjes sa më të mirë të tyre, Prizreni ka nisur hartimin e projekteve, të cilat kanë të bëjnë me joshjen e atyre që dëshirojnë të qëndrojnë në pjesën Jugore të Kosovës. […]

 • Opozita e Rahovecit quan luks shpenzimet për pajisje me mobilie

  Opozita e Rahovecit quan luks shpenzimet për pajisje me mobilie

  Raporti financiar lidhur me shpenzimet buxhetore të Komunës së Rahovecit për periudhën 9-mujore ka përplasur opozitën dhe ekzekutivin në takimin e Komitetit të Politikës dhe Financave. Në të është diskutuar për shpenzimet e luksit të koalicionit qeverisës PDK-LDK, në të […]

 • Shqipëria nuk e ka në program bashkimin me Kosovën

  Shqipëria nuk e ka në program bashkimin me Kosovën

  Shkrimtari shqiptar me famë botërore, Ismail Kadare, ka thënë se aktualisht shteti shqiptar nuk e ka në program bashkimin me Kosovën Kadare, në një intervistë për gazetën italiane, “La Repubblica”, ka thënë se një ditë urrejtja në Ballkan do të […]

 • Koalicionin e bënë drejtuesit jo legjitimë të LDK-së

  Koalicionin e bënë drejtuesit jo legjitimë të LDK-së

  Vlefshmëria e vendimit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, për t’u bashkuar me PDK-në për të formuar qeverinë e re, mund të vihet në pikëpyetje nga anëtarësia e këtij subjekti. Kjo pasi që janë bërë 15 ditë që kur udhëheqësisë së […]

 • Hashim Thaçi i vë syrin Presidencës

  Hashim Thaçi i vë syrin Presidencës

  Lideri i PDK-së, Hashim Thaçi ka përmendur postin (Presidencën e Kosovës) në kontekst të ndërtimit të institucioneve të reja pas marrëveshjes së arritur për koalicion në mes partisë së tij dhe LDK-së. Kryeministri në detyrë dhe njëherësh kryetar i PDK-së […]

 • Komuna e Prizrenit, kampione për blerje të veturave

  Komuna e Prizrenit, kampione për blerje të veturave

  Pavarësisht buxheteve të limituara, komunat assesi nuk po mund t’i lënë anash harxhimet e panevojshme. Me mijëra euro kanë shkuar këtë vit në blerje veturash, orendish, kompjuterë e harxhime të tjera. Të njëjtat nuk do të ndalen as në vitin […]

 • Ejani legalizoni ndërtimet pa leje !

  Ejani legalizoni ndërtimet pa leje !

  Zëdhënësi i Komunës së Prizrenit, Ymer Berisha, ka ftuar qytetarët që të aplikojnë për legalizimin e objekteve të tyre pa leje, të cilat i kanë ndërtuar deri më datën 30.08.2013-të. “Komuna dëshiron që të gjithë qytetarët, të cilët kanë bërë […]

Lajme

Po i shesin pronat për emigrim

Po i shesin pronat për emigrim

Kosovarët janë shndërruar në emigrantë të përhershëm pas luftës. Varfëria dhe mosperspektiva...

 

Ekonomi

Prizreni parasheh hartimin e pakove turistike

Prizreni parasheh hartimin e pakove turistike

Në kontekstin e rritjes së numrit të turistëve dhe pritjes sa më të mirë të tyre, Prizreni...

 

Sport

Legjenda e Juventusit i shkruan Platinisë: Serbi-Shqipëri të përsëritet

Legjenda e Juventusit i shkruan Platinisë: Serbi-Shqipëri të përsëritet

Ish portieri legjendar i Juventusit, Stefano Tacconi, i ka shkruar letër Michel Platinis për...

 
 

Rajon&Botë

Obama lëshon urdhër ekzekutiv për emigracionin

Obama lëshon urdhër ekzekutiv për emigracionin

Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka bërë të ditur se janë duke ndryshuar politikat amerikane...

 

Showbiz

Vjen “Fundi” nga Jericho (Video)

Vjen “Fundi” nga Jericho (Video)

Rok-grupi kosovar, “Jericho”, ka publikuar klipin e këngës së re “Fundi”. Pas suksesit...

 
 

Intervista

“PDK-LDK, si Barcelona të bashkohet me Realin”

“PDK-LDK, si Barcelona të bashkohet me Realin”

Petrit Selimi konsideron se koalicioni PDK-LDK është në të mirë të Kosovës dhe garës ndërkombëtare...

 

Opnione

Toka jonë, kjo strehë e injorancës!

Toka jonë, kjo strehë e injorancës!

Shkruan: Taulant F. Selmani Mungesa e dijes të shpie tek mosrespekti, ndërsa mungesa e respektit të...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne