• Mehmet Bütüc-it, i hiqet masa e arrestit shtëpiak

  Mehmet Bütüc-it, i hiqet masa e arrestit shtëpiak

  Gjykata Themelore në Prizren, ka vendosë që t’ia heq masën e arrestit shtëpiak ish-drejtorit për Ekonomi dhe Financa, Mehmet Bütüc. Zëdhënësja e Gjykatës në Prizren, Afërdita Kicaj konfirmoi për “PrizrenPress”, se Bütüc është i obliguar vetëm të paraqitet në polici. […]

 • Agim Veliu: S’ka prishje të koalicionit me Vetëvendosjen

  Agim Veliu: S’ka prishje të koalicionit me Vetëvendosjen

  Anëtari i Kryesisë së LDK’së, Agim Veliu, ka thënë për Gazetën Express se s’ka kurrfarë vendimi sa i përket koalicionit me Vetëvendosjen. Ai ka mohuar mundësinë që LDK të marrë një vendim të tillë duke thënë se kjo parti po […]

 • Sulmohet me automatik Stacioni i Policisë në Prizren

  Sulmohet me automatik Stacioni i Policisë në Prizren

  Stacioni i Policisë “Alfa” në Prizren është sulmuar sot në orët e hershme të mëngjesit me automatik nga një person i panjohur. Lajmi është konfirmuar për KALLXO.com nga rreshteri policor i rajonit të Prizrenit, Vesel Gashi. Ai tha se ende […]

 • Kurti e sqaron se me “Hajnat e Ligës së Dytë” u bë bashkë kundër të keqes PDK

  Kurti e sqaron se me “Hajnat e Ligës së Dytë” u bë bashkë kundër të keqes PDK

  Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka sqaruar pozicionin e partisë së tij karshi LDK’së, AAK’së dhe NISMES, duke thënë se e keqja e madhe që quhet PDK, i ka bërë bashkë. Ai sikur edhe Haradinaj gjatë ditës, ka kritikuar […]

 • Musmurati: Blloku të reflektojë

  Musmurati: Blloku të reflektojë

  Sekretari i përgjithshëm i PDK-së, Basri Musmurati, ka deklaruar se partitë e Bllokut, me veprimet e tyre janë duke e penguar krijimin e institucioneve. Sipas tij, Isa Mustafa është një nga pengesat kryesore që Kosova të ketë institucione. Musmurati ka […]

 • PDK ndjen mungesën e ndërkombëtarëve

  PDK ndjen mungesën e ndërkombëtarëve

  Partia Demokratike e Kosovës nuk kishte arritur që në vitin 2001 të kushtëzonte krijimin e qeverisë gjithëpërfshirëse, duke e bërë Hashim Thaçin kryeministër. Ndonëse në publik kishte thënë se kushtëzimi për të mos u bërë Thaçi kryeministër, ishte bërë nga […]

 • Kushtetuesja nuk sqaron “situatat hipotetike”

  Kushtetuesja nuk sqaron “situatat hipotetike”

  Koha Ditore shkruan se ka precedentë kur Gjykata Kushtetuese ka sqaruar aktgjykimet e saj. Gjykata Kushtetuese së paku në dy raste ka dhënë sqarime për aktgjykimet që i kishte nxjerrë paraprakisht – në rastin e zgjedhjes së Behgjet Pacollit president […]

Ekonomi

180 milionë euro kredi në BERZH

180 milionë euro kredi në BERZH

Qeveria e Kosovës po shqyrton mundësinë e marrjes së një kredie prej hiç më pak se 180...

 
 

Intervista

Agim Çeku: Projekti për Ushtrinë është gati

Agim Çeku: Projekti për Ushtrinë është gati

Zvarritja e krijimit të institucioneve po e zvarrit edhe krijimin e Forcave të Armatosura të Kosovës...

 

Opnione

Patriotët kujdestarë

Patriotët kujdestarë

Shkruan: Imer Mushkolaj Ata i japin vetes të drejtë që të vlerësojnë se kush sa është atdhetar,...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne