• Hoxha–Babuna: Qeveria e Mujës është zhytur në llukës

  Hoxha–Babuna: Qeveria e Mujës është zhytur në llukës

  Kuvendarja e Bashkimit Demokratik(BD),Ganimete Hoxha –Babuna, ka akuzuar pushtetin komunal të Prizrenit, se po shfrytëzon paranë e qytetarëve në mënyrë të pakontrolluar. “Egzekutivi komunal i Prizrenit po e shfrytëzon paran e qytetareve si mall i baballareve të tyre”, ka thënë […]

 • Tragjedi në Zvicër: Vdes 23 vjeçari nga komuna e Rahovecit

  Tragjedi në Zvicër: Vdes 23 vjeçari nga komuna e Rahovecit

  Në një aksident të rëndë që ka ndodhur të enjten në një kantier ndërtimi në Saint-George (kantoni Vaud) , ka humbur jetën një i ri 23 vjeç nga familja e njohur e ndërtimtarëve, Orllati, familje me prejardhje nga komuna e […]

 • Berisha: Mos veproni si deputetët e 89-së

  Berisha: Mos veproni si deputetët e 89-së

   Deputeti i Nismës Zafir Berisha ka thënë se nëse pranojmë këtë gjykatë atëherë është duke u gjykuar lufta e drejtë e UÇK-së. Berisha i cili këto çka kanë thënë zyrtarët qeveritarë i ka quajtur “muhalife” ka rikujtuar se që nga […]

 • Malishevë: Ja cili profesor u arrestua për ngacmim seksual

  Malishevë: Ja cili profesor u arrestua për ngacmim seksual

  Fillon të zbardhet e vërteta në lidhje me ngacmimin seksual ndaj nxënëses në gjimnazin “Hamdi Berisha”  Malishevës. Sipas burimeve të Malishevapress të afërta me policinë, Ushtruesi i Detyrës së Drejtorit të Gjimnazit “Hamdi Berisha” në Malishevë, Izet Hoti, është marrë […]

 • Zyrtare: Dëshmorë, invalidë e veteranë në Kosovë janë 55637 (Dokument)

  Zyrtare: Dëshmorë, invalidë e veteranë në Kosovë janë 55637 (Dokument)

  Ka përfunduar punën Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të Dëshmorëve të Kombit, Invalidëve, Veteranëve, Pjesëtarëve apo të Interrnuarëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës. Sipas dokumentit final të cilin e ka siguruar portali “Infokusi”, zyrtarisht i […]

 • Në Malishevë arrestohet profesori që ngacmonte seksualisht nxënësen

  Në Malishevë arrestohet profesori që ngacmonte seksualisht nxënësen

  Është arrestuar profesori i dyshuar për provokim ndaj nxënëses së tij. Sipas raportit të policisë i dyshuari përmes rrjetit social ka provokuar biseda seksuale me viktimën femër, nxënëse e tij në një shkollë të mesme në Malishevë. Lidhur me rastin […]

 • Dy vetë arrestohen në Prizren

  Dy vetë arrestohen në Prizren

  Dy persona janë arrestuar në Prizren. Policia e Kosovës njofton se arrestimi i tyre është bërë me urdhër të Gjykatës Themelore në Prizren. Arrestimi i parë është bërë në rrugën e “Saraqëve”, kurse arrestimi i dytë në rrugën “Kukësi”. Pas […]

Lajme

Kuvendi refuzon rekomandimet e VV-së për Gjykatën Speciale

Kuvendi refuzon rekomandimet e VV-së për Gjykatën Speciale

Kuvendi i Kosovës, më 37 vota kundër, 22 për dhe 2 abstenime, hodhi poshtë Rekomandimet...

 

Sport

Werder Bremen–Kosova, shiten 4 mijë bileta

Werder Bremen–Kosova, shiten 4 mijë bileta

Përfaqësuesja e Kosovës pritet që të ketë mbështetje më të madhe në takimin e sotëm...

 
 

Rajon&Botë

Tragjedi në Zvicër: Vdes 23 vjeçari nga komuna e Rahovecit

Tragjedi në Zvicër: Vdes 23 vjeçari nga komuna e Rahovecit

Në një aksident të rëndë që ka ndodhur të enjten në një kantier ndërtimi në Saint-George...

 

Showbiz

Prova se Britney Spears është drejt martesës

Prova se Britney Spears është drejt martesës

Së fundmi ajo tha se është gati që të martohet sërish. Mediat e kanë fotografuar Britney...

 
 

Intervista

Ka nisur një kapitull i ri me Shqipërinë

Ka nisur një kapitull i ri me Shqipërinë

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, aktualisht kryetar i Grupit Parlamentar për Politikën...

 

Opnione

Ligj të ri për ndriçimin e të vërtetës mbi luftën e UÇK-së

Ligj të ri për ndriçimin e të vërtetës mbi luftën e UÇK-së

Shkruan: Xhemajl Pllana, veteran i UÇK-së “Kujdesuni për mendimin tuaj, sepse jeni përgjegjës...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne