• Jahjaga e Haradinaj në “kafe të Bajramit” (Foto)

  Jahjaga e Haradinaj në “kafe të Bajramit” (Foto)

  Kryetarja e Kosovës Atifete Jahjaga sot, pa vizitës në Bashkësinë Islame, me ç’rast kryemyftiut Naim Tërnavës ia uroi Bajramin e Madh, ndaloi në një kafene në rrugën “Qamil Hoxha”, që lidhet me Sheshin Nënë Tereza të kryeqytetit. Rastësisht apo me […]

 • Çka e shtyu Thaçin të dalë në përkrahje të Izraelit dhe hebrenjve?

  Çka e shtyu Thaçin të dalë në përkrahje të Izraelit dhe hebrenjve?

  Hashim Thaçi ka dalur hapur në përkrahje të Izraelit dhe habrenjëve në kulmin e konfliktit në Gaza. Ai përmes një postimi në Facebook iu kujtoi kosovarëve kontributin e dhënë ër Kosovën nga disa personaliteteve të njohura me origjinë hebrenje. Por […]

 • Ja si u grabitën kosovarët në Rrugën e Kombit

  Ja si u grabitën kosovarët në Rrugën e Kombit

  Prokuroria e Lezhës ka zbardhur skemën e plotë të grabitjes së kosovarëve që vinin për të pushuar në Shqipëri. Bëhet fjalë për dy të rinjtë Ardit Maxhuni dhe Anton Nikolli, të dy nga 22 vjeç, të cilët në gusht të […]

 • PrizrenPress ju uron Gëzuar Bajramin!

  PrizrenPress ju uron Gëzuar Bajramin!

  Mijëra besimtarë myslimanë festojnë sot ditën e Fitër Bajramit, i njohur në popull si Bajrami i Madh. Festimet që i takojnë kësaj dite shënojnë përfundimin e muajit të shenjtë të Ramazanit. Portali PrizrenPress i uron të gjithë shqiptarëve festën e […]

 • Begaj uron besimtarët islam për Fitër Bajram

  Begaj uron besimtarët islam për Fitër Bajram

  Edhe kryetari i Malishevës, Ragip Begaj ka uruar për festën e Fitër Bajramit. “Më lejoni që tua uroi festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve mysliman në Malishevë dhe të gjithë qytetarëve tanë që punojnë dhe jetojnë në botën e […]

 • Nisma në Prizren uron festën e Bajramit

  Nisma në Prizren uron festën e Bajramit

  Nisma për Kosovë- Dega në Prizren, ka uruar të grihë besimtarët islam festën e Fitër Bajramit. “Nisma për Kosovë Dega në Prizren të gjithë besimtarëve islam iu uron festën e Fitër Bajramit”, thuhet në urimin e Nismës në Prizren.  “Le […]

 • FAZ: PDK me çdo mjet lufton për pushtet

  FAZ: PDK me çdo mjet lufton për pushtet

  Gjykata Kushtetuese, e cila sipas FAZ drejtohet nga Enver Hasani, një besnik i PDK-së, e ka pezulluar zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit. Sepse, përfundon gazeta gjermane, për PDK-në çështja është të humb apo të fitojë gjithçka. Gazeta gjermane „Frankfurter Allgemeine […]

Kulturë

King Kong, prapë në vitin 2016

King Kong, prapë në vitin 2016

Filmi i parë për King Kongun është xhiruar në vitin 1933, ndërsa më pas janë bërë...

 

Rajon&Botë

Tirana feston Fiter Bajramin

Tirana feston Fiter Bajramin

Pas 30 ditëve agjërim, myslimanët e Shqipërisë dhe të mbarë botës, festojnë sot Fiter...

 

Showbiz

Nora Istrefi bën gjimnastikë me të dashurin

Nora Istrefi bën gjimnastikë me të dashurin

Nora Istrefi dhe i dashuri i saj Roberti siç duket po kalojnë një kohë të bukur sëbashku. Këngëtarja...

 
 

Opnione

Heshtja shqiptare përball Gazës

Heshtja shqiptare përball Gazës

Shkruan:Faik MIFTARI Sot ishte dita e 19-të e fillimit të sulmeve ushtarake nga ajri, toka dhe deti...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne