• Jahjaga e ka mbështetjen e ndërkombëtarëve

  Jahjaga e ka mbështetjen e ndërkombëtarëve

  E vetme presidentja Atifete Jahjaga nuk mund të ndikojë te dy blloqet politike për zgjidhjen e ngërçit politik, vlerësojnë analistët politikë. Por sipas tyre, nëse ajo e ka mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe këtë ua bënë të qartë liderëve politikë, atëherë […]

 • KK i Malishevës miratoi buxhetin për vitin 2015

  KK i Malishevës miratoi buxhetin për vitin 2015

  Kuvendi i Komunës së Malishevës, me 29 vota për dhe dy kundër, ka miratuar buxhetin për vitin 2015. Ky miratim i buxhetit u bë sot, kur anëtarët e kuvendit, vendosën që buxhetin ta shqyrtojnë në dy lexime, e që sot […]

 • Djali nga Malisheva që ushqehet e shkruan me këmbë (Foto)

  Djali nga Malisheva që ushqehet e shkruan me këmbë (Foto)

  Ai shkruan, vizaton e ushqehet përmes këmbëve. Përdor Laptop e ka Facebook. Shkollohet madje në një shkollë me fëmijë të tjerë dhe jo në shkollë të veçantë. Mungesa e duarve nuk e ka lënë mbrapa nga moshatarët e tij, pasi […]

 • Blloku dhe Vetëvendosje fillojnë takimin

  Blloku dhe Vetëvendosje fillojnë takimin

  Ka filluar takimi i LDK-AAK-Nisma dhe Vetëvendosje. Në takim janë liderët e të gjitha këtyre subjekteve. Takimi mbahet një ditë pasi ata secili veç e veç takuan Presidenten e vendit Atifete Jahjaga dhe dy para vazhdimit të seancës konstituive. Takimi […]

 • Projekti i ‘Brezovicës’, drejt dështimit

  Projekti i ‘Brezovicës’, drejt dështimit

  Qeveria e Kosovës e ka paraparë që ‘Brezovicën’ ta japë me koncesion për 99 vjet, ndërsa për shfrytëzim të resurseve të saj investitori i ardhshëm do të paguajë më qira vjetore prej 100 mijë euro. Moskonstituimi i Kuvendit dhe Qeverisë […]

 • Prizreni, peng i Ramadan Mujës?

  Prizreni, peng i Ramadan Mujës?

  Mosrealizimin brenda afatit të paraparë të projektit të sheshit e trotuarit, që lidhet me Kompleksin e Lidhjes Shqiptare, përfaqësues të shoqërisë civile në Prizren e ndërlidhin me vështirësitë për shkak të pozitës “pezull” të kryetarit Ramadan Muja, të dënuar me […]

 • Suhareka, mes 6-të komunave kampione në përmirësimin e të hyrave vetanake

  Suhareka, mes 6-të komunave kampione në përmirësimin e të hyrave vetanake

  Në kuadër të aktivitetit për “Të hyrat vetanake”, me procedurë konkurruese janë përzgjedhur gjashtë komuna për t’u përcaktuar si kampione në përmirësimin e të hyrave vetanake. Komunat e përzgjedhura janë: Gjakova , Prishtina, Peja, Lipjani, Suhareka dh Shtërpce. Projekti i […]

Lajme

Jahjaga e ka mbështetjen e ndërkombëtarëve

Jahjaga e ka mbështetjen e ndërkombëtarëve

E vetme presidentja Atifete Jahjaga nuk mund të ndikojë te dy blloqet politike për zgjidhjen...

 

Sport

Championsi rikthehet sonte me dy supersfida

Championsi rikthehet sonte me dy supersfida

Liga e Kampionëve rikthehet sonte me dy super ndeshje që luhen në “Etihad” dhe në ‘Parc...

 
 

Rajon&Botë

Obama, kritika ndaj lidershipit kinez

Obama, kritika ndaj lidershipit kinez

Administrata Obama i përshkallëzoi kritikat ndaj lidershipit kinez pas protestave pro-demokracisë...

 

Showbiz

Rita Ora nuk mund të presë më!

Rita Ora nuk mund të presë më!

Këngëtarja e njohur Rita Ora nuk po di të ndalet. Edhe përkundër angazhimeve të shumta...

 
 

Opnione

Të punojmë shumë për rikthimin e qeverisjes në Prizren

Të punojmë shumë për rikthimin e qeverisjes në Prizren

Shkruan: Afërdita Morina-Biffar Në procësin aktual nëpër të cilin po kalon dega e LDK-së në Prizren,...

 

Hapësir Promovuese

 

Lidhuni me ne