20.3 C
Prizren
E premte, 5 Qershor, 2020

Anton Quni: LDK-ja shënoi rritje për afro 4 mijë vota në Prizren

Është i kënaqur me rezultatin që LDK-ja shënoi në zgjedhjet e 6 tetorit në Prizren. Tregon se në këto zgjedhje LDK-ja në këtë qytet shënoi rritje,  për afro 4 mijë vota.

Kryetari i LDK-së në Prizren, Anton Quni, ka folur për herë të parë për procesin zgjedhor të  6 tetorit.

Ai shprehet i kënaqur me rezultatin, ndonëse ka pritur mbështetje edhe më shumë.

“Sa i përket rezultatit zgjedhor, kemi shënuar rritje diku 3 deri në 4 mije vota në Prizren”, tregon Quni për “PrizrenPress”.

“Këto janë përllogaritjet tona të para, ndërkohë që presim përfundimin e numërimit të votave me kusht, postë dhe të diasporës”.

Anton Quni, në qershor të këtij viti, u zgjodh kryetar i LDK-së në Prizren.

Në zgjedhjet e 6 tetorit është rizgjedhur edhe deputet.

Ai, tregon se dëshira e tij ka qenë që LDK-ja në Prizren të shënoi rritje më të madhe.

“Do të kishim dashur që rritja të ishte më e madhe, por ishin vetëm dy muaj që kisha ardhur në krye të LDK’ së në Prizren, dhe menjëherë u futëm në zgjedhje”.

“Po të kishim pasur kohë pak më gjatë për përgatitje do të kishim dal edhe më mirë”.
Quni beson se LDK-ja do të rikthehet fuqishëm në Prizren.

“Një rritje e tillë për një kohë të shkurtër angazhimi është sinjal se LDK në Prizren, së shpejti do të rikthehet fuqishëm”.

Ai, falënderon kryetarin e Shtabit Zgjedhor, Hanifi Muharremin për angazhimin që ka treguar në zgjedhjet e fundit.

“Gjatë ditëve të fushatës tek ne ka dominuar fryma e bashkëpunimit ekipor, entuziazmi e përkushtimi në krye me shefin e Shtabit Zgjedhor, Hanefi Muharremi, të cilin e falënderoj për angazhimin e tij, 24 orësh”.

“Po ashtu respekt edhe për djemtë e vajzat e reja si dhe qindra aktivistë që kanë bërë punë të jashtëzakonshme në këto zgjedhje”.

“Angazhimi i të gjithëve mundësi rritjen e LDK’ së në Prizren dhe ky angazhim do të vazhdojë çdo ditë, për ta bërë LDK-në forca e parë në Prizren, në zgjedhjet e ardhshme”.

Quni flet edhe për parregullsitë që janë shënuar në zgjedhjet e 6 tetorit në Prizren.

“Nëpërgjithësi nuk pati parregullsi dhe as incidente, mirëpo çka na ka shqetësuar dhe mendoj se edhe na ka dëmtuar në vota ka qenë mënyra se si ua kanë ndërruar dhe kanë shpërndarë votuesit nga disa qendra të votimit në qytete e nëpër fshatra përreth”.

“Ankesa të tilla ka pasur jashtëzakonisht shumë, sidomos në qendrën e votimit ‘Abdyl Frasheri” në ‘Ortakolli’, ku votuesit e kësaj qendreje figuronin si votues nëpër fshatra të Hasit”, tregon Quni./PrizrenPress.com/

- Advertisement -

Më Shumë

QRTK në Prizren ka përgatitur projekt propozimin e “Muzeut të Dhunës”

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren ka zbatuar projektin “Hulumtimi dhe dokumentimi i ish-burgut në ndërtesën e QRTK-së Prizren. Synimi i veçantë i këtij...

Trumpi mohon se ishte futur në bunker, shkaku i protestave

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka mohuar se është futur në bunker të Shtëpisë së Bardhë të premten shkaku i protestave. Duke foluar për radion...

Këto lagje të Prizrenit sot do të mbesin gjashtë orë pa ujë të pijes

Kompania e Ujësjellësit në Komunën e Prizrenit “Hidroregjioni Jugor“ ka njoftuar se sot në gjashtë lagje të Prizrenit do të iu ndërpritet furnizimi me...

Kolona të gjata në Morin, vëllezërit shqiptar ia mësyjnë Kosovës (Video)

Qindra qytetar nga Shqipëria me automjetet e tyre i janë drejtuar Kosovës duke shfrytezuar hapjen e kufinjeve pas një periudhe izolimi thuajse tre mujore....

Avdullah Hoti mban mbledhjen e parë të ekzekutivit, paraqet prioritetet

Menjëherë pas marrjes se detyrës, kryeministri Avdullah Hoti ka mbajtur mbledhjen e parë të Qeverisë, raporton Ekonomia Online. Kryeministri Hoti ka paraqitur prioritetet e Qeverisë....

Kurti nënshkruan peticionin: Zgjedhjet janë qëllimi ynë politik

Ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka nënshkruar peticionin e iniciuar nga partia e tij Lëvizja Vetëvendosje, nëpërmjet të cilit po kërkohen zgjedhje. Kurti tha se...

Begaj dhe zyrtarë të Ministrisë së Tregtisë flasin për projektin e Inkubatorit të Biznesit

Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj, priti në takim, zyrtarin e Ministrisë  së Industrisë dhe Tregtisë, Avdi Krasniqin, udhëheqës i  zonave ekonomike me bashkëpunëtorë, dhe ...

Immobile te Napoli? Igli Tare sqaron situatën dhe shuan çdo dilemë

Në mediet italiane është folur shumë për një interesim të Napolit për Ciro Immobilen, bomberin e Lazios. 30-vjeçari kryeson renditjen e golashënuesve më të...

Propozimi në Premier League, 10 skuadra duan të hiqet rënia nga liga

Skuadrat e Premier Leagues kanë një propozim interesant. Sipas raportimeve të ‘Sky’, nëse sezoni vazhdon të luhet dhe kufizohet më shumë se 10 klube të...

Gjermani: 130 miliardë euro paketë stimuluese nga pasojat e Covid-19

Sipas kancelares Angela Merkel (CDU) paketa për stimulin ekonomik në luftë kundër pasojave të pandemisë Corona përfshin rreth 130 miliardë euro. Paratë do të...

Kjo është Qeveria Hoti

Kosova tashmë ka një qeveri të re në krye me Avdullah Hotin e LDK-së. Por, cila do të jetë përbërja e ekzekutivit që vjen si...

Prizren, konfrontim mes bashkëshortësh

Në fshatin Donje të Prizrenit ka ndodhur një konfrontim mes burrit dhe gruas, transmeton PrizrenPress. Raportohet që ngjarja të ketë ndodhur dje rreth orës 17:40,...

COVID-19: Shërohen tetë persona në Prizren

Tetë persona të infektuar me COVID-19, janë shëruar në Prizren. Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prizrenit, Visar Shehu tha se ky është një lajm...

Në Prizren dy burra sulmojnë fizikisht bashkëshorten e vëllait

Një rast i ri i dhunës familjare është raportuar të hënën në Prizren, transmeton PrizrenPress. Policia ka njoftuar se dy meshkuj kosovarë pas një mosmarrëveshje...

Mustafa: Po e presim aktgjykimin e kompletuar për thirrjen e seancës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se janë duke e pritur aktgjykimin e kompletuar të Gjykatës Kushtetuese, për të thirrur...

Tahiri: Qysh sot do të merremi me vonesën e pagesave të 170 eurove

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Republikës së Kosovës Besnik Tahiri ka folur për vonesat e pagesave prej 170 euro, ku rreth 20 mijë...

Lajmet e Fundit

Reagon LDK në Prizren, pas shkarkimit të nënkryetarit dhe tre drejtorëve

Është prishur përfundimisht koalicioni mes Lidhjes Demokratike dhe Vetëvendosjes në Prizren. Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren, ka reaguar pak orë pas shkarkimit të katër...

Balaj-Halimaj: Emërimi im zëvendëskryeministre, nuk është befasi

Zëvendëskryeministrja nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, demantoi zërat se ajo nuk është përzgjedhur për këtë potë nga strukturat e partisë dhe se...

Edhe 4 raste të reja me COVID-19 në Prizren

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 11 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të...

Mustafa i reagon Haskukës pas prishjes së koalicionit: I fitove zgjedhjet falë LDK’së, do të rrëzojmë nga pushteti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se prishja e një anshme e koalicionit nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje dëshmon për paqëndrueshmërinë...

Kompania e ujësjellësit në Prizren kërkon nga konsumatorët të paguajnë faturat

Kompania rajonale e ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren kërkon nga të gjithë konsumatorët që t’u përmbahen pagesave të rregullta të faturave mujore për shërbimet...