12.2 C
Prizren
E hënë, 6 Prill, 2020

Bear Berisha: U kyça në rrugën e idealit të babait

Kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Bear Berisha beson së qytetarët do ta votojnë në zgjedhjet e 6 tetorit.

Ai premton se nëse e merr besimin, do t’i mundësohet të punojë më shumë për vendin.

“Unë besoj se do ta marr besimin e qytetarëve dhe si deputet i Parlamentit të Kosovës do të jem në shërbim të atdheut në radhë të parë”.

“Do të kontribuoj që të nxirren ligje që e ndihmojnë qytetarin të ecë përpara. Do të jem zëri i qytetarëve në të gjitha fushat, ku ai ka nevojë”.

“Jam në dijeni të problemeve me të cilat përballen qytetarët dhe Kosova, sepse përvoja në Perëndim më ka skalitur, që me maturi, me guxim të bisedohet me qytetarë hapur, pa prapavijë dhe pa qëllime përfitimi”.

“Me qytetarët duhet sqaruar haptas gjërat madhore dhe ato që u takojnë ekskluzivisht qytetarëve”.

“Mos hapja e temave në mesin e qytetarëve shumë herë e ka lënduar politikën e Kosovës, sepse qytetare informohet përmes mediumeve dhe rrjeteve sociale, të cilat në të shumtën e rasteve nuk ia prezantojnë qytetarit problemet ashtu siç duhet. Prandaj, për këtë arsye keqkuptimet janë më pranë qytetarit se sa të vërtetat”.

Beari është djali i heroit Xhevat Berisha.

Ai është bërë pjesë e PDK-së.

“Kam vendosur të kandidohem për deputet në Parlamentin e Kosovës, se duke jetuar jashtë, kam parë se cila platformë politike mund ta çojë përpara Kosovën dhe kjo platformë është platforma e PDK-së”.

“Është e vetmja parti politike, në të cilën i ka varur shpresat Bashkimi Evropian dhe Shtet e Bashkuara të Amerikës, që Kosova të bashkudhëtojë me programin ndërkombëtar”.

“Mbështetur nga këto që thash pse të mos jem unë pjesë e këtij karvani, që ta çojmë Kosovën aty ku e ka vendin në BE me ndihmën e SHBA-ve. Çdo shmangie e imja nga kjo rrugë do të ishte shmangie nga rruga e idealeve të Heroit të Kosovës Xhevat Berishës, babait tim”.

Kandidati Berisha i thur elozhe kandidatit të PDK-së për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli.

“Pë ta votuar Kadri Veselin kryeministër ka njëmijë arsye”.

“Është një politikan që ka autoritet dhe përkrahje ndërkombëtare më shumë se të gjithë kundër kandidatët”.

“Është kandidat, i cili kudo në çdo takim ndërkombëtar e përdor “vulën” e UÇK-së, që e vulosi pavarësinë e Kosovës dhe me këtë “vulë” do ta vulos edhe anëtarësimin e Kosovën në të gjitha organizmat ndërkombëtar”.

“Është komunikativ me qytetarë, i pa kompromis për të korruptuarit, i prerë në qëndrime dhe vendime.

“Prioritet mbi prioritete është dëshmuar se e ka Kosovën dhe për mbrojtjen e shtetit është në gjendje të sakrifikoj veten dhe partinë”.

“Kadri Veseli është gurthemel i çdo veprimtari rreth bërjes së Kosovës shtet dhe pa te shteti i Kosovës do të lëkundet dhe do të rrëzohet pa bërë asnjë hap…..”

“Ndërsa unë duke i parë këto tipare të Kadri Veselit kam vendosur që ta vazhdojë rrugën e idealeve të babit, me të cilat ideale jam rritur dhe jam bërë ky që jem”.

“Idealet që m’i ka lënë amanet babai im me gjakun e tij, i shoh të paluhatshme vetëm te Kadri Veseli dhe për këtë jam i bindur se do të kemi sukses me Kadri Veselin, Kryeministër. /PrizrenPress.com/

- Advertisement -

Më Shumë

“Kush pështyn pjatën e lirisë, lëpin sahanin e robërisë”

Thënie të pavdekshme nga Dritëro Agolli: “Gabimi i një doktori varroset në tokë. Gabimi i një arkitekti bie në tokë, kurse gabimi i një mësuesi...

Për tri ditë, 20 lindje në Prizren

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, për tri ditë kanë ardhur në jetë 20 fëmijë. Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton se prej...

Presidenti Thaçi përcaktohet për formimin e qeverisë së re, ia kërkon LV-së mandatarin (Dokument)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar përmes një letre kryeministrit në detyrë dhe liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, duke kërkuar nga...

Juventusi sakrifikon për rikthimin e Pogba, do plotësojë kushtin e United

Juventusi kërkon me çdo kusht rikthimin e Paul Pogba. Mesfushori francez pëlqehet shumë nga Maurizio Sarri, ish-shokët janë gati ta mirëpresin dhe tifozët kanë...

Formohet Shtabi Emergjent në fshatin Korishë të Prizrenit

Në Korishë të Prizrenit është formuar Shtabi Emergjent, pas futjes në karantinë. Ky shtab do të jetë në dispozicion gjatë tërë kohës me shërbime dhe...

Reportazh nga pikëkalimi kufitar Morin-Vërmicë: Ra kjo pandemi e u ndamë

“Ra kjo pandemi e u ndamë”. Kjo shprehje është lajtmotivi i dramës së koronavirusit që pos të tjerash, pas 21 vjetësh, ka “ndarë” shqiptarët...

Quni: Një pjesëtar i FSK-së me mision jashtë vendit është infektuar me COVID-19

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se asnjë pjesëtarë i FSK-së në Kosovë nuk rezulton i prekur me COVID-19. Megjithatë Quni, në...

Gjykata Kushtetuese: Vendimi i Qeverisë Kurti për “orën policore”, antikushtetues

Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka vendosur në lidhje me kërkesën e Presidentit për vlerësimin e përputhshmërisë së vendimit të qeverisë me Kushtetutën e Kosovës.Gjykata...

Pink mposht koronavirusin, dhuron 1 milion dollarë për të luftuar pandeminë

Këngëtarja e njohur Pink tha të premten në mediat sociale se ajo dhe djali i saj kaluan javë të tëra të izoluar pasi rezultuan...

Premierliga në Kinë? Klubet angleze janë kundër

Pronari i njërit prej klubeve të Premierligës kishte propozuar që ndeshjet e mbetura të kampionatit të luhen në vendin aziatik Klubet e Premierligës e kanë...

Zbulohet e dashura e reperit Buta

Ndonëse ka tentuar që jetën private ta mbajë sa më të fshehtë, “Prive.al”, sapo ka zbuluar të dashurën e reperit Buta. Burime për ta kanë...

I infektuari ishte në vetizolim në lagjen “Ortakoll” të Prizrenit , pas khtimit nga Bullgaria (Video)

Në komunën e dytë më të madhe në vend për kah numri i banorëve, atë të Prizrenit, është shënuar rasti i parë me Covid-19. Drejtori...

Buxheti i Kosovës rrezikon të humbë rreth 200 milionë euro

Masat që Kosova ka ndërmarrë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, siç janë kufizimet në ushtrimin e aktiviteteve ekonomike, shlyerja dhe shtyrja e obligimeve...

Në tri ditët e fundit, 14 lindje në Prizren

Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, për tri ditët e fundit kanë ardhur në jetë 14 fëmijë. Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton...

A vjen shqipja nga pellazgjishtja?

Shumë studiues të huaj do të mbronin herazi teorinë që ilirët e kishin origjinën nga pellazgët dhe që gjuha shqipe aty i kishte rrënjët....

Edhe një infermiere e prekur me Covid-19 në Kosovë

Numri i të prekurve me koronavirus në Kosovë ka arritur në 125 persona ku 44 prej tyre janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive...

Lajmet e Fundit

AAK i kërkon Qeverisë Kurti t’ia japë nga 100 euro secilit qytetar

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nëpërmjet një konference për mediat, ka propozuar që Qeveria e Kosovës të ndajë nga 100 euro për secilin qytetar...

IKSHP alarmon: Mund të shkaktoni shpërthim epidemik, mos u grumbulloni në Brezovicë e Prevallë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës po kërkon nga qytetarët që t’u përmbahen rekomandimeve të dhëna deri më tani dhe të mos dalin...

Familja e 70-vjeçares nga Korisha që vdiq sot dyshon se ajo nuk ishte e prekur me koronavirus

Drejtoresha e Klinikës Infektive në QKUK, Lindita Ajazaj-Berisha dhe infektologu Sali Ahmeti, kanë folur për dy personat që vdiqën sot si pasojë e koronavirusit,...

20 persona paraqiten në QKMF në Krushë të Madhe, pas njoftimit se dy shitës janë infektuar me koronavirus

Deri më tash janë lajmëruar rreth 20 persona në QKMF në Krushë të Madhe. Kjo, pas njoftimit që është bërë se dy shitës nga Malisheva...

Shitësit e fidanëve në Krushë të Madhe konfirmohen me koronavirus, kërkohet që blerësit të paraqiten në QKMF

Kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe, Selami Hoti, ka njoftuar qytetarët se dy shitës të fidanëve në Malishevë kanë rezultuar pozitivë për...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!