10.7 C
Prizren
E martë, 2 Qershor, 2020
- Advertisement -

Bote & Rajoni

Profesori i Harvardit u bë miliarder falë COVID-19

Profesor i biologjisë në Harvard dhe sipërmarrës. Timothy Springer, pa të ardhme premtuese në një firmë të re bioteknike, një dekadë më parë dhe...

Vetëm 1 rast pozitiv në 24 orët e fundit në Shqipëri

Dr. Adela Vasili nga Instituti i Shëndetit Publik dha detajet: Ju bëjmë me dije të dhënat e 24 orëve të fundit të situatës së COVID...

Putini përdor pandeminë për qeverisje me grusht të hekurt

Rusia u bë të dielën vendi i dytë me numrin më të lartë zyrtar të rasteve me virusin korona në botë, me Shtetet e...

Hapen xhamitë në Shqipëri, bëhen të ditura masat

Të hënën janë hapur xhamitë në gjithë Shqipërinë. Këtë e ka bërë të ditur Komuniteti Mysliman i Shqipërisë. “Komuniteti Mysliman i Shqipërisë duke vlerësuar situatën...

Këshilltari i Trumpit: Kina ka dërguar turistë për ta përhapur Covidin nëpër botë

Këshilltari ekonomik i presidentit amerikan, Donald Trump, Peter Navaro, e ka akuzuar Kinën se për dy muaj e ka fshehur koronavirusin e ri nga...

Ish drejtori i OBSh-së: Koronavirusi do të ‘shuhet natyrshëm’

Koronavirus do mund të “shuhet natyrshëm”, kështu që vaksina nuk do të jetë më e nevojshme, thotë ish drejtori i Organizatës Botërore të Shëndetësisë...

Imamja e parë e Evropës

Lindur më 1974 nga babai mysliman sirian dhe nëna e krishterë finlandeze, Sherin Khankan, gruaja e parë imame e Danimarkës erdhi në këtë botë...

Përplasje mes policisë dhe qytetarëve te Teatri, ka të lënduar dhe të arrestuar (Video)

Sërish përplasje mes policisë dhe qytetarëve pranë Teatrit Kombëtar. Qytetarët kanë hequr barrierat dhe janë konfliktuar me policët. Kordoni është çarë dhe FNSH-ja ka përdorur...

Arrestohet në Francë i dyshuari për gjenocidin e Ruandës

Félicien Kabuga, një nga të dyshuarit më të kërkuar në gjenocidin e Ruandës, është arrestuar afër Parisit, ka njoftuar ministria franceze e Drejtësisë. Kabuga u...

Kështu ruajnë distancën në restaurante gjermanët (Foto)

Pas lehtësimit të masave për koronavirus, vlenë ende mbajta e distancës sociale me njerëzit. Mirëpo një kafe në Gjermani duket se ka gjetur një mënyrë...

Lajmet e Fundit

UEFA me ide të re për Ligën e Kampioneve, finalja zhvendoset nga Stambolli në Lisbonë

Pas kalendarit të Serisë A, tani po pritet me interes edhe ai i Kupave të Europës, i cili do të përcaktohet në mbledhjen e...

FOTOREPORTAZH: Amerika jashtë kontrollit!

Katër policë u qëlluan në St. Louis, SHBA, natën e shkuar, teksa u mbush java me protesta të dhunshme, pas vdekjes së George Floyd.         Ndërkohë,...

Reperja shqiptare, imazh i ri i markës amerikane të veshjeve

Loredana është kthyer në një reperet më të suksesshme në tregun muzikor shqiptar, dhe jo vetëm. Së fundmi, reperja ka bërë me dije se...

Albulena Balaj-Halimaj zëvendëskryeministre e re e Kosovës

Deputetja e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, do të jetë befasia ekskluzive e këtij subjekti për Qeverinë e re. Klan Kosova merr vesh se ajo do...

Ekskluzive: Tërhiqet Fatmir Limaj, nuk do të jetë zëvendëskryeministër

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj, nuk do të jetë zëvendëskryeministër në Qeverinë e re që pritet të votohet nesër. Klankosova.tv mëson se kjo ndodhi...