20.3 C
Prizren
E premte, 5 Qershor, 2020
- Advertisement -

Bote & Rajoni

Mali i Zi hap plazhet dhe transportin publik. Nisin punë edhe baret e restorantet

Mali i Zi bëhet vendi i parë në rajon që nis një hapje më të madhe në krahasim me fqinjët e saj. Ditën e sotme...

Gjendet një vajzë e mbytur në plazhin e Durrësi

Policia e Durrësit njofton se rreth orës 08:30, në lagjen nr.1,Durrës, është gjetur e mbytur në det një shtetase e seksit femër ende e...

Ndahet nga jeta në moshë të re mjeku i njohur shqiptar

Ndahet nga jeta në moshë të re mjeku stomatolog, Arlind Lala. Ai u nda nga jeta në moshën 36-vjeçare, ndërsa lajmin e ka bërë publik...

Shqipëri: Vodhi 30 mijë euro nga një klient, përfundon në burg drejtori i bankës

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg ish-drejtorin e një filiali banke tregtare në Tiranë, Florant Nako. Ky i fundit u zbulua se kishte vjedhur...

Në Ulqin s’ka të infektuar me COVID- 19, i presin turistët nga Kosova

Këtë vit për shkak të pandemisë çdo gjë sa i përket turizmit është vonuar. Kryetari i Komunës së Ulqinit Loro Nrekiq, tha se në Ulqin...

“Italianët gjobiten për një puthje”

Shkelje administrative për puthje! Dhe kur? Në orën 02:30, në një rrugë të lagjes! Ky është një nga 2,200 denoncimet për shkelje të rregullave...

Po na vjedh të dhënat për vaksinën/ Ndizet lufta ShBA-Kinë

Nga Barbara Plett Usher, BBC Agjencitë e sgiurisë në SHBA thonë se hakerat e mbështetur nga qeveria kineze po tentojnë të vjedhin materiale kërkimore amerikane...

Suedezët nuk çajnë kokën për koronavirusin

Në sheshin “Nytorget” të Stokholmit nuk shihet asnjë shenjë e koronavirusit. Duket se ka kaluar tashmë. Grupe njerëzish janë ulur jashtë, duke shijuar rrezet...

”Pimë hashash dhe më pas nisi nga bisedat +18”, dëshmia e vajzës që u ngacmua nga i ati

Një ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik pasditen e djeshme ku u raportua se një 37-vjeçar, i identifikuar si Rodolf Merolli, është vënë...

Arabia Saudite “izolohet” plotësisht gjatë festës së Bajramit

Pandemia e koronaviusit ka ndryshuar mënyrën e jetësës në të gjithë botën. Së fundmi duket se Arabia Saudite ka theksuar se do të izolojë...

Lajmet e Fundit

Reagon LDK në Prizren, pas shkarkimit të nënkryetarit dhe tre drejtorëve

Është prishur përfundimisht koalicioni mes Lidhjes Demokratike dhe Vetëvendosjes në Prizren. Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren, ka reaguar pak orë pas shkarkimit të katër...

Balaj-Halimaj: Emërimi im zëvendëskryeministre, nuk është befasi

Zëvendëskryeministrja nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, demantoi zërat se ajo nuk është përzgjedhur për këtë potë nga strukturat e partisë dhe se...

Edhe 4 raste të reja me COVID-19 në Prizren

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 11 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të...

Mustafa i reagon Haskukës pas prishjes së koalicionit: I fitove zgjedhjet falë LDK’së, do të rrëzojmë nga pushteti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se prishja e një anshme e koalicionit nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje dëshmon për paqëndrueshmërinë...

Kompania e ujësjellësit në Prizren kërkon nga konsumatorët të paguajnë faturat

Kompania rajonale e ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren kërkon nga të gjithë konsumatorët që t’u përmbahen pagesave të rregullta të faturave mujore për shërbimet...