9.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Maj, 2020
- Advertisement -

Lajme

Smaka: Kërkesa e presidentes, e ngutshme

Njohësi i së drejtës kushtetuese, profesori Riza Smaka, e ka quajtur të panevojshme kërkesën e presidentes Atifete Jahjaga drejtuar Gjykatës Kushtetuese për t’i sqaruar...

Kancelari i Austrisë sot në Kosovë

Kancelari i Austrisë, Werner Faymann, në kuadër të një turneu ballkanik, sot vjen në Kosovë. Kreu i shtetit asutriak në orët e paradites në Prishtinë...

Williamson flet në gusht

Clint Williamson, kryeprokurori që po i heton dyshimet e ngritura në raportin e Dick Martyt, do t`i bëjë publike të gjeturat e hetimeve trevjeçare...

Kërkesa e Atifete, jokushtetuese. Gjykata mund të mos përgjigjet fare?

Kërkesa e Presidentes së vendit, Atifete Jahjaga, nuk është në përputhje me Kushtetutën e Kosovës. Një burim nga Gjykata Kushtetuese i ka thënë Gazetës...

As KQZ-ja e as QKUK–ja nuk mbajnë përgjegjësi për mosvotimin në spitale

Pacientët  dhe staf mjekësor i QKUK-së nuk kanë votuar në ditën e zgjedhjeve. Komisioni Qendror Zgjedhor (KQZ) dhe menaxhmenti i QKUK-së nuk e mbajnë veten...

Komandantët “ripushtojnë” QKUK-në

Gjashtë nga të akuzuarit e “Grupit të Drenicës” qëndrojnë jashtë paraburgimit, shkruan sot Koha Ditore. Sami Lushtaku, Sylejman Selimi, Sahit Jashari, Sabit Lushtaku, Isni Thaçi...

Hashim Thaçi nesër do ta mësojë të ardhmen e tij politike

Njëri prej njerëzve kryesor të Angela Merkelit, Andreas Schockenhoff, po qëndron në Prishtinë. Sonte ai është takuar me opozitën. Kurse nesër do ta takojë...

Të shtunën dhurohet gjak në Rahovec, për nderë të heroit Elvis Pista

“Elvis, gjaku yt, gjaku jonë – ata marrin jetë, ne shpëtojmë për ty”, është motoja e ditës së shtunë kur edhe do të dhurohet...

Numrohen votat me kusht: AKR nuk e kalon pragun, NISMA- PO

Në Qendrën e Numërimit dhe të Rezultateve ka përfunduar përfunduar numërimi i 22 mijë votave me kusht. NISMA e ka kaluar pragun pasi del të...

Haradinaj: E dimë ku po hymë dhe çfarë po na pret

Më vjen keq që nuk kemi arritur para zgjedhjeve koalicion. Kam bërë përpjekje, por nuk kishte gatishmëri të duhur. Kjo do të ishte më...

Lajmet e Fundit

Prizreni nuk gjen qetësi nga coronavirusi, Haskuka thotë se nesër testohen edhe 37 zyrtarë tjerë policorë

Sot në Prizren janë paraqitur edhe pesë raste të reja me coronavirus. Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka thotë për RTV Dukagjinin se të infektuarit e...

E famshmja e Champions, Kinsey Wolanski s’i lë prapësitë

Kinsley Wolanski e ka konfirmuar se bën pjesë te gocat e mbrapshta. E gjithë bota u njoh me të kur hyri gjysmë e zhveshur...

Tinka Kurti: Si më zgjodhi Dritëroi, të luaja Nënë Pashakon

Për të, ai ishte njeriu bujar, poeti i dashur, shkrimtari i mprehtë, vizatuesi i portreteve, por edhe “zyrtari” që zgjidhte problemet dhe i gjendej...

Trump ndërpret marrëdhëniet me OBSh: U bë palë me Kinën

Presidenti Amerikan Donald Trump ka njoftuar pak më parë se do të ndërpresë marrëdhëniet e tij me Organizatën Botërore të Shëndetësisë dhe shkak për...

Pronari të cilit iu shemb shtëpia në Prizren, nuk e ka pranuar restaurimin

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren, sot është njoftuar se ka ndodhur një rrënim parcial i murit të një ndërtese të vjetër e...