20.5 C
Prizren
E enjte, 9 Korrik, 2020
- Advertisement -

Lajme

Haradinaj sot pranon çmimin Qytetar Nderi i Bashkisë së Kamzës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, sot do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri, ku do të pranojë çmimin Qytetar...

3375 persona nuk janë më “kosovarë”

Një dukuri e shpeshtuar kohëve të fundit në Kosovë është të hequrit dorë nga shtetësia e Kosovës. Qytetarë të shumtë, disa të detyruar e...

“Lista serbe” imponon kompromiset për këtë mandat

Pakicat kërkojnë që në momentin kur të hapet Kushtetuta për ndryshime që mundësojnë shndërrimin e FSK-së në FAK, të përfillet edhe kërkesa e tyre...

Këshilli i Sigurimit formalizon kundërshtimin për FAK-un

Presidentja e Këshillit të Sigurimit të KB-së, Sylvie Lucas ua ka shpërndarë anëtarëve të Këshillit dy dokumentet e Qeverisë së Serbisë në lidhje me...

Krasniqi: Policia reagon në të gjitha rastet emergjente

Komunikimi dhe reagimi i shpejtë në raste emergjente është sfida kryesore e institucioneve të cilat përfshihen në emergjenca. Me qëllim të njohjes me dokumentet...

Tetë tezat e Kurtit për politikën e jashtme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, mbajti një ligjëratë në Universitetin Amerikan të Kosovë me temë “Sfidat e Politikës së Jashtme në Republikën e...

Për zgjedhjet e Serbisë në Kosovë, pyeteni Kryeministrin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, nuk ka dashur të deklarohet rreth mbajtjes së zgjedhjeve të Serbisë edhe në territorin e Kosovës. Pas mbledhjes...

Mehmeti: Salim Jenuzi nuk po mund t’i menaxhoi rrenat e fushatës

Kryetari i LDK-së në Dragash, Fatmir Mehmeti nuk habitet për mosformimin e qeverisë së re nga kryetari i PDK-së dhe Komunës, Salim Jenuzu. Sipas...

Transformimi i FSK-së të bëhet me legjislaturë

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Florian Qehaja dhe ai politik, Shkëlzen Maliqi, kanë ftuar Qeverinë dhe Kuvendin të mos e zvarritin procesin e transformimit...

Dialogut në nivel Kryeministrash duhet të mbyllet

Azem Vllasi thotë se nuk duhet të ketë raund të ri bisedimesh mes Kryeministrave Thaçi-Dacic, para zgjedhjeve parlamentare, që pritet të mbahen në Kosovë...

Lajmet e Fundit

Hollywood me serial për “Haklajt” e Tropojës

Një serial i dedikuar ngjarjeve tragjike të Tropojës pritet të realizohet, ku protagonist kryesor do jetë Fatmir Haklaj dhe familja e tij. Njoftimi është bërë...

Gattuso: Milik dëshiron largimin nga Napoli

Trajneri i Napoli-t, Gennaro Gattuso ka konfirmuar se sulmuesi Arkadiusz Milik, dëshiron largimin nga “San Paolo”. Që disa muaj, Milik është i lidhur me largimin...

Gjendet i vdekur një person në Prizren

Një person është gjetur pa shenja jete në Prizren . “ Në rrethana të pa njohura është gjetur pa shenja jete viktima mashkull Kosovar. Vdekjen...

Dafina lënë pushimet, mërzitet pak

Këngëtarja Dafina Zeqiri ka postuar sot disa fotografi nga të cilat ajo tregon se është larguar nga pushimet Dafina kishte shfrytëzuar disa ditë për pushim...

Pandemia nuk i ndal kosovarët të shkojnë në Shqipëri, këto janë statistikat për 11 ditë

Pavarësisht pandemisë kosovarët edhe këtë vit kanë vazhduar drejt Shqipërisë për t’i kaluar pushimet verore. Bazuar në të dhënat e Policisë së Kosovës drejtuar arbresh.info...