12.2 C
Prizren
E enjte, 9 Korrik, 2020
- Advertisement -

Lajme

3 milionë euro borxhet e Suharekës, dhuratë nga Kuçi

Pushteti i kaluar keqmenaxhoi me punët e Komunës së Suharekës. Blerim Kuçi e futi komunën në borxhe, të cilat tani po i paraqesin probleme...

Buzhala tallet me koleget deputete: Po ju mungon vetëm defi

Deputeti i PDK-së Berat Buzhala, politikani më aktiv në rrjetin social Facebook, nuk ka mundur të përmbahet pa komentuar kur ka parë një foto...

Reforma kozmetike

Zgjedhjet e fundit nacionale në vend u karakterizuan me probleme e parregullsi të mëdha, si pasojë e sistemit zgjedhor. Për këtë arsye, partitë politike me...

Deklaratat fiktive të Putinit

Krahasimet e rastit të Krimesë me Kosovën, nga Presidenti rus, Vladimir Putin, janë deklarata fiktive dhe absolutisht të paqëndrueshme. Kështu vlerëson, njohësi i së Drejtës...

Thaçi nis ‘emisarët’ në ShBA kundër Tribunalit

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka nisur për në Washington këshilltarin e tij Bekim Çollaku dhe ministren e Integrimeve, Vlora Çitraku – shkruan gazeta...

Erdhi dita e minoriteteve

Ministrat serbë në Qeverinë e Kosovës nuk po heqin dorë sa i përket vendeve të rezervuara në Kuvendin e Kosovës edhe për një mandat. Ata...

UPZ, zgjedhë organet drejtuese në mënyrë të kundërligjshëm

Parlamenti  Studentor i Universitetit Publik “Ukshin Hoti” në Prizren, ka reaguar rreth parregullësive dhe shkeljeve ligjore, që janë bërë në  zgjedhjen e organve drejtuese...

Daçiç konfirmon:Bisedimet me Prishtinën pas zgjedhjeve

Kryeministri serb i ka dhënë fund sepkulimeve nëse do të ketë apo jo raund të ri bisedimesh me Prishtinën gjatë këtij muaji apo në...

Prizren: Ish- Zëvendësministri i Brendshëm shqiptar Ferndinand Poni vdes nga sulmi në zemër

Ish- Zëvendësministri i Brendshëm Ferdinand Poni, i cili ka mbajtur këtë post në periudhën 2005 -2013, ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi...

Hekurudhat e Prizrenit, “zhduken” nga bërlloku

Hapësirat e hekurudhës në Prizren, janë shndërruar në deponi të bërllokut në Prizren. Nehat Basha , kryeshef i KRMM “Eko-Rajoni”, ka bërë të ditur...

Lajmet e Fundit

OVL UÇK sot organizon protesta në të gjitha qytetet e Kosovës

Organizata e Veteranëve të Luftës organizon sot protesta në të gjitha qytetet e vendit tonë në shenjë kundërshtimi ndaj propozim-aktakuzës së Gjykatës Speciale ndaj...

Opozita akuzon ekzekutivin e Prizrenit për shpenzime të luksit

Partitë politike opozitare në Prizren nuk janë pajtuar me mënyrën e shpenzimit të parasë publike nga qeveria komunale gjatë vitit të shkuar. Sipas opozitarëve, ekzekutivi...

Katër persona të vdekur nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se edhe katër persona të infektuar me koronavirus kanë vdekur në Klinikën Infektive, duke...

214 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, 10 raste në Prizren

IKSHPK ka bërë të ditur se sot në Kosovë janë konfirmuar edhe 214 raste të reja me COVID-19 në Kosovë. 60 persona janë shëruar. Ndërsa,...

Berati Unik

Vlera historike, arkitektonike dhe kulturore: Berati – një ndër qytetet më të veçanta në Shqipëri dhe në botë! Sot qyteti i “Një mbi një dritareve”,...