15.9 C
Prizren
E martë, 11 Gusht, 2020
- Advertisement -

Lajme

Tribunali si SITF-i

Ekipi që po merret me përgatitjen e gjykatës që do t’i trajtojë hetimet që janë bërë për raportin e Dick Martyt, po zhvillon gjatë...

EULEX-i ka frikë të merret me rastin e Enver Zymberit

As njësitet e EULEX-it nuk ndihen të sigurta që të dalin në veri të Kosovës. Kështu, një njësit i këtij misioni ka refuzuar urdhrin për...

Rashka, dëshmi për gjenocidin e Serbisë

Gërmimet në varrezën masive në Rashkë të Serbisë, duket se nuk do të nisin shpejt, meqë pala kosovare po akuzon Serbinë për destruktivitet. Zëvendëskryeministrja...

Salustro gjen punë në Serbi

Mauricio Salustro, ish shef i Prokurorisë Speciale të EULEX-it deri para pak javësh, është emëruar këshilltar kryesor i zëvendës kryeprokurorit për krime lufte në...

Rrëfimi i Vjollca Berishës për Masakrën e Suharekës

Njëra prej tre të mbijetuarve të Masakrës së Suharekës, Vjollca Berisha ka rrëfyer për tmerrin e 26 marsit të vitit 1999. Ajo tregon se...

Krasniqi: Veteranët s’kanë arsye të kërcënojnë me protestë

Për kreun e Kuvendit të Kosovës, Shoqata e Veteraneve të Luftës Çlirimtare nuk e ka asnjë arsye të kërcënoj me protestë, pasi sipas tij,...

Thaçi, deri në fund të mandatit pagat rriten 100 %

Thaçi nuk pranon se ka nisur fushatën elektorale. Ai i ka quajtur obligime të tij institucionale, për t’i shërbyer qytetarëve të vendit, shtimin e...

Mustafa: Votuam kundër ndarjes së veteranëve, jo kundër Ligjit

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Muhamet Mustafa, ka sqaruar opinionin publik në lidhje me votimin e sotëm në Kuvendin e Kosovës për Ligjin...

Xhemajli: UÇK-ja e ka luftuar Serbinë, jo FARK-u!

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Muharrem Xhemajli, i pyetur për kërkesën e Lidhjes Demokratike të Kosovës, që...

Thaçi, Putini po përdorë Kosovën për të arsyetuar Krimenë

Rusia duhet të ndalojë së përdoruri rastin e pavarësisë së Kosovës nga Serbia për të arsyetuar inkursionin e saj në Krime për shkak se...

Lajmet e Fundit

Morena puthet me një femër nën ujë

Kanë bërë not nën pishinë. Por, Morena Taraku ka bërë një veprim mjaft interesant dhe të papritur. Ajo në Instagram ka hedhur një video ku shihet...

‘Erë lufte’: Anije luftarake turke në ujërat greke, Athina njofton NATO

Përshkallëzimi i tensionit greko-turk hyn në një faze të re pasi pasditen e së hënës anija sizmografike turke Oruc Reis ka hyrë në skajin...

Mbappe nuk dorëzohet, Tuchel i plotëson kërkesën për duelin me Atalantën

Dueli ndaj Atalantës po afron, PSG do të sfidojë ekipin italian të mërkurën në mbrëmje për një biletë në gjysmëfinalet e Champions League. Kylian Mbappe...

Ministria e Arsimit ka tre skenarë për fillimin e vitit të ri shkollor

Ministria e Arsimit dhe Shkencës e Kosovës ka njoftuar se janë përcaktuar tre skenarë për organizimin e mësimit në kushte pandemie për vitin e...

Sot shteti ndau 22 milionë euro nga pakoja emergjente

Qeveria e Kosovës ka ndarë sot 22 milionë euro nga pakoja emergjente fiskale. Në një përgjigje për KOHËN, Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka...