-2.4 C
Prizren
E enjte, 2 Prill, 2020
- Advertisement -

Lajme

Kabashi: Do të punoj për një të ardhme më të mirë të të rinjve

Forumi Rinor AAK-LDD, ka organizuar në lokalet e Cafe Barin “Porta” një mbrëmje rinore me këngëtarë, DJ dhe Karaoke, ku morën pjesë qindra të...

Afaristët dhe zejtarët falënderojnë “Qeverinë Muja”

Bartësi i listës së PDK-së, në Prizren Nijazi Kryeziu I shoqëruar nga kandidatët për Asamblenë Komunale dhe  drejtori për Turizëm dhe Zhvillim Ekonomik, Samir...

Kryeziu: Ta ndërrojmë këtë qeveri të papërgjegjshme

Kandidati i LDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Eqrem Kryeziu duke iu drejtuar anëtarëve dhe simpatizantëve në tubimet zgjedhore në Lubizhdë, Krajk dhe...

Kërkon unitet për t’i dhënë fund keqqeverisjes në Prizren

Kandidati i BD-së për kryetar të Prizrenit Zafit Berisha ka vazhduar takimin elektoral me qytetarët e Prizrenit në lagjën 28 nëntori (Ortakoll). Berisha tha se...

Shtyhet gjykimi i Mujës, mungon i dyshuari Ukimeri

(E plotësuar) Gjykimi i kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja dhe pesë drejtorëve të tij, të enjten, është shtyrë për muajin nëntor të këtij viti....

Jacobson: Zgjedhjet parlamentare pa reformë do të ishte gabim

Ambasadorja amerikane në Kosovë ka tërhequr vërejtjen se edhe mbajtja e zgjedhjeve parlamentare pa e kryer reformën zgjedhore do të ishte gabim dhe do...

Kizolli vizitoi “Desaven”

Kandidati i PK-së për kryetar të Prizrenit, Beni Kizolli, ka vizituar  Kompaninë “Desave & Kopshti Zoologjik Shqiponja”, në Prizren. Drejtuesi i kompanisë Vezir Shehu,...

Hasi përparon vetëm me PDK-në

Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, ka mbajtur takim elektoral me banorët e fshatit Dedaj.Muja para banorëve hasjanë, ka...

Muja kërkon vota në lagjen “Jeta e re”

Kandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Ramdan Muja, i shoqërur nga anëtarët e Shtabit zgjedhor të Degës dhe kandidatët për Kuvendin...

Therandën do ta ndryshojë rrënjësisht Vetëvendosje!

Lëvizja Vetëvendosje! mbajti tubimin e madh në Therandë. Kandidati për kryetar të Komunës, Ibish Ahmeti, tha se Komuna duhet të jetë një hapësirë që...

Lajmet e Fundit

SHBA, vatra e re e Coronavirusit: Spitalet e New Yorkut në kaos, pacientët shtrihen në korridore

SHBA është kthyer në vatrën kryesore të koronavirusit në botë dhe deri më tani ka regjistruar numrin më të madh të të infektuarve. Pamje...

Duda Balje kritikon Kurtin për shkarkimin e zv/ministrit Shabani, thotë se e bëri për t’u hakmarrë ndaj tyre

Nga zyra e kryeministrit thonë se ministria në fjalë ka pasur nevojë për riformatim. Pozitën që e mori dy javë më parë, iu desh që...

Abrashi: Partitë po përpiqen të uzurpojnë nga frika e rritjes së Vetëvendosjes, por zgjedhjet janë të domosdoshme

Deputeti nga Vetëvendosje, Artan Abrashi, tha se zgjedhjet janë të domosdoshme pas kalimit të krizës së pandemisë dhe se ky opsion do të jetë...

Nga e hëna asnjë i arrestuar në Suharekë për moszbatim të vendimit të Qeverisë për mbrojtje nga pandemia

Në Suharekë asnjë person nuk është arrestuar që nga e hëna e deri më sot, për shkelje të masave të Qeverisë së Kosovës për...

Pako Emergjente: Qeveria do t’i transferojë paratë në llogari të punëtorëve, jo të shefave

Këtë javë, Qeveria e Kosovës miratoi pakon emergjente përmes të cilës përfshihet mbështetja financiare për bizneset në Kosovë. Zëvendësministri i Ministrisë së Financave dhe Transfereve,...