14 C
Prizren
E hënë, 6 Prill, 2020
- Advertisement -

Lajme

Muja në fushatë dhe në gjykatë

Kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja, i cili është gjithashtu kandidat i PDK-së për një mandat tjetër në këtë post, i duhet të paraqitet të...

Dialogu sërish në krizë

Dialogu Kosovë-Serbi ka hyrë sërish në krizë para zgjedhjeve të 3 nëntorit. Shkak edhe këtë herë janë kërkesat serbe dhe refuzimi i palës kosovare. Beogradi...

Kultura dhe planifikimi urban në Prizren

Debati i gjashtë i ciklit “Planifikim urban me pjesëmarrje” mbahet më sot në restaurant “Marashi” në Prizren duke filluar nga ora 11:00. Fokusi i...

Kabashi vizitoi shoqatën “AKEA”

Kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi i shoqëruar nga bashkëpunëtorët e tij  dhe disa nga kandidatët për Asamblenë Komunale, është...

Premton luftimin e korrupsionit

Kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi, u mirëprit nga anëtarët dhe simpatizantët e këtij koalicioni të lagjes “ Gani Çavdërbasha...

IQPM debat me studentë: Të rinjtë do të përfshihen aktivisht në qeverisje

Iniciativa Qytetare për Malishevën ka mbajtur debat me studentë në Prishtinë. Kandidati për Kryetar të Malishevës nga kjo iniciativë, Ragip Begaj, i ka siguruar...

Në seminar të Brukselit

Në funksion të uljes së papunësisë dhe ngritjes së kapaciteteve turistike, zyrtarja e Zyrës Informative Turistike në Rahovec Saranda Shala, ishte në Bruksel ku...

Kizolli kërkon vota në “Ortakoll”

Partia Konservatore e Kosovës, në kuadër të fushatës elektorale dhe planit veprues për zgjedhjet komunale është takuar me qytetarët e lagjes “Ortakoll”. Në një atmosferë...

Muja vizitoi Teqenë e Ruafiave

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, në kuadër të fushatës zgjedhore, ka vizituar Teqenë e Tarikatit Rufai në Prizren dhe Sheh...

Limaj: Takimi me Metën, takim mes miqve

Deputeti Fatmir Limaj ka reaguar të martën pas shkrimeve në media se takimi i tij me kryeparlamentarin e Shqipërisë, Ilir Meta ka pasur për...

Lajmet e Fundit

Ish-ministri Gashi kërkon që në Pakon Emergjente të përfshihen edhe artistët e sportistët

Ish-ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka kërkuar mbështetje edhe për sportistët dhe artistët, pas gjendjes së krijuar nga Coronavirusi. Deputeti Gashi, nëpërmjet...

Të enjten mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Prizrenit

Kryesuesi i Kuvendit të Prizrenit, Sulltan Badalli, ka thirrur sot  seancë të jashtëzakonshme. Seanca do të mbahet të enjten e kësaj jave, në ora 10:00. Në...

“Ai eshte i çmendur, vret njerëz”: Trejsi Sejdini tregon si reagon i dashuri kur e ngacmojnë

Në një video “Tik Tok”, Trejsi ka treguar se si reagon në momentin kur dikush e ngacmon. Sigurisht që i pari që Trejsit i...

Ngushëllimi i Haskukës për familjet e dy të vdekurve nga COVID-19, njëri nga Korisha e Prizrenit

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, u ka shprehur ngushëllime familjares së 70 vjeçares nga fshati Korishë dhe pacientit nga Prishtina, të cilët ndërruan jetë...

Reperët e njohur dhurojnë 100 mijë maska mbrojtëse për të burgosurit

Reperët e njohur, Jay Z dhe Meek Mill, vazhdojnë ende duke  ndihmuar njerëzit gjatë përhapjes së pandemisë. Për të mbrojtur stafin dhe të burgosurit nga...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!