8 C
Prizren
E hënë, 6 Prill, 2020
- Advertisement -

Lajme

Kilaj: Çdo gjë që planifikojmë, e realizojmë

Partia Demokratike e Kosovës dhe Insi Kilaj, kanë vazhduar mbrëmë, prezantimin e programit qeverisës për katër vitet e ardhshme, para banorëve të fshatrave Tërpezë,...

Shehu: Qeverisja ime bazohet në filozofin e Rugovës

Kandidati i LDK-së për kryetar të Rahovecit, Fahredin Shehu, aktiviteti zgjedhore e ka vazhduar në lagjen “Ali Sokoli”, “Ali Hadri” dhe “Qendra”. Banorët e këtyre...

UNMIK-u destruktiv ndaj Kosovës

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH), Dardan Gashi, të hënën në një takim njoftues ka takuar përfaqësuesin e ri të UNDP-së, Andrew Russell. Ministri...

Fushata zbrazë Kuvendin

Dështimi i vazhdueshëm i seancave parlamentare, për mungesë kuorumi, ka shtyrë kryetarin e Kuvendit, Jakup Krasniqi, që të thërrasë të martën në mbledhje shefat...

Muja habitet me investimet në Caparc dhe Skorrobisht

Në kuadër të aktiviteteve elektorale të cilat është duke i zhvilluar Dega e PDK-së në Prizren, në krye me kandidatin për kryetar të komunës...

Ekspertët: Premtimet milionëshe të Thaçit, fjalë boshe

Premtimet e Kryeministrit të Kosovës dhe liderit të PDK-së, Hashim Thaçi, për investime prej qindra milionash nëpër komunat me të cilat do të qeveriste...

Latifi kërkon votëbesim në vendlindje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vazhduar fushatën zgjedhore edhe në fshatin Ratkoc, në vendlindjen e kandidatit për kryetar të Rahovecit Smajl Latifi. Para...

Rikonfirmon lirimin nga taksat për veprimtaritë prodhuese

Kandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, rikonfirmoi se në mandatin e ardhshëm do t’i lirojë nga taksat të gjitha veprimtaritë prodhuese...

Haradinaj: Latifi e ka dëshmuar vetën në qeverisjen e Rahovecit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) ka vijuar me fushatën zgjedhore në fshatin Xerxë dhe Ratkoc të Rahovecit. Kandidati i këtij subjekti politik për kryetar të...

Kizolli: Trashigimia kulturore, po digjet para syve të popullit

Partia Konservatore e Kosovës(PK) në kuadër të aktiviteteve të saja që lidhen me vlerat e Trashëgimisë Kulturore, sot kanë vizituar  objektin e ish Gjimnazit...

Lajmet e Fundit

Pëllumbat ”banorët” e vetëm të shesheve simbolike

Për shkak të mbylljes së njerëzve si pasojë e pandemisë së koronavirusit – COVID-19, sheshet simbolike të Stambollit si Taksim, Eyupsultan, Ortakoy dhe sheshi...

Vera do të ngadalësojë Covid-19? Shkencëtarët në pikëpyetje

Shkencëtarët janë dyshues dhe në pikëpyetje nëse rritja e temperaturave apo vera do ndikojë në ngadalësimin e përhapjes së koronavirusit. Ndërkohë që në Britani apo...

Moratti: Interi ka të drejt të ëndërrojë për Messin, mund ta transferojë

Ish-presidenti i Interit, Massimo Moratti, ka thënë se Interi ka të drejtë të ëndërrojë për ta sjellë yllin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messin, në...

Bayern Munchen rikthehet në stërvitje, por me rregulla të reja

Klubet e futbollit gjerman arritën një marrëveshje dhe gjatë ditës së shtunë morën vendimin për të përfunduar këtë sezon futbollistik. Datë zyrtare nuk ka akoma,...

KOMF letër ministrit të Financave për plotësim të Pakos Emergjente Fiskale

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë – KOMF përmes një letre iu është drejtuar Ministrit të Financave, Besnik Bislimi, duke kërkuar...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!