20.3 C
Prizren
E premte, 5 Qershor, 2020
- Advertisement -

Lajme

Veseli: PDK-ja do të marrë përgjegjësi të reja për Prizrenin

Intelektualë të fushave të ndryshme dhe mbi 100 studentë, kanë aderuar në PDK të Prizrenit. Nënkryetari i PDK-së, Kadri Veseli, tha se aderuesit e rinj...

Koalicioni LDK-BD, nisin aktivitetet në Prizren

Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Bashkimi Demokratik së bashku me partnerët tjerë të koalicionit për qeverisjen e ardhëshme të Prizrenit, kanë filluar aktivietet bashkërenduese...

Në Prevallë, edhe 23 vendime për rrënimin e objekteve pa leje

Inspektorati i MMPH-së gjatë ditës së sotme I ka shpërndarë në Prevallë 23 vendime në secilin objekt veç e veç, atyre që nuk kanë...

Hoxha: AKR-ja në Prizren, nuk ka ikur nga PDK-ja

Partia Demokratike e Kosovës(PDK) në Prizren nuk beson në prishjen e koalicionit me AKR-në. Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha thotë se PDK-ja do të...

Kryeziu merr mbështetje edhe nga partia boshnjake SDA

LDK-ja në Prizren sot do të nënshkruan edhe një koalicion për balotazhin e 1 dhjetorit. Kandidati për kryetar të Prizrenit,Eqrem Kryeziu, do të mbështetet...

AKR-ja në koalicion me Eqrem Kryeziun

Lideri i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka filluar t’i ofrohet subjektit kryesor opozitar, Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), e cila udhëhiqet...

Kryeministri harron Kuvendin

Karrigia e rezervuar për kryeministrin Hashim Thaçi në Kuvendin e Kosovës ka mbetur e zbrazur që nga nisja e sesionit vjeshtor më 5 shtator....

Thaçi: Dialogu me Serbinë do vazhdojë, 2013 vit historik për rajonin

Mbrëmjen e sotme, Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po diskuton raportin e rregullt 3 mujor për Kosovën, i cili u paraqit nga...

Jacobson: Me Vetëvendosjen komunikojmë vetëm kur të heqin dorë nga taktikat bllokuese

Ambasadorja e SHBA'se ne Kosove, Tracey Ann Jacobson ka rikonfirmuar qendrimet e vendit te saj per tri çeshtje; zgjedhjet e pergjigjthshme, shitjen e PTK'se dhe...

Aderime të reja në PDK-në e Prizrenit

Dhjetëra intelektualë të profileve të ndryshëm dhe më shumë se 100 studentë, do të aderojnë në PDK në Prizren. Zëdhënësi i PDK-së, Samir Hoxha...

Lajmet e Fundit

Reagon LDK në Prizren, pas shkarkimit të nënkryetarit dhe tre drejtorëve

Është prishur përfundimisht koalicioni mes Lidhjes Demokratike dhe Vetëvendosjes në Prizren. Lidhja Demokratike e Kosovës në Prizren, ka reaguar pak orë pas shkarkimit të katër...

Balaj-Halimaj: Emërimi im zëvendëskryeministre, nuk është befasi

Zëvendëskryeministrja nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Albulena Balaj-Halimaj, demantoi zërat se ajo nuk është përzgjedhur për këtë potë nga strukturat e partisë dhe se...

Edhe 4 raste të reja me COVID-19 në Prizren

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se janë konfirmuar edhe 11 raste të reja me koronavirus në vend. Numri i të...

Mustafa i reagon Haskukës pas prishjes së koalicionit: I fitove zgjedhjet falë LDK’së, do të rrëzojmë nga pushteti

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se prishja e një anshme e koalicionit nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje dëshmon për paqëndrueshmërinë...

Kompania e ujësjellësit në Prizren kërkon nga konsumatorët të paguajnë faturat

Kompania rajonale e ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren kërkon nga të gjithë konsumatorët që t’u përmbahen pagesave të rregullta të faturave mujore për shërbimet...