21.2 C
Prizren
E enjte, 4 Qershor, 2020
- Advertisement -

Lajme

Theranda fitohet dhe zhvillohet vetëm me punë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka thënë të enjten, në përmbyllje të fushatës në Therandë, se qeverisja lokale në këtë...

Mustafa në Rahovec: Votoni Shehun

LDK ka përmbyllur fushatën e saj elektorale në Rahovec. Me këtë rast kryetari i LDK-së Isa Mustafa ka kërkuar mbështetje të plotë nga rahovecianët...

Kurti: Malisheva do të ketë një kryetar për qytetarë

Qendra e Lëvizjes Vetëvenmdosje! në Malishevë në një tubim në fshatin Bellanicë ka shpalosur alternativen qeverisëse për Komunën e Malishevës. Kryetari i VV-së, Albin Kurti,...

PK mbyll fushatën elektorale në Prizren

Partia Konservatore e Kosovës ka mbajtur tubimin përmbyllës të fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit, në sallën e Shtëpisë së Kulturës “Xhemajli...

Berisha: Ndëshkoni krimin dhe korrupsionin në Prizren

Edhe oborri i Shkollës “Fadil Hisari” ishte i vogël për t’i zënë banorët e Lagjës së Trimave” të cilët kishin dalë në numër të...

Hoxha: Falemnderit media!

Partia Demokartike e e Kosovës(PDK) në Prizren,ka falënderuar mediat për korrektësin që kanë treguar gjatë fushatës zgjedhore në informimin e qytetarëve. Zëdhënësi i PDK-së,...

Tregëtarët kërkojnë nga Kabashi, uljen e tatimit

Kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit Lulzim Kabashi ka vizituar tregun në “ Qylhan “,  ku është takuar me tregtarë, të cilët...

Si të votohet

Komisioni Qendror Zgjedhor është vonuar në informimin e opinionit publik se si duhet të votohet në zgjedhjet e 3 nëntorit. Fushata mediale e nisur...

Veseli e Hoxhaj kërkojnë nga banorët e Mushtishtit vota për Vatajn

Zëvendëskryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli dhe ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, e kanë shoqëruar kandidatin për kryetar të...

Premton investime në Zym të Hasit

Kandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi është takuar me banorët e Zymit, Shëngjergjit dhe Bregdrinit. "Ne jemi subjekti i vetëm deri...

Lajmet e Fundit

Në Prizren bizneset kërkojnë t’u lejohet organizimi i dasmave

Vendimi i Kuvendit të Komunës së Prizrenit për lirimin e bizneseve nga taksa komunale, nga pagesa e qirasë për lokalet që janë pronë komunale...

Një rast me COVID-19 në Tupec të Prizrenit

IKSHPK ka konfirmuar se sot në Kosovë janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 3 persona janë shëruar. Rastet...

Tahiri: Qysh sot do të merremi me vonesën e pagesave të 170 eurove

Zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Republikës së Kosovës Besnik Tahiri ka folur për vonesat e pagesave prej 170 euro, ku rreth 20 mijë...

Operacioni i përbashkët Shqipëri-Itali, arrestohen 11 persona për kokainë

Ka përfunduar operacioni policor i përbashkët Itali-Shqipëri, i koduar “ZAD”. Ky aksion është zhvilluar për goditjen e një grupi kriminal që operonte në fushën e...

Hapen muzetë e Vatikanit!

Nëse vetëm e keni ëndërruar, tani erdhi koha për ta parë nga afër, Kapelën Sistine! Pa u ndier sikur jeni në një autobus të...