0.5 C
Prizren
E premte, 3 Prill, 2020
- Advertisement -

Sport

Cristiano Ronaldo si Bruce Lee, motra i publikon foton nga karantina

“Dhe ne vazhdojmë të luftojmë, në shtëpi, me familjen dhe duke u kujdesur për trupin dhe mendjen”. Ky është mesazhi i Katia Aveiroo, motrës...

Flamuri i Italisë me drita në kryeqytet, Del Piero falënderon Shqipërinë

Sot në Itali, rezultuan të vdekur plot 602 persona dhe numri në total i njerëzve që kanë humbur jetën nga Koronavirusi, është 6077. Italia...

Cannavaro: S’ka futboll edhe dy muaj

Cannavaro mendon se duhen të paktën edhe dy muaj për t’u stabilizuar gjendja në Itali Trajneri i Guangzhou Evergrande, Fabio Cannavaro, legjenda e Italisë, ka...

Hleb: Në Bjellorusi askujt si intereson për koronavirusin, futbolli vazhdon

Pavarësisht se vendet e tjera në Evropë kanë pezulluar kampionatet e tyre për shkak të përhapjes së koronavirusit, Liga Bjelloruse e futbollit vazhdon të...

Adrian pritet të largohet nga Liverpooli

Portieri spanjoll Adrian pritet të largohet nga Liverpooli në verë, njofton “Evening Standard” të hënën. Adrian bëri gabime të rënda në ndeshjen kundër Atleticos Madridit,...

Presidenti i FIFA-s e paralajmëron futbollin të përgatitet për më të keqen

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, e ka paralajmëruar futbollin të përgatitet për më të keqen, por ka këmbëngulur se organi qeverisës i futbollit botëror...

Ish-mesfushori i Unitedit del pozitiv me koronavirus

Ish-mesfushori i Manchester Unitedit, Marouane Fellaini është diagnostikuar me koronavirus pas rikthimit të tij në Kinë. Lajmin ka bërë të ditur klubi i Fellainit, Shandong...

“Joshua apo Fury? M’i sillni këtu të dy”: Boksieri ukrainas s’iu frikësohet britanikëve

Oleksandr Usyk është zotuar se do t’ua marrë titujt e botës dyshes britanike Anthony Joshua dhe Tyson Fury, në përpjekje për ta thyer dominimin...

Coronavirus/ Napoli konfirmon se më 25 mars u rikthehet stërvitjeve

Napoli ka konfirmuar se do t’u rikthehet stërvitjeve edhe pse Italia ka ende numrin e lartë të prekjeve e vdekjeve nga coronavirusi. Skuadra e Gennaro...

Neymar është i vendosur që të kthehet te Barcelona

Sulmuesi i Paris Saint-Germainit, Neymar, është i përkushtuar që të siguroj një rikthim te Barcelona për edicionin 20202021. Futbollisti brazilian kishte kaluar te PSG-ja nga...

Lajmet e Fundit

Kryetari i Malishevës: Nga 39 të prekur me COVID-19, dy janë shëruar (VIDEO)

Kryetari i komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka bërë të ditur se nga 39 raste sa kanë qenë të infektuara me pandeminë COVID-19, dy...

Quni: Një pjesëtar i FSK-së me mision jashtë vendit është infektuar me COVID-19

Ministri në detyrë i Mbrojtjes, Anton Quni ka thënë se asnjë pjesëtarë i FSK-së në Kosovë nuk rezulton i prekur me COVID-19. Megjithatë Quni, në...

Fshati Korishë i Prizrenit futet në karantinë

Pas tri rasteve pozitive me Covid-19 në Prizren, dy prej të cilave ishin nga fshati Korishë, Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që ky...

Qeveria Kurti emëron deputetin Artan Abrashi në komisionin qeveritar

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen elektronike sot ka emëruar Artan Abrashin anëtar të komisionit qeveritar për Njohjen e Statusit të ish të...

Pandemia, qeveria dhe buxheti i Kosovës

Faik MIFTARI Në këtë vështrim do të ndalem në efektet e rënduara që do të shkaktojë pandemia e korona virusit buxhetit të Kosovës, të cilin...