10 C
Prizren
E mërkurë, 8 Prill, 2020

Chiellini: Bota jonë është e artë, koronavirusin do ta tejkalojmë së bashku

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, e ka pranuar se bota e futbolli e humb nganjëherë shkëputet nga realiteti, por këmbëngul se sfida e pandemisë koronavirus e bashkon botën.

Futbolli në gjithë Evropën është ndalur dhe nuk është më në fokusin kryesor, pasi kontinenti është duke u përballur me një kohë të vështirë në luftë për ta ndalur përhapjen e Covid-19, transmeton Gazeta Express.

Chiellini ka nënvizuar se askush nuk duhet ta harrojë punën e madhe që doktorët dhe infermierët po e bëjnë dhe ka kërkuar që ata të ndihmohen duke qëndruara në shtëpi.

“Bota jonë është e artë dhe nganjëherë shkëputemi nga realiteti. Tani unë jam vetëizoluar dhe mezi pres të kaloj kohë me vajzat e mia”, tha Chiellini për Webathon.it.

“Ne jemi të ngujuar në shtëpi dhe përpiqemi t’ua lehtësojmë punën shumë njerëzve pa harruar ta ndihmojmë sistemin mjekësor i cili po përjeton momente të vështira dhe ka nevojë për ne. Kjo është një sfidë që duhet ta tejkalojmë së bashku, tani nuk ka besnikëri për një ekip apo tjetër”, shtoi ai.

- Advertisement -

Më Shumë

Të rejat e fundit nga Prizreni, ku një mjek u testua për Covid-19

Ndërsa në Urgjencën e QKMF’së në Prizren tash e sa ditë në punë nuk po del njëri nga doktorët. I njëjti kishte pasur kontakte me...

“Dikush po do gjakderdhje në Veri për t’i hapur shampajnat e ndarjes së Kosovës”

Shefi i Qeverisë në detyrë, Albin Kurti, përmes një videoje të publikuar në rrjetin social Facebook, ka thënë se politikanë në Serbi e Kosovë...

Vetëplagoset një person në Prizren

Një person është vetëplagosur me armë zjarri në fshatin Shpenadi të Prizrenit. “I dyshuari mashkull kosovar ka kërkuar ndihmë mjekësor, pasi që i njëjti me...

Legjenda e jazz amerikan vdes me Covid-19

Muzikanti amerikan i jazz Ellis Marsalis Jr ka humbur jetën nga koronavirusi. Familjarët e tij kanë bërë me dije se artisti si pasojë e...

Aksident në Suharekë, ka të lënduar

Një aksident trafiku në mes dy veturave ka ndodh në Suharekë, saktësisht në fshatin Dubravë, transmeton PrizrenPress. Aksidenti ka ndodh në pasditën e djeshme, ndërsa...

Skenarët e radhës: Tre data për Serie A, GDS publikon planin e fundit

Serie A po mendon të zbresë në fushë, fillimisht për të nisur stërvitjet. Seancat e para do të jenë grupe-grupe, duke shmangur kontaktet dhe...

New York-u varrezë të përkohshme pas tejmbushjes së morgjeve

Viktimat e koronavirusit rreth e qark NewYork-ut mund të varrosen përkohësisht në ishullin Hart ndërsa morgjet e qytetit tejmbushen. Epiqendra e koronavirusit në Amerikë është...

Flet i infektuari nga Malisheva që shiti fidane në Krushë të Madhe të Rahovecit

Dy tregtarë nga Komuna e Malishevës ditën e premte kanë shitur fidane në fshatin Krushë e Madhe. Mirëpo, këta të dy kanë rezultuar pozitiv me...

Malisheva nuk po i bindet assesi rregullave të koronavirusit, vetëm dje policia arrestoi 13 persona

Policia e Kosovës ka arrestuar ditën e djeshme në Malishevë 13 persona për mos veprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë, raporton PrizrenPress. Në raportin 24-orësh...

Ramadani: Në Korishë po hulumtojmë burimin e koronavirusit

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Naser Ramadani ka thënë sot se situata epidemiologjike në të gjitha komunat e Kosovës është në menaxhim,...

Qeveria Kurti emëron deputetin Artan Abrashi në komisionin qeveritar

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen elektronike sot ka emëruar Artan Abrashin anëtar të komisionit qeveritar për Njohjen e Statusit të ish të...

Nesër në Kosovë mot i ngrohtë, temperatura më e lartë parashihet 20 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër, ditë e mërkurë. “Do të mbajë mot me diell dhe i qetë....

Punëtori i krahut nga Malisheva që rezultoi pozitiv me Covid 19, mbrëmë iku nga Emergjenca, sot u lokalizua nga policia

Gjatë ditës së djeshme rreth orës 11:00, një person i moshës 51 vjeçare kishte kërkuar ndihmë në Klinikën Emergjente të QKUK’së, pasi që kishte...

Rritet shkëmbimi i mallrave mes Shqipërisë dhe Kosovës

Dogana e Morinit, në këtë periudhe pandemie, duket se po mban gjallë një pjesë të ekonomisë shqiptare. Është rritur ndjeshëm shkëmbimi i mallrave mes Shqipërisë...

Rëndohet bilanci në QKUK, 7 pacientë në gjendje të rëndë, infektohet edhe një infermiere

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, sipas raportit ditor, sot gjenden të hospitalizuar gjithsej 49 raste të konfirmuara me Covid-19. Përmes një njoftimi në...

Kryetari i Suharekës bën thirrje që fshati Bllacë të vetizolohet

Shtabi Emergjent e ka mbajtur takimin e radhës ku kanë marrë pjesë edhe shefat e grupeve në Asamblenë Komunale nga subjektet politike e poashtu...

Lajmet e Fundit

Vdes 66 vjeçarja nga Malisheva – shkon në gjashtë numri i viktimave me Covid-19 në Kosovë

Një grua 66 vjeçare nga Malisheva është viktima e gjashtë në Kosovë nga coronavirusi. “Sot më 08.04. 2020 në Klinikën Infektive të QKUK-së ka përfunduar...

Limaj: Malisheva nuk do ta harrojë trajtimin e deritanishëm nga Kurti

Kryetari i NISMA Socialdemokrate, Fatmir Limaj e konsideron tepër të vonuar vizitën e Albin Kurtit në Malishevë. Limaj në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në...

Haskuka, kallëzim penal kundër Shaqir Totajt

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka paditur kryetarin PDK-së, Shaqir Totajn. Haskuka vlerëson se vizita e kryetarit të degës së PDK-së në Prizren në fshatin...

Komuniteti rom kërkon që gjuha e tyre të bëhet zyrtare në Prizren

Gjendja e emergjencës për shëndetin publik ka detyruar aktivistët e komunitetit rom që në vend të aktiviteteve tradicionale për nder të 8 prillit, të...

Shitësit e fidanëve të infektuar me Covid-19 qëndruan edhe në Rogovë të Hasit

Mëngjesin e së premtes dy persona nga Komuna e Malishevës kishin shkuar për të shitur fidanë në fshatin Rogovë të Komunës se Gjakovës. Sipas banorëve...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!