21.9 C
Prizren
E hënë, 3 Gusht, 2020

Haskuka emëron 5 drejtorë të komunës, njërin drejtor e bën nënkryetar

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka njoftuar se pas ndryshimeve brenda qeverisjes lokale, ka përcaktuar shumicën e drejtorëve të rinj.

Në njoftimin e publikuar në Facebook, Haskuka ka vënë në krye të drejtorive tri gra, ndërsa në total pesë gra udhëheqin drejtori nga gjithsej 13 sa janë në Komunën e Prizrenit.

Në krye të Drejtorisë së Shëndetësisë, në vend të Visar Shehur, është vendosur Narqize Arënliu Hoxhaj, në Drejtorinë e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Agron Limani, në Drejtorinë e Shërbimeve Publike, Osman Krasniqi, në Drejtorinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Emilija Redzepi, në Drejtorinë e Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli, në Drejtorinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Islam Thaqi dhe në Drejtorinë e Ekonomisë dhe Financave, Leonora Çerreti.

Ish- drejtori i Shëndetësisë, Visar Shehu tani është në pozitën e nënkryetarit të Komunës së Prizrenit.

Njoftimi i plotë i Haskukës:

Të dashur qytetarë,

Pas ndryshimeve brenda qeverisjes lokale, dua t’ju njoftoj se tanimë kam përcaktuar shumicën prej drejtorëve të rinj të drejtorive komunale.

Punën e suksesshme të deritanishme për administratë dhe shërbime efikase, shëndetësi funksionale, regjenerim urban, arsim cilësor, zhvillim të bujqësisë, mbrojtje të trashëgimisë kulturore, zhvillim të turizmit dhe të ekonomisë do të vazhdojmë me:

Nënkryetarin e Komunës, z. Visar Shehu,
Drejtoreshën e Shëndetësisë, znj. Narqize Arënliu Hoxhaj,
Drejtorin e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z. Agron Limani,
Drejtorin e Shërbimeve Publike, z. Osman Krasniqi,
Drejtoreshën e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, znj. Emilija Redzepi,
Drejtorin e Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, z. Beni Kizolli,
Drejtorin e Punës dhe Mirëqenies Sociale, z. Islam Thaqi dhe
Drejtoreshën e Ekonomisë dhe Financave, znj. Leonora Çerreti.

Drejtorët e rinj janë përcaktuar në bazë të eksperiencës dhe kontributit të deritanishëm në fushat e tyre profesionale, si dhe dedikimit të tyre në përmbushjen e objektivave dhe zotimeve tona qeverisëse.

Falënderoj të gjithë drejtorët e rinj për pranimin e detyrave, që do të kërkojnë shumë angazhim dhe përkushtim.

Së bashku, me punë edhe më të mira, do të kalojmë përtej zotimeve!

- Advertisement -

Më Shumë

Liverpool transformon yllin e Leicester City

Harvey Barnes mund të largohet nga Leicester City për t’iu bashkuar Liverpoolit. The Mirror raporton se Liverpool janë të interesuar në anësorin e Leicester City,...

EC Ma Ndryshe: DKRS vazhdon ndarjen e subvencioneve në mënyrë jotransparente

Komuna e Prizrenit ka publikuar listën përfundimtare të përfituesve të subvencioneve nga thirrja e DKRS-së, në kategorinë e kulturës dhe rinisë, si dhe në...

Vërmicë, ndalohen dy shtetas të Shqipërisë për kalim ilegal të kufirit

Janë arrestuar dy shtetas të Shqipërisë në Vërmicë të hënën, pasi kishin kaluar ilegalisht kufirin Shqipëri – Kosovë. Me urdhër të prokurorit ndaj të dyshuarve...

Prizren, pesë aktakuza për 24 orë

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga Prokuroria Themelore në Prizren janë ngritur pesë aktakuza kundër shtatë personave për...

Prizren: Dhunon fizikisht bashkëshorten, policia e arreston të dyshuarin

Policia në Prizren ka arrestuar një të dyshuar mashkull kosovar i cili pas një mosmarrëveshje kishte ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij viktimës...

Vdes ish-kryetari i KB Prishtina

Klubi i Basketbollit Prishtina, ka dhënë një lajm të keq duke njoftuar se mbrëmë në orët e vona ka ndërruar jetë ish kryetari dhe...

Nënshkruhet marrëveshja e bashkëfinancimit për hartimin e hartës zonale të Komunës së Malishevës

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, priti në takim përfaqësuesin e GIZ-it, Shkelqim Dacin. Begaj dhe Daci, nënshkruan marrëveshje bashkëfinancimi për hartimin e hartës...

Vaksina anti-COVID, qeveria britanike arrin një tjetër marrëveshje me GSK dhe Sanofi – porosit 60 milionë doza tjera

Qeveria e Britanisë së Madhe ka nënshkruar marrëveshjen e katërt për vaksinat premtuese, duke siguruar 60 milionë doza për trajtim eksperimental që po zhvillohet...

Atalanta “piketon” yllin e Kosovës, belgët duan 7 milion euro

Mërgim Vojvoda ka spikatur në sezonin e parë me Standard Liege, madje është përfshirë në formacionin më të mirë të sezonit. Të interesuara për...

Theret me thikë një person në Prizren, policia po heton rastin

Policia e Kosovës ka njoftuar se të hënën është raportuar se një viktimë mashkull kosovar është dërguar në emergjencën e Prizrenit i lënduar nga...

LAJMI I FUNDIT: Vdes nga COVID-19 vëllai i Kryetarit të Rahovecit

Vëllai i kryetarit të Rahovecit, Smajl Latifaj ka ndërruar jetë pas infektimit me Covid-19. Anëtari i AAK’së, Muharrem Nitaj përmes një postimi në Facebook ka...

Rekord i zi: 16 të vdekur brenda ditës nga koronavirusi në Kosovë

16 persona kanë humbur jetën si pasoj e Covid-19 vetëm brenda 24 orëve në Kosovë. Kjo u bë e ditur nga IKSHPK. Ky është numri...

Rishikimi i buxhetit – u tha se do të miratohet këtë javë, ende nuk dihet se kur do të shkojë në Kuvend

Më 67 vota për, asnjë kundër dhe një abstenim, deputetët e Kuvendit të Kosovës e kanë miratuar në lexim të parë Projektligjin për plotësimin...

Zhbllokohen llogaritë e Telekomit

Llogaritë e Telekomit të Kosovës janë zhbllokuar. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Ekonomisë dhe Ambientit, Blerim Kuçi. Ai përmes një postimi në...

Rita Ora kapet mat duke u argëtuar me të dashurin e saj të ri

Rita Ora është parë duke u argëtuar me të dashurin e saj Romain Gavras teksa marrin rreze dielli në Ibiza me miqtë e tyre. Partner...

Çmenduri! I infektuari me COVID-19 ikën nga spitali për të shkuar në dasmë

Një ngjarje krejtësisht absurde, krejtësisht e pazakontë është regjistruar në Kosovë. Teksa pandemia e COVID-19 po merr në mënyrë të pamëshirshme mijëra jetë njerëzish,...

Lajmet e Fundit

Me 8 000 vetura e me 50 autobusë, 30 mijë shtetas të Kosovës në fundjavë në Shqipëri

Gjatë fundjavës rreth 30 mijë qytetarë të Kosovës zgjodhën ta vizitojnë bregdetin e Shqipërisë. Atje të gjithë këta vajtën me 8 000 vetura dhe...

Policia ndërpret një aheng familjar në Peqan të Suharekës

Policia e Kosovës ka inicuar procedurë ndaj një personi në fshatin Peqan të Suharekës, pasi që kishte organizuar aheng familjar në shtëpinë e tij,...

Kryetari i Rahovecit me mesazh prekës për vëllanë që i vdiq nga coronavirusi

Pas vdekjes së vëllait të tij si pasojë e Covid-19, Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka thënë se nuk e besuan se...

Kryeministri Hoti doli pozitiv me Covid-19, sot bëri disa vizita në Dragash

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka dalë pozitiv me virusin Covid-19. I njëjti tregoi se nuk kishte simptoma, përpos një kollë të lehtë. Sot, Hoti...

Kryeministri Hoti rezulton pozitiv me COVID-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, ka njoftuar se ka dalë pozitiv në testin për Covid-19. Ai...