3.3 C
Prizren
E martë, 31 Mars, 2020

KEDS tregon se në cilat vendet në Prizren dhe Dragash do të ketë ndalesa të rrymës

KEDS ka njoftuar për punimet në rrjet në disa zona të Kosovës. Sipas e kësaj, gjatë vikendit do të ketë ndalesa të rrymës.

Plani i KEDS:

Nga TS 35/10kV Fushë Kosova do të ketë ndërprerje totale të TR1-TR2-TR3: prej orës 10:00 – 16:00

Vendet: Qendra e Fushë-Kosovës te Stacioni i trenit, Sole Kosova, Migrosi, IMF Kosova, Mulliri Fushë- Kosovë, Nakarada, Dardhishta, Lismiri, lagjja Tërnavët, Pompat e Ujësjellësit, Pjesen te tregu, Uglar, një pjesë të Fushë Kosovës ana e djathtë deri te TS Çeku. Banesat Bresje Fushë- Kosovë, Tregu, Ambulanta Bresje, Bogujevci, Alumili, Kisha Bresje .

Arsyeja: Mirëmbajtja e transformatorit dhe ndërrimi i ndërprerësave të fuqisë.

13 10 2019

Punime të palëve të treta

Peja

1.

Në TS 35/10kV Peja ll dotë ndërprehet:

Dalja 10 kV Asllan Qesma (te Zena) (kodi 50051002) prej orës 06:00 – 10:00

Vendet: 2 Korriku,Jarina nga dalja shtepia e kultures,Jarina-Dukagjin, Asllaqeshma 1 dhe 2.

Arsyeja e ndërprerjes: Kyçja e transformatorit.

14.10.2019

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

Ferizaj

1.

Nga TS 35/10 kV Magure do të ndërprehet:

Dalja 10kV Fshatrat – Magure (Kodi: 41048002) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Magure, Medvevc, Dobrajë, Rreze, Blinajë, Qylagë, Poturovc, Torine, Poturovc dhe Gllanicë.

Arsyeja: Pastrim traseje, ndërrimi i izolatorëve, shtrëngimi i përëuesve.

Gjilan

1.

Nga TS 35/10kV Rrafshina do të ndërprehet:

Dalja 10kV Binqa (Kodi: 61067008) prej orës 10:00 deri në ora 14:00

Vendet: Fshati Mogillë, Kabashë, Rafshinë, Bozovik, Shoshar, Debelldejë dhe Binqë.
Arsyeja: Pastrimi i trasesë dhe mirëmbajtje preventive, ndërrim shtyllave dhe ndërrimi i izolatorëve dhe shtrëngimi përçuesve.

Mitrovica

1.

Nga TS 110/10(20) kV Skenderaj do të ndërprehet:

Dalja 10kV Turiqefci (Kodi: 74000006) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Llaushë, Rakinicë, Kopiliq i Epërm, Kllodernica, Turiqefc, Buroj, Vojnik, Izbica, Ozrim, Kopiliq i Ulët dhe Açarevë.

Arsyeja: Pastrim traseje, ndërrim isolatorëve dhe shtrëngimi i përëuesve.

Pejë

1.

Nga TS 110/10(20) kV Peja 2 do të ndërprehet:

Dalja 10kV Leshan (Kodi: 51000005) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Ibrahim Haxhite, Lumbardhi.

Arsyeja: Pastrim traseje, ndrrim isolatorëve, shtrëgimi i përëuesve.

Prishtinë

1.

Nga TS 35/10 kV Drenasi do të ndërprehet:

Dalja 10kV Gllobari (Kodi: 16021008) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Gllobari, Vërboci, Tërsteniku, Çikatovë, Gllanasellë dhe Dobrosheci.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë, shtërgimi i përçueseve, ndërrimi i isolatorëve të dëmtuar, përforcimi dhe ndërrimi i shtyllave të demtuara.

Prizren

1.

Nga TS 35/10 kV Sharri (Dragash) do të ndërprehet:

Dalja 10kV Restelica (Kodi: 30036002) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: Lubovishte, Kukjan, Vranishte,Restelica, Mlikë, Glloboqicë, Krushevë, Zlipotok, Orqushë.

Arsyeja: Pastrim traseje, ndërrimi i isolatorëve.

Gjakovë

1.

Nga TS 35/10 kV Xërxa do të ndërprehet:

Dalja 10kV Ratkoci (Kodi: 82081006) prej orës 10:00 deri ne ora 14:00

Vendet: fshatrat: Gexhë, Radostë, Ratkoc dhe Xërxe (një pjesë).

Arsyeja: Demontimi i dy shtyllave të drurit dhe pastrimi i trasesë.

15.10.2019
Me kërkesë të palëve të treta

Prizren

1.

Në TS 110/10kV Prizren 3 dotë ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Prevalla (kodi 31000026036) prej orës 11:00 – 12:30

Vendet: Prevallë, Hotel Morea.

Arsyeja: Montimi i bazës së siguresave

Njoftim për projekte investive

Prishtina

1.

Në NS 220/35/10 kV Podujeva do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Livadica (Kodi: 14000011) prej orës 09:00 -12:00 dhe 14:00-17:00

Vendet: Dumnicë, Shtedim, Mirovc, Livadicë dhe Dogana.

Arsyeja: Montimi i shtyllave dhe konzollave.

16.10.2019

Punime nga KOST

1.

Në NS 110/10)kV Prishtina 1do të ketë ndërprerje totale: (Kodi: 100) prej orës 00:00 – 06:00

Vendet:Lagjja Kalabria, Ambasada Amerikane, Preoci, Llapnasella, Spitali i Zemres EDA, Medicine Hospital, HIB Petroll, Hotel Emerald, EBC Cosmetic, Auto Mekanika, Fabrika Amortizatorët, KFOR-i Hungarez, Spitali Medikus, Tregu me Shumice, Betonjerka, Eulex, Aragoniti, Fakulteti i Bujqesise, Elkos, Hiberna FM, Karabinieret Italian, Gazeta Kosova Sot, Unmiku, Ylli Bec, PTK,Bercom, Simetronix, Agani, Emajliku, Universiteti AAB, Agron Gashi “Fabrika e Xhamit, Shtypshkronja Dinor, Buçaj, Rekalit, Komuna objektet e reja, Dogana, Kazerma Adem Jashari, Prroni i Njelmët, Mekanika, kontigjenti Portugez i KFOR-itt, MAP-AKI, Ambasada Amerikane dhe ENK invest grup.

Arsyeja: Testimi i mbrojtjes rele, punime nga KOSTT.

- Advertisement -

Më Shumë

Në Prizren bëhet dezinfektimi i banesave kolektive

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se dezinfektimi i hapësirave publike dhe jopublike, si masë parandaluese për përhapjen e pandemisë COVID-19, po vazhdohet këto ditë...

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi...

Vitia thotë se pesë persona të infektuar me koronavirus janë në gjendje të rëndë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes një video-konference për media ka njoftuar se në mesin e të infektuarve me koronavirus, 31 persona janë duke...

“Rrimë bashkë, sepse të dy kemi koronavirus”, e dashura Dybalas tregon ditët në karantinë

“Rrimë bashkë, sepse të dy kemi koronavirus”, e dashura Dybalas tregon ditët në karantinë Oriana Sabatini, e dashura e argjentinasit Paolo Dibala, ka folur...

“Mua më latë të fundit, s’kam qare pa ardhë te ju”, Adem Mikullovci përshëndetet me Lezen në postimin prekës

Adem Mikullovci ka shkruar një postim shumë prekës për vdekjen e mikessë tij, Leze Qenës. Dje kemi humbur yllin e teatrit e filmit shqiptar, aktoren...

A janë dërgesat e ushqimit dhe produktet ushqimore të sigurta gjatë pandemisë së koronavirusit

Gjatë kësaj kohe të gjithë kanë mbyllur restaurantet për shkak të pandemisë së koronavirusit. Përkundrazi, na është tënë që të porosisim online e në të...

Prizren, qytetarëve u kërkohet të qëndrojnë në shtëpi (Video)

Moti i përshtatshëm të hënën i shtyri shumë qytetarë të dalin në Shatërvan të Prizrenit për të shëtitur. Por një gjë të tillë nuk po...

I martuar me miliarderen kineze, modeli shqiptar dhuron 200 mijë maska për Shqipërinë

Rolando Lekaj e nisi karrierën e tij si model pasi fitoi çmimin e parë në “Miss&Mister Lezha”. Më pas ai mori pjesë në spektakle të...

Muharremaj: Pas orës policore ka pasur turma në qytet – u bëj thirrje të rrini në shtëpi

Komuna e Suharekës ka një person të prekur me koroavirus, mirëpo se situata është nën kontroll. Kështu tha kryetari Bali Muharremaj për Klan Kosova. “Momentalisht situate...

Begaj: Malisheva më e prekura nga koronavirusi, na duhet më shumë ndihmë

Kryetari i Malishevës, Ragip Begaj, tha se shpreson që të mos përkeqësohet gjendja nga koronavirusi në komunën e tij. Duke qenë se Malisheva është një...

Kushtetuta e Kosovës dhe mandatari për qeverinë e re të Kosovës

Faik MIFTARI Pas shkarkimit të kryeministrit Kurti me mocion votëbesimi nga Parlamenti i Kosovës para ca kohësh, gjatë këtyre ditëve është aktuale procedura rreth nominimit...

Komplot parlamentar

Rexhep Qosja  E rrëzuan Qeverinë e ndryshimit! E rrëzuan Qeverinë e shpresës! E rrëzuan Qeverinë e ndryshimit dhe të shpresës pa i lejuar t’i kalojë as 90...

Stavileci: Ka import të vazhdueshëm të grurit, nuk ka nevojë për panik

Dogana e Kosovës edhe në këtë kohë të pandemisë ka vazhduar me aktivitetet e saj në zhdoganimin e mallrave. Adriatik Stavileci, zëdhënësi i Doganës së...

MAShTI njofton për vazhdimin e ndërprerjes së procesit mësimor

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton nxënësit, prindërit dhe punonjësit e arsimit në Republikën e Kosovës, se për shkak të situatës...

Përvjetori në karantinë i masakrës së Krushës

Krusha e Madhe po i bën 21 vjet që kur pa tmerrin e vrasjes dhe masakrimit të 241 personave. Por, plagën e hapur ende...

Në Retijë të Rahovecit përkujtohen dëshmorët dhe martirët e lirisë

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, sot gjatë ditës ka bërë homazhe dhe nderime në fshatin Retijë me bashkëpunëtorë si dhe përfaqësues të...

Lajmet e Fundit

Haskuka njofton se i infektuari që rezultoi pozitiv sot në Prizren, kishte ardhur nga një shtet tjetër

Sot u raportuan edhe dy raste me koronavirusin Covid-19 në Kosovë, duke çuar numrin në 108. Njëri prej tyre ishte nga Prizreni, që edhe shënoi...

Limaj kujton masakrën e Burimit, bën thirrje të hetohet secila masakër në Kosovë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar sot dhjetëra martirë të cilët u vranë mizorisht në fshatin Burim të Malishevës, nga ana e...

Teqeja e Madhe e Halvetive në Rahovec dhuroi 100 pako ushqimore dhe 100 thasë miell

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë me dije se Teqeja e Madhe e Halvetive, përkatësisht prijësi i saj, Shejh Besim Shehu,...

Rasti i parë në Prizren, i infektuari me COVID 19 erdhi para 14 ditësh nga Bullgaria

Në Prizren sot është konfirmuar rasti i parë me koronavirus. I infektuari është i moshës 58-vjeçar dhe se ka ardhur nga Bullgaria. Detaje rreth...

Arrestohen dy persona në Mazrek të Hasit, nuk respektuan orën policore

Dy persona janë arrestuar në fshatin Mazrek të Hasit, pasi që nuk kanë respektuar orën policore. “Janë arrestuar dy meshkuj kosovarë të cilët nuk kanë...