4.6 C
Prizren
E martë, 31 Mars, 2020

Komuna e Prizrenit fton fermerët të aplikojnë për makina mjelëse dhe centrifuga për nxjerrjen e mjaltit

Komuna e Prizrenit ka ftuar fermerët e kësaj komune që të aplikojnë në projektin e kësaj komune për furnizim me makina mjelëse për lopë qumështore dhe me centrifuga për nxjerrjen e mjaltit.

Kjo komunë ka bërë me dije se fermerët mund të aplikojnë në këtë projekt deri më 18 tetor, shkruan PrizrenPress.

Njoftimi i plotë i Komunës:

THIRRJE PËR APLIKIM: Furnizim me makina mjelëse për lopë qumështore (vazhdim i thirrjes)

Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural fton të gjithë fermerët e Komunës së Prizrenit, për të aplikuar në thirrjen publike për përfitim në kuadër të projektit “Furnizimi me makina mjelëse për lopë qumështore”.

Kjo thirrje e cila ka qenë e hapur gjatë muajit gusht, është rihapur edhe për disa ditë shtesë, për të përmbushur numrin e aplikuesve. Fermerët të cilët kanë aplikuar nga thirrja e kaluar, nuk kanë nevojë të aplikojnë përsëri.

Kritereve që duhet t’i plotësojnë aplikuesit, si dhe dokumentet e nevojshme për aplikim, mund t’i gjeni këtu: https://kk.rks-gov.net/…/dbzhr-furnizim-me-makina-mjelese-2…

Kjo thirrje publike për aplikim është e hapur deri më 18.10.2019.

Dokumentacioni i kërkuar dorëzohet në sportelin nr. 3 të administratës komunale.

 

THIRRJE PËR APLIKIM: Furnizimi me centrifuga për nxjerrjen e mjaltit (vazhdim i thirrjes)

Drejtoria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural fton të gjithë fermerët e Komunës së Prizrenit, për të aplikuar në thirrjen publike për përfitim në kuadër të projektit “Furnizimi me centrifuga për nxjerrjen e mjaltit”.

Kjo thirrje e cila ka qenë e hapur gjatë muajit gusht, është rihapur edhe për disa ditë shtesë, për të përmbushur numrin e aplikuesve. Fermerët të cilët kanë aplikuar nga thirrja e kaluar, nuk kanë nevojë të aplikojnë përsëri.

Kritereve që duhet t’i plotësojnë aplikuesit, si dhe dokumentet e nevojshme për aplikim, mund t’i gjeni këtu: https://kk.rks-gov.net/…/dbzhr-furnizim-me-centrifuga-per-n…

Kjo thirrje publike për aplikim është e hapur deri më 18.10.2019.

Dokumentacioni i kërkuar dorëzohet në sportelin nr. 3 të administratës komunale.

/PrizrenPress.com/

Fotografia e Komuna e Prizrenit

- Advertisement -

Më Shumë

Prizren: Hajnit i humbin paratë gjatë arratisjes

Një shtetas turk në Prizren gjatë ditës së djeshme është futur në një këmbimore në Prizren, duke e sulmuar fizikisht punëtoren e këmbimores dhe...

Dogana njofton bizneset për importet

Njoftim për subjektet prodhuese që janë të pajisura me autorizime për lirime në import. Komisioni për lirime në import, me qëllim të zbatimit të nenit...

300 euro pagë shtesë për stafin mjekësor, policinë dhe zjarrfikësit

Qeveria e Kosovës pritet që në dy muajt e ardhshëm t’i ndajë nga 300 euro shtesë në paga për secilin punëtor shëndetësor në Kosovë,...

“Kush pështyn pjatën e lirisë, lëpin sahanin e robërisë”

Thënie të pavdekshme nga Dritëro Agolli: “Gabimi i një doktori varroset në tokë. Gabimi i një arkitekti bie në tokë, kurse gabimi i një mësuesi...

Përvjetori në karantinë i masakrës së Krushës

Krusha e Madhe po i bën 21 vjet që kur pa tmerrin e vrasjes dhe masakrimit të 241 personave. Por, plagën e hapur ende...

Lirohen përkohësisht nga pagesa e TVSH-së të gjitha importet e grurit dhe miellit

Ministria e Financave dhe Transfereve, ka liruar përkohësisht nga pagesa e TVSH-së të gjitha importet e grurit dhe miellit për prodhimin e bukës dhe...

Dua Lipa lanson albumin ‘Future Nostalgia’

Albumin Dua e paralajmë roi që shumë kohë më parë . Fjala ë shtë pë r projektin gjigant të quajtur ‘Future Nostalgia’ publikimi i të...

Përballja euro-amerikane rreth Kosovës

Avokati Faik MIFTARI Para 12 vitesh Kosova shpalli pavarësinë e saj të njëanshme, porse akoma nuk ka përfunduar njohja e shtetësisë së saj sipas drejtës...

Rrëzimi i Albin Kurtit: Këto janë hapat e radhës për formimin e Qeverisë së re

Me 82 vota për 32 kundër dhe vetëm një abstenim, deputetët e Kuvendit votuan mocionin e iniciuar nga LDK-ja, për rrëzimin e qeverisë së...

Prizren, Suharekë, Rahovec: Arrestohen pesë persona për moszbatim të “orës policore”

Pesë persona janë arrestuar për moszbatim të “orës policore”. Dy nga të arrestuarit janë nga Prizreni, dy nga Suhareka dhe një nga Rahoveci. Komunikata e policisë •...

Muharremaj: Pas orës policore ka pasur turma në qytet – u bëj thirrje të rrini në shtëpi

Komuna e Suharekës ka një person të prekur me koroavirus, mirëpo se situata është nën kontroll. Kështu tha kryetari Bali Muharremaj për Klan Kosova. “Momentalisht situate...

Morena me pozë në të brendshme para tavolinës plot, shan duke përmendur lokacionin

Morena Taraku shan derisa shfaqet joshëse nga dhoma përplot ushqim. Modelja e cila tani po merret edhe me muzikë, Morena Taraku, së fundmi ka qenë...

Rikthehet në vëmendje vdekja e 2Pac, ish-dedektivi kërkon të arrestojnë vrasësin

Një ish detektiv në Departamentin e Policisë në Los Angeles, i cili ka punuar në çështjen e vrasjes së 2Pac, u ka kërkuar policëve...

Abrashi: LDK, patericë e PDK-së, po tentohet krijimi i një puqi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi ka kritikuar deputetët e Kuvendit të Kosovës që e ftuan seancën e sotme për rrëzimin e Qeverisë “Kurti”. Sipas...

I martuar me miliarderen kineze, modeli shqiptar dhuron 200 mijë maska për Shqipërinë

Rolando Lekaj e nisi karrierën e tij si model pasi fitoi çmimin e parë në “Miss&Mister Lezha”. Më pas ai mori pjesë në spektakle të...

95 vjet nga vdekja e Bajram Currit

Më 29 mars 1925, në shpellën e Dragobisë vdiq heroikisht luftëtari Bajram Curri, Heroi i Kombit. Për këtë humbje të madhe Faik Konica shkruante në...

Lajmet e Fundit

Haskuka njofton se i infektuari që rezultoi pozitiv sot në Prizren, kishte ardhur nga një shtet tjetër

Sot u raportuan edhe dy raste me koronavirusin Covid-19 në Kosovë, duke çuar numrin në 108. Njëri prej tyre ishte nga Prizreni, që edhe shënoi...

Limaj kujton masakrën e Burimit, bën thirrje të hetohet secila masakër në Kosovë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar sot dhjetëra martirë të cilët u vranë mizorisht në fshatin Burim të Malishevës, nga ana e...

Teqeja e Madhe e Halvetive në Rahovec dhuroi 100 pako ushqimore dhe 100 thasë miell

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë me dije se Teqeja e Madhe e Halvetive, përkatësisht prijësi i saj, Shejh Besim Shehu,...

Rasti i parë në Prizren, i infektuari me COVID 19 erdhi para 14 ditësh nga Bullgaria

Në Prizren sot është konfirmuar rasti i parë me koronavirus. I infektuari është i moshës 58-vjeçar dhe se ka ardhur nga Bullgaria. Detaje rreth...

Arrestohen dy persona në Mazrek të Hasit, nuk respektuan orën policore

Dy persona janë arrestuar në fshatin Mazrek të Hasit, pasi që nuk kanë respektuar orën policore. “Janë arrestuar dy meshkuj kosovarë të cilët nuk kanë...