14.5 C
Prizren
E diel, 29 Mars, 2020

Mbappe kujton takimin e parë me Zidane, zbulon momentin qesharak

Kylian Mbappe e ka publikuar një letër në “The Players’ Tribune”, ku i ka rikujtuar stërvitjet me Real Madridin si i ri dhe gëzimin e tij kur e kishte takuar idhullin e vet, Zinedine Zidane.

Në një letër prekëse, të titullar “letër për Kylian-ët e vegjël”, sulmuesi francez i ka kujtuar ditët e hershme të karrierës së tij si futbollist, kur babai i tij ishte telefonuar nga Real Madridi, që dëshironte ta ftonte 14-vjeçarin Kylian në stërvitje për një javë në Spanjë, gjatë pushimeve shkollore, transmeton Gazeta Express.

“Ishte tronditëse sepse ata i thanë babait tim: “Zidane dëshiron ta takojë djalin tënd”. Në atë kohë, Zizou ishte drejtori sportiv i klubit. Natyrisht, unë isha në qiellin e shtatë. Doja shumë ta shkoja”, ka shkruar 21-vjeçari që tani është edhe fitues i Kupës së Botës me Francën.

Pasi që kishte vendosur të mos i tregonte askujt për udhëtimin e tij, përfshirë këtu as shokut të vet të ngushtë, adoleshenti kishte udhëtuar në Madrid. Ai kishte udhëtuar shkuar menjëherë nga aeroporti në qendrën stërvitore të Real Madridit. Aty e pati mundësinë ta takojë Zidanen – moment të cilin thotë se nuk do ta harrojë kurrë.

“Zidane na takoi në parking, afër veturës së tij, që natyrisht ishte shumë i mirë. Ne e përshëndetëm dhe ai më ofroi të më vozisë deri në vendin e stërvitjeve. Ai ma bëri me gisht te ulësja e pasagjerit dhe më tha të ulem”, kujton Mbappe.

“Por, unë vetëm u ngriva në vend dhe i thashë: “A duhet t’i zbathi këpucët?” Hahaha! Nuk e di pse e thashë atë gjë. Por, ishte vetura e Zidane! Atij iu duk shumë qesharake. Më tha: “Natyrisht që jo, futu brenda””.

“Ai më dërgoi deri në fushën e stërvitjes dhe unë po mendoja me vete: “Jam në veturën e Zidane. Kjo nuk është reale, me siguri jam ende në gjumë në aeroplan”. Nganjëherë, edhe kur je duke përjetuar diçka me të vërtetë, të duket ëndërr. Ishte ndjenja e njëjtë si në Kupën e Botës në Rusi”.

- Advertisement -

Më Shumë

Publikohet videoja e prodhimit të koronavirusit nga kinezët

Ish-zëvendëskryeministri dhe ish-ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini, ka publikuar një video nga emisioni italian “Leonardo” në vitin 2015, ku thuhet se shkencëtarët...

Vdes nga koronavirusi ylli i muzikës xhaz

Një nga muzikantët më të famshëm të Afrikës, saksofonisti Manu Dibango, ka vdekur pasi u infektua me Covid-19. Ylli kamerunian i xhazit, i cili ishte...

Këtë gjë e shkruajti nën buzë Rita Ora

Rita është shumë aktive në rrjetet sociale. Ajo së fundmi po e shijon suksesin e këngës ‘How to be lonely’, shkruan Syri Kosova. E pikërisht fjalën...

Ambasadorja e “Agimit” të Prizrenit

“Rrugën drejt teatrit e nisa në Prizren”, do të kujtonte aktorja Leze Qena fillet e karrierës së saj, në ditën e 6 nëntorit të...

Dragashi në heshtje, pas vendimit të qeverisë për ndalesë

Dje qeveria mori vendim që në periudhën prej orës 10:00 deri në ora 16:00 dhe nga ora 20:00 deri në ora 06:00 të ndalohet...

Ngadhënjimtari

Sahit Osmani (Nait Hasanit, me rastin e 18 vjetorit të daljes nga burgjet serbe) Ti o ngadhënjimtar Bir i Qëndresës heroike I këpute kthetrat e robërisë Vet vdekjen e sfidove Dhe...

Thaçi: Qytetarët dhe policia nuk janë të obliguar që ta zbatojnë vendimin e qeverisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci, ka thënë se vendimi i Qeverisë për kufizim të lëvizjes është kundër Kushtetutës së vendit. Qeveria pritet të dalë me...

FSShK-ja apel Qeverisë: Merrni masa urgjente për mbrojtjen e mjekëve

Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës, pas raportimit të një infermiere me koronavirus, ka apeluar te qytetarët për kujdese të shtuar, ndërsa ka apeluar...

Aksion i madh humanitar i Halil Kastratit – ndihmon 200 familje nga Suhareka dhe Vitia

Humanisti dhe udhëheqësi i shoqatës humanitare “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, ka thënë se sot do të ndihmohen 200 familje në nevojë nga komunat...

A janë dërgesat e ushqimit dhe produktet ushqimore të sigurta gjatë pandemisë së koronavirusit

Gjatë kësaj kohe të gjithë kanë mbyllur restaurantet për shkak të pandemisë së koronavirusit. Përkundrazi, na është tënë që të porosisim online e në të...

Haxhi Avdyli votoi kundër rrëzimit të Qeverisë

Me mocionin e iniciuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe mbështetjen e partive opozitare sonte është rrëzuar Qeveria Kurti, mirëpo mocionin e LDK-së nuk...

Vjedhje në fshatin Gjonaj të Hasit

Hajnat kanë vjedhur stoli ari dhe dy armë zjarri në një shtëpi të fshatit Gjonaj të Hasit. “Viktima ka raportuar se person-a të panjohur me...

Kryeministri në detyrë shkarkon Avdullah Hotin

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për lirimin nga posti i zëvendëskryeministrit të parë në detyrë, Avdullah Hoti. Ky...

Anton Quni e lutë Albin Kurtin që gjatë pauzës ta ndryshojë mendjen, ta shpetojë qeverinë

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni në fjalën e tij në seancën e mocionit të mosbesimit e ka lutur kryeministrin Kurti që të ndryshojë mendje...

Anton Quni: FSK-ja gati për tu dalë ndihmë qytetarëve

Sot janë bërë 21 vite kur NATO-ja ndërhyri në Kosovë për të parandaluar edhe tensionimin e mëtejmë të rajonit të Ballkanit dhe për të...

Përballja euro-amerikane rreth Kosovës

Avokati Faik MIFTARI Para 12 vitesh Kosova shpalli pavarësinë e saj të njëanshme, porse akoma nuk ka përfunduar njohja e shtetësisë së saj sipas drejtës...

Lajmet e Fundit

Deputeti i Vetëvendosjes, Abrashi: Vetëm zgjedhjet janë zgjidhje

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje nga Prizreni, Artan Abrashi, thotë se vetëm zgjedhjet janë zgjidhje për vendin. Sipas tij, çdo marrje e pushtetit pa zgjedhje demokratike...

BQK: Po dezinfektojmë paratë e gatshme

Banka Qendrore e Republikës se Kosovës ka njoftuar se në vazhdimësi po dezinfekton ndërtesën dhe paratë e gatshme. Ky proces po ndodh, në kuadër të...

Vitia thotë se pesë persona të infektuar me koronavirus janë në gjendje të rëndë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, përmes një video-konference për media ka njoftuar se në mesin e të infektuarve me koronavirus, 31 persona janë duke...

Prizren, një muaj paraburgim për dhunë fizike ndaj vëllait

Një muaj paraburgim është caktuar ndaj të dyshuarit N.B. nga fshati Lubizhdë e Prizrenit për shkak të dyshimit se ka ushtruar dhunë në familje. Sipas...

Këto janë barnatoret që do të kujdestarojnë në tri ditët e ardhshme në Prizren

Drejtoria e Shëndetësisë në Prizren ka caktuar barnatoret të cilat do të kujdestarojnë në tri ditët e ardhshme. Orari është publikuar nga drejtori, Visar Shehu.   Për...