12.2 C
Prizren
E hënë, 6 Prill, 2020

Mobilizim i jashtëzakonshëm i qytetarëve të Malishevës për të mbështetur Limajn për kryeministër

Nisma Socialdemokrate ka mbajte takim me strukturat e saja në Malishevë, e ku i pranishëm ishte edhe kandidati për kryeministër të Kosovës, Fatmir Limaj.

Ai tha se për të është gjithmonë kënaqësi me qenë në vendlindjen e tij, e cila e ka mbështetur në vazhdimësi.

 

 

Limaj tha se sot po nis një etapë e re e zhvillimit politikë të Nismës, e cila do të përcaktojë fatin e saj politikë për 10 vitet e ardhshme.

Kreu i Nismës ka thënë se para pesë vite kanë nis një rrugëtim politik me shumë dilema, paqartësi, e skeptizëm nga të tjerët, por me shumë vendosmëri nga ana jonë.

“Ajo çfarë ka bërë Malisheva në vitin 2013 ka pasur impkat në politikat nacionale të vendit. Edhe sot ne duhet të vendosim si do të nisemi, varet shumë nga angazhimi ynë vendosmëria që kemi pasur për ti hapur mundësi komunës tonë. Në 2013 komuna e Malishevës nënçmohej si komunë dhe si trajtim që u bëhej qytetarëve të Malishevës. Mirëpo populli i këtij vendi me vullnet nuk e pranuan ata të cilët ishin përcaktuar ta shlyenin nga harta politike këtë komunë. Ne u kthyem fuqishëm si Llapushe në skenën politike dhe sot Llapusha është vendimtare në çdo proces politikë në Prishtinë falë votës tuaj”, ka thënë ndër të tjera Limaj në Malishevë.

Më tutje ai ka thënë se me Nismës në Qeveri për dy vite i kanë sjellë 20 milionë euro investime në projekte kapitale në Malishevë. Ai ka ftuar të gjithë që të mobilizohen për fitoren e radhës.

“Të kthehemi gjithë në aktivistë, faqebardhë e duke shikuar në sy për t’i bërë nga nga një argat për vendin tuaj. Sot po iu kërkoj të gjithëve burra e gra, çohuni e forcone Llapushën.”

Kryetari i degës së Nismës në Malishevë, Ragip Begaj, tha se me përkrahjen e Malishevës, Fatmir Limaj, do të jetë kryeministër i ardhshëm i Kosovës. Ai tha se Nisma do të jetë fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit.

Begaj iu ka uruar fat kandidatëve për deputetë. Në këtë takim u bë prezantimi i kandidatëve për deputetë nga komuna e Malishevës, Haxhi Shala, Enver Hoti, Vesel Krasniqi, Shukrije Bytyqi, Arbëreshë Krasniqi, Rexhep Krasniqi, Refki Bytyqi të cilët iu drejtuan të pranishmeve me nga një fjalë rasti.

Komuna e Malishevës është bastion i Nismës Socialdemokrate e cila udhëheq qeverinë komunale e vetme që dy mandate.

- Advertisement -

Më Shumë

Qendrat e mjekësisë familjare në Prizren, do të fillojnë konsultimet me pacientë nëpërmjet telefonit

Nga data 6 prill në Prizren, do të fillojë shërbimin online në kujdesin parësor shëndetësor. Vendimi është marrë nga Drejtoria e Shëndetësisë, me qëllim të...

Arrestohen dy persona në Krushë të Madhe

  Dy persona janë arrestuar në Krushë të Madhe të Rahovecit, për mosrespektim të orës policore. “Janë arrestuar dy të dyshuar pasi që të njëjti nuk...

Haradinaj kryen konsultimet: Më mirë të kemi qeveri të re, AAK-ja mund ta mbështesë pa u bërë pjesë

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur para mediave pas takimit që pati me të parin e shtetit, Hashim Thaçi. Haradinaj fillimisht ka falënderuar të...

Çfarë do të ndodhë me topin e artë nëse mbyllet sezoni

Topi i Artë që jepet në dhjetor dhe votohet nga 193 gazetarë për këtë sezon mund të ngelet në mëshirë të fatit për shkak...

Cana jashtë formacionit, tifozët e Marseille shpërthejnë ndaj “L’Equipe”

Tifozët e Marseille kritikojnë gazetën prestigjioze L’Equipe, sepse nuk përzgjodhi Lorik Canën në formacionin më të mirë të viteve 2000. Lojtari nga Gjakova mbajti...

Kohë korone: Rrëfimet e mjekëve kosovarë, ne jemi afër pacientëve, ju rrini në shtëpi

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, po mbahen në trajtim dhjetëra pacientë të infektuar me koronavirus. Në mesin e tyre ka...

Ibrës “i prishet qejfi”, vendos largimin nga Milani në verë

Aventura e dytë e Zlatan Ibrahimovic me fanellën e Milanit duket se do të zgjasë vetëm disa muaj, pasi kontrata e suedezit me klubin...

Rebbeca as në karantinë nuk i harron pozat seksi me bikini

Është një nga femrat më seksi dhe më provokative njëherish. Rebecca Chen këtë e ka dëshmuar përmes një fotografie që e ka hedhur në Instagram. Ajo...

Prizren, qytetarëve u kërkohet të qëndrojnë në shtëpi (Video)

Moti i përshtatshëm të hënën i shtyri shumë qytetarë të dalin në Shatërvan të Prizrenit për të shëtitur. Por një gjë të tillë nuk po...

Arrestohen dy persona në Mazrek të Hasit, nuk respektuan orën policore

Dy persona janë arrestuar në fshatin Mazrek të Hasit, pasi që nuk kanë respektuar orën policore. “Janë arrestuar dy meshkuj kosovarë të cilët nuk kanë...

Pesë raste të reja me koronavirus, tri nga Banja e Malishevës

Pesë raste të reja janë shënuar me koronavirus në Kosovë, duke çuar numrin e përgjithshëm në 145. Këtë e ka bërë të ditur IKSHPK përmes...

Vdiq mjeshtri i komedisë shqiptare, Gëzim Kruja

Ka ndërruar jetë në moshën 80 vjeçare, “Mjeshtri i Madh” Gëzim Kruja, raporton TCH. Kohët e fundit ai vuante nga një sëmundje e rëndë teksa...

Joshua: Më quajtën të çmendur pse kërkova rimeç ndaj Ruizit, por i besova guximit tim

Anthony Joshua rikujton sesi ekspertët dhe idhujt e tij e kishin quajtur të çmendur sepse ishte pajtuar për rimeç me Andy Ruiz Jr, menjëherë...

Pako Emergjente: Qeveria do t’i transferojë paratë në llogari të punëtorëve, jo të shefave

Këtë javë, Qeveria e Kosovës miratoi pakon emergjente përmes të cilës përfshihet mbështetja financiare për bizneset në Kosovë. Zëvendësministri i Ministrisë së Financave dhe Transfereve,...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Një person i kërkuar është arrestuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata është...

IKSHP alarmon: Mund të shkaktoni shpërthim epidemik, mos u grumbulloni në Brezovicë e Prevallë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës po kërkon nga qytetarët që t’u përmbahen rekomandimeve të dhëna deri më tani dhe të mos dalin...

Lajmet e Fundit

IKSHP alarmon: Mund të shkaktoni shpërthim epidemik, mos u grumbulloni në Brezovicë e Prevallë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës po kërkon nga qytetarët që t’u përmbahen rekomandimeve të dhëna deri më tani dhe të mos dalin...

Familja e 70-vjeçares nga Korisha që vdiq sot dyshon se ajo nuk ishte e prekur me koronavirus

Drejtoresha e Klinikës Infektive në QKUK, Lindita Ajazaj-Berisha dhe infektologu Sali Ahmeti, kanë folur për dy personat që vdiqën sot si pasojë e koronavirusit,...

20 persona paraqiten në QKMF në Krushë të Madhe, pas njoftimit se dy shitës janë infektuar me koronavirus

Deri më tash janë lajmëruar rreth 20 persona në QKMF në Krushë të Madhe. Kjo, pas njoftimit që është bërë se dy shitës nga Malisheva...

Shitësit e fidanëve në Krushë të Madhe konfirmohen me koronavirus, kërkohet që blerësit të paraqiten në QKMF

Kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe, Selami Hoti, ka njoftuar qytetarët se dy shitës të fidanëve në Malishevë kanë rezultuar pozitivë për...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Një person i kërkuar është arrestuar në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata është...
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!