21 C
Prizren
E premte, 18 Shtator, 2020

Policia ndalon 7 persona në Prizren që nuk respektuan masat gjatë epidemisë

Policia e Kosovës ka vazhduar të marrë masa ndaj personave të cilët nuk i kanë respektuar rregullat e për parandalimin e shpërndarjes së koronavirusit.

Përmes raportit 24-orësh, Policia ka njoftuar se ka ndaluar shtatë persona në katër raste të ndryshme në Prizren, transmeton PrizrenPress.

Njoftimi i plotë i Policisë:

MOSVEPRIM I DISPOZITAVE SHËNDETËSORE GJATË EPIDEMISË

· Rr. Reshat Karjagdiu, Prizren 21.05.2020 – 02:15. Është raportuar se dy të dyshuar meshkuj kosovar nuk e kanë respektuar vendimin lëshuar nga Qeveria. Me vendim të prokurorit rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

· Rr. Bekim Berisha, Dardani 21.05.2020 – 20:50. Janë ndaluar dy të dyshuar meshkuj kosovar të cilët nuk kanë respektuar vendimin e Qeverisë. Ndaj të dyshuarve është iniciuar rasti si më lart dhe në procedurë të rregullt.

· Hyrja e autostradës Veri 21.05.2020 – 21:40. Janë ndaluar dy të dyshuar meshkuj kosovar të cilët nuk kanë respektuar vendimin e Qeverisë. Ndaj të dyshuarve është iniciuar rasti si më lart dhe në procedurë të rregullt.

· Rr. Afrim Bytyqi, Prizren, 21.05.2020 – 22:45. Është ndaluar një i dyshuar mashkull kosovar i cili nuk ka respektuar vendimin e Qeverisë. Ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti si më lart dhe në procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

- Advertisement -

Më Shumë

4 persona humbën jetën nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar edhe viktima të cilët kanë ndërruar jetë si pasojë e Covid 19. Kështu kanë bërë...

Aleksandër Lumezi me gjashtë vende pune, merr mbi 50 mijë euro të buta në vit

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, aktualisht ushtron gjashtë funksione. Përveç pagës që merr nga Prokuroria e Shtetit, ai merr pagë edhe si anëtar i...

Konfirmohet oferta e klubit anglez për Rashicën

Drejtuesit e klubit anglez e duan yllin kosovar në ekip sa më shpejtë dhe për futbollistin e Werder Bremenit i ofrojnë 18 milionë euro Aston...

Dragash: Dënohet me 200 euro gjobë i akuzuari që e kishte rrahur një përson derisa po prisnin në radhë për t’i rregulluar veturat

Gjykata Themelore në Prizren, dega në Dragash, në seancën fillestare që është mbajtur të mërkurën, e ka dënuar me 200 euro gjobë të pandehurin...

Gashi thotë se Qeveria Hoti është e dëmshme sikur Qeveria Kurti

Anëtari i PDK’së, Kujtim Gashi, ka thënë se do ta votojnë mocionin e VV’së, por nuk do ta nënshkruajnë atë. Duke folur në emisionin DPt...

Hoti para deputetëve: Kosova dialogon për njohje reciproke, jo në nivel teknik

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti para deputetëve është duke raportuar për dialogun me Serbinë dhe marrëveshjet e nënshkruara në Uashington, raporton Front Online. Hoti ka...

Milan blen përfundimisht yllin e Kroacisë

Ante Rebic është zyrtarisht një futbollist i Milanit pas huazimit një vjeçar. Sulmuesi kroat iu bashkua Milanit si huazim një vjeçar, teksa në Frankfurt shkoi...

Shërohet polici Artur Mrasori nga Prizreni, takohet me mjekun që ia shpëtoi syrin

Pak ditë pasi u kthye nga Turqia ku ishte për shërim, pjesëtari i policisë së Kosovës, Artur Mrasori, u takua me mjekun që kishte...

QRTK reagon rreth punimeve në lagjen e Nënkalasë: Komuna e Prizrenit nuk po respekton ligjet

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren (QRTK Prizren) ka reaguar për shtrimin e rrugës në nënkala të Prizrenit me kubëza betoni, shkruan KultPlus. Sipas...

Sindikata ankohet në Kuvend, 75 përqind e policëve në kredi

Kryetarja e Sindikatës së Policisë së Kosovës, Valbona Kamberi, para deputetëve në Komisionin për Çështje të Sigurisë dhe të Mbrojtjes, ka treguar për disa...

Dy të infektuar me COVID-19 po trajtohen me maskë CPAP në Spitalin e Prizrenit

Në Spitalin e Prizrenit dy të infektuar me COVID-19 duke u trajtuar me maskë me presion të lartë të oksigjenit CPAP. Në raportin e Spitalit...

Mësimi nis nesër, fëmijët rrezik potencial për përhapjen e virusit

Shtyrja e procesit mësimor në vend për 14 ditë ka bërë që shumë shkolla të përgatitën edhe më shumë. E hëna do t’i gjejë...

Detajet e Prokurorisë, si e goditi gruan me grushte i dyshuari nga Pirana e Prizrenit

Gjykata  e Prizrenit ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji për të pandehurin S.Sh., nga fshati Piranë i Komunës së Prizrenit nën dyshimet...

Ndalohet importi i vajit të palmës në Kosovë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi, ka marrë vendim për ndalimin e përkohshëm të vajit të palmës dhe importit të djathit dhe produkteve...

Startojnë sot Premier League dhe La Liga

Duket sikur futbollistët nuk kanë bërë fare pushime verore, por për shkak të kalendarit të ngjeshur ditën e sotme startojnë dy kampionate elitare të...

Rreth 80 për qind më pak turistë në Prizren

Prevalla llogaritet një ndër vendet turistike malore më të vizituara në çdo stinë të vitit në Kosovë. Por, që nga muaji mars, kur edhe u...

Lajmet e Fundit

Covid 19/ Britania në gjendje alarmi, urdhëron spitalet të sigurojnë shtretër shtesë

Spitalet në Britani janë njoftuar të sigurojnë shtretër shtesë pasi një valë e dytë nga pandemia e Covid 19 pritet të vijë së shpejti,...

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Personi i kërkuar është arrestuar dje në Prizren. Arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës. “Në bazë të urdhëresës lëshuar nga Gjykata Themelore Prizren...

Lëndohet një punëtor në Prizren

Një punëtor është lënduar në Prizren. Ai është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK të Prishtinës. “Është raportuar se viktima ka pësuar lëndime të renda trupore...

Gjysma e qytetarëve do të marrin vetëm 31 euro nga Trusti, nëse miratohet ligji

Agron Demi nga instituti GAP ka bërë të ditur se gjysma e kontributpaguesve pensionalë, mesatarisht mund të tërheqin vetëm 31 euro nga Trusti. Ai vlerësoi...

Policia për 24 orë shqipton 833 tiketa për mosrespektim të Ligjit për Pandeminë

Ligji për Parandalimin dhe Luftimin e Pandemisë COVID-19 në Kosovë ka hyrë në fuqi në fund të muajit gusht. Ndërkaq, Policia e Kosovës gjatë 24...