12.4 C
Prizren
E shtunë, 28 Mars, 2020

Rinovimi i kontratës së Lionel Messit është prioritet i Barcelonës

Megjithë problemet ekonomike me të cilat përballen shumë klube si rezultat i pandemisë coronavirus, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, mendon për Leo Messin dhe kontratën e tij të re, si përparësi në klub.

Kontrata aktuale e Messit ëstë valide deri në verën e vitit 2021, por ka një klauzolë që i lejon atij të largohet në fund të sezonit aktual.

Plani fillestar i Bartomeu ishte të zhvillonte një takim me babanë e Messit, Jorgen, në fillim të këtij muaji për të negociuar një marrëveshje të re për kapitenin, por ngjarjet e fundit e kanë shtyrë takimin.

Bartomeu do të priste ndeshjen në Ligën e Kampionëve kundër Napolit, e pastaj do të fliste me Messin.

Messi preferon opsionin, rinovim vit pas viti

Argjentinasi ka deklaruar dëshirën e tij për të qëndruar në Camp Nou në shumë raste.

“Për sa kohë që klubi dhe tifozët duan që unë të qëndroj nga ana ime nuk do të ketë asnjë problem. Kjo është ideja ime, të qëndroj këtu. Dua të fitoj një tjetër Ligës të Kampionëve, dua të fitoj më shumë La Ligas dhe ky do të jetë gjithmonë qëllimi im”.

“Gjithmonë ka pasur shumë klube të interesuara për mua të cilat madje kanë qenë të gatshëm të plotësojnë klauzolën time të lirimit dhe kam pasur shumë mundësi të largohem, por kurrë nuk e ka menduar”, kishte thënë Messi në një intervistë për Mundo Deportivo në janar.

Messi do të preferonte të nënshkruante një zgjatje deri në vitin 2022 , me të njëjtën klauzolë që do ta lejonte atë të largohej në mënyrë të njëanshme sikurse që e ka këtë të vitit 2021.

Qëllimi i Messit është të rinovojë kontratën çdo vit edhe pas atij vit, por Bartomeu e shes si një nga opsionet e fundit, duke dashur t’i  ofrojë një marrëveshje që do ta mbante yllin e saj deri në fundin e mbetur të karrierës së tij.

32-vjeçarit i është ofruar një kontratë për jetën, si ajo që i është dorëzuar Andrés Iniesta pak para se të nisej për Vissel Kobe , por ai preferon që ta lërë të hapur që nj ditë të kthehet te Newell Old Boys.

- Advertisement -

Më Shumë

Ndërron jetë ish-i dashuri i Jennifer Lopez, David Cruz

Ish-i dashuri i Jennifer Lopez, David Cruz ka vdekur, konfirmoi të hënën Zyra e Shefit të Mjekësisë së New Yorkut për Fox News. Sipas TMZ,...

Xeni shoqërohet në polici, theu rregullat e karantinës

Këngëtari i njohur kosovar Shkelzen Jetishi është shoqëruar në stacionin e policisë se Gjakovës pasi ka dalë nga shtëpia duke shkelur urdhërin e autoriteteve...

Qeveria, punëdhënësve: Jeni të obliguar ligjërisht që t’i kompensoni punëtorët për muajin mars

Rreth 280 mijë qytetarë që janë të punësuar në sektorin privat mund të mbesin pa paga për shkak të vendimeve që ka marrë qeveria...

Suharekë, sulmon fizikisht bashkëshorten

Gjatë ditës së djeshme, Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet të ketë sulmuar fizikisht bashkëshorten. Rasti ka ndodhur në Suharekë, ku...

Jonida feston ditëlindjen, këtë moshë e ka arritur

Jonida Maliqi është një nga këngëtaret më të mira shqiptare. E sot, ajo ka një ditë speciale, pasi feston ditëlindjen dhe është bërë 37 vjecare. Ajo...

“Rrimë bashkë, sepse të dy kemi koronavirus”, e dashura Dybalas tregon ditët në karantinë

“Rrimë bashkë, sepse të dy kemi koronavirus”, e dashura Dybalas tregon ditët në karantinë Oriana Sabatini, e dashura e argjentinasit Paolo Dibala, ka folur...

MKRS-ja me grup punues për të ndihmuar organizatat kulturore, rinore dhe sportive

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të themelojë grupin e punës për ndërtimin Planit Emergjent për Kulturë, Rini dhe Sport, i cili përfshin...

Prizreni nuk është prekur nga coronavirusi

Asnjë qytetar i Prizrenit, deri sot, nuk është prekur nga coronavirusi. Drejtori i Spitalit të Prizren, dr.Afrim Avdaj, tha se të gjitha rastet e dyshuara...

14 lindje u kryen veç dje në Prizren

Gjatë ditës së djeshme në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin e Prizrenit ka pasur 14 lindje. Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton se prej këtyre...

Gati 800 të vdekur nga koronavirusi në Itali në 24 orëshin e fundit

Koronavirusi po vazhdon ta godasë keq Italinë, ku sipas raportimeve të BBC janë regjistruar 793 vdekje nga Covid-19 në 24 orëshin e fundit –...

MAShTI njofton për vazhdimin e ndërprerjes së procesit mësimor

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) njofton nxënësit, prindërit dhe punonjësit e arsimit në Republikën e Kosovës, se për shkak të situatës...

Këto janë dënimet, nëse i kundërshtoni masat e qeverisë për koronavirusin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka marrë vendim për masa të reja për luftimin e koronavirusit në vend. Ndër to janë: Ndalimi i qarkullimit i...

Kryetari i Malishevës: S’kemi raste të dyshuara për koronavirus, kemi nevojë për pajisje mbrojtëse

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begajt, ka thënë se nuk kanë pasur ndonjë rast të dyshuar për koronavirus në 24 orët e fundit....

Nuk mbylli lokalin, arrestohet një person në Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një person në Prizren, pasi nuk kishte zbatuar vendimin për mbyllje të lokaleve. Me vendim të prokurorit,...

Kylie, nostalgji për detin nga karantina

Kylie Jenner ka ndezur temperaturat duke postuar një foto nga plazhi në bikine derisa ajo vazhdon të jetë e vetizoluar. “Do të dëshiroja që...

Vazhdon dezinfektimi i hapësirave publike në Malishevë

Në kuadër të zbatimit të masave për parandalimin e pandemisë COVID-19, në Komunën e Malishevës, është duke vazhduar dezinfektimi i hapësirave publike. Gjatë ditës së...

Lajmet e Fundit

Ambasadorja e “Agimit” të Prizrenit

“Rrugën drejt teatrit e nisa në Prizren”, do të kujtonte aktorja Leze Qena fillet e karrierës së saj, në ditën e 6 nëntorit të...

Haskuka: I kemi marrë të gjitha masat kundër pandemisë COVID-19

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka demantuar pretendimet se Prizreni nuk ka marrë masat e duhura ndaj COVID-19. Sipas tij, Komuna e Prizrenit,...

Lajm i mirë: Arrijnë shtatë mijë teste për koronavirus në Kosovë

Ministri i Shëndetësisë në deryrë Arben Vitia ka njofuar se shtatë mijë teste kanë arritur sot në Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik, të cilat...

Limaj: Një barnatore e ka ndihmuar Malishevën me masa mbrojtëse më shumë se qeveria

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, i shoqëruar nga deputeti i Kuvendit, Endrit Shala, kanë vizituar komunën e Malishevës, ku janë pritur nga udhëheqja...

Prizren: Hajnit i humbin paratë gjatë arratisjes

Një shtetas turk në Prizren gjatë ditës së djeshme është futur në një këmbimore në Prizren, duke e sulmuar fizikisht punëtoren e këmbimores dhe...