4.7 C
Prizren
E martë, 24 Nëntor, 2020
- Advertisement -

SHOWING RESULTS FOR:

Ibrahim Kodra nga Gazmend Freitag

Gazmend Freitag Ibrahim Kodra, laps në letër, 59,4 x 42 cm Asie Duka Bota është një mrekulli e përzier me tmerr, shpreh në veprën e tij ”Ibrahim...

Ura e Gurit në Prizren nga Gazmend Freitag

Tek piktori ekziston një instinkt themelor, një vlerësim i brendshëm në vizatimin e urave Urat kanë qenë dhe janë inspirim edhe për piktorët. Një nga...

Viti mbarëkombëtar i Gjergj Kastriotit-Skënderbeut

Gazmend Freitag Gjergj Kastrioti Skënderbeu është hero kombëtar i shqiptarëve, i këtij populli të lashtë dhe me histori shumë të veçantë, është figura më e...

Një grua e zhveshur, përballë vetes

Një grua e zhveshur në banjo është gjithnjë e bukur. Momenti kur i dorëzohesh intimitetit, dhe takimit me veten, është përpjekur gjithnjë të ndërtohet...

Piktori shqiptar që po bën emër në artin modern

Gazmend Freitag është gati për të hapur ekspozitën e katërt personale me temën "Impresione shqiptare" në "Osteria Allore" ne Vjenë, e cila është edhe...

Latest news

Prizren, 11 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 350 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 21.746 raste, kurse...

Dy të vdekur në Prizren, tre në Suharekë nga COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.590 mostra të...

Ky do të jetë trajneri i ri i Kosovës U21

Federata e Futbollit e Kosovës pritet që të bëjë ndryshime sa i përket trajnerëve në grupmoshat e reja të Përfaqësueses së Kosovës. FFK-ja ka vendosur...

Mustafa: Presidenti të zgjidhet sa më shpejtë, të mos shkohet në zgjedhje

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se çështja e presidentit duhet të zgjidhet pa shkuar në zgjedhje. Ai në një prononcim...

Oda e Hotelirisë dhe Turizmit gati për protesta

Oda e Hotelerisë dhe Turizmit ka paralajmëruar protesta në rast se as në seancën e ardhshme nuk kalon Pakoja e Rimëkëmbjes Ekonomike. Veç tjerash,...