9.8 C
E enjte, 25 Prill, 2024

Bashkimi – Sigal Prishtina, mbyllet pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së katërt finale të play-off-it në IP Superligën e Kosovës në basketboll ndërmjet Bashkimit e Sigal Prishtinës, e cila po zhvillohet në një atmosferë të shkëlqyeshme në palestrën “Sezai Surroi” në Prizren. Pas 20 minutave lojë, rezultati është 39:39.

Skuadra  kryeqytetase pati fillim mjaft të mirë, periudhë në të cilën u dallua Filip Bundoviq, por më pas vendësit arritën të mobilizohen dhe deri në fund të pjesës së parë loja u karakterizua me rivalitet të madh, për të shkuar në pushim me rezultat të barabartë. Altin Morina me 9 dhe Urim Zenelaj me 8 pikë ishin më efikasit te Bashkimi, ndërsa te Sigal Prishtina u dallua Bundoviq me 16 pikë të shënuara.

Policia në Suharekë konfiskon dy armë zjarri

Në 24 orët e  fundit, policia në Suharekë ka konfiskuar dy armë zjarri.     Siç bëhet e ditur, në rastin e parë, gjatë  kontrollit në automjetin...

Kupa e Kosovës, nesër zhvillohen ndeshjet kthyese të gjysmëfinaleve

Nesër zhvillohen ndeshjet kthyese të gjysmëfinaleve të Kupës së Kosovës. Në fakt, ndeshjet ishin planifikuar të luhen në javën e kaluar, por Federata e Futbollit...