22.6 C
Prizren
E martë, 4 Gusht, 2020
- Advertisement -

featured

Milot Rashica zgjedh Kosovën

Talenti shqiptar i klubit holandez Vitesse, Milot Rashica. ka zgjedhur përfaqësuesen e Kosovës, duke lënë kështu Kombëtaren e Shqipërisë. Futbollisti vushtrrias iu ka drejtuar...

KEK nuk e kthen bllokun B1, siç kishte premtuar

Në mesnatë, Kosova mbeti pa energji elektrike. Natën e mbrëmshme, pas mesnatës, vazhduan reduktimet e energjisë elektrike. KEK nuk e aktivizoi bllokun B1 ashtu...

PDK në Zhur: LDK-ja ka rënë në nivel të rrugës

Partia Demokratike e Kosovës(PDK), Dega në Zhur nuk pojtohet me reagimin e LDK-së të këtij fshati, për mungesën e ujit. Deklaratat e LDK-së, ky subjekt...

Landovicë: Ushtarët akuzojnë Komandantin se e bëri dëshmor dajën e tij

Ish-ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga fshati Landovicë e Prizrenit janë ndjerë të befasuar me rastin e publikimit të listave të dëshmorëve nga...

Arrestohen katër femra nga Suhareka për vjedhje

Policia e Kosovës nga rajoni i Podujevës gjatë ditës së sotme ka arrestuar në këtë qytet katër femra me shtetësi shqiptare. Të njejtat kanë plaqkitur...

Fetahaj sjell fitoren

Liria ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e dytë të pjesës pranverore të kampionatit duke e mposhtur KEK-un. Fetahaj, ka shënuar dy gola sot...

Suharekë: Vajza e mitur pinë “domestos”, bëhet për spital

Një vajzë e moshës 14 vjeçare, nga qyteti i Suharekës, ka tentuar ta mbysë vetën e saj duke konsumuar detergjent të llojit “domestos” për...

Suhareka pret pranverën me lule

Festa e Pranverës është organizuar nga Drejtoria për Kulturë, Rini e Sport e Komunës së Suharekës. Një grup të rinjsh nga kjo komunë gjatë kësaj...

Mbeturina të ngurta mbi varrezat e Krushës së Madhe

Edhe pse varrezat e dëshmorëve në fshatin Krushë e Madhe janë duke u rregulluar, familjarët nuk janë të kënaqur me mënyrën se si po...

Bytyçi: Ligji kundër duhanit po respektohet në Prizren

Ligji kundër duhanit në komunën e Prizrenit ka filluar të aplikohet në mënyrë strikte. Drejtori i Inspektoratit, Bedri Bytyçi tha se sipas matjeve të fundit...

Lajmet e Fundit

Haskuka: Situata me menaxhimin e pandemisë ka dalë jashtë kontrollit

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka reaguar lidhur më situatën aktuale të menaxhimit të pandemisë. Ai ka thënë se situata ka dalë  jashtë kontrollit dhe...

Çeku-Hotit: Nuk dyshoj në qëllimin tuaj të mirë, por nuk po funksionon

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hajrulla Çeku, i është drejtuar kryeministrit Avdullah Hoti me një letër të hapur. Thotë se nuk dyshon në qëllimin e...

Nusja, dhëndri dhe 21 dasmorë infektohen me koronavirus

Një darkë festive ka përfunduar me 21 persona të infektuar me COVID-19 gjatë një dasme në Selanik. Mes të infektuarve janë nusja, dhëndri dhe 21...

Dragash: Nëntë të vdekur nga Coronavirusi në komunën më të vogël në Kosovë

Nëntë qytetarë të Dragashit kanë humbur jetën qysh nga fillimi i pandemisë Covid-19, si pasojë e këtij virusi, raporton Front Online. Këtë e ka bërë...

13 të vdekur nga COVID-19 që nga dje

13 persona kanë vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend, raporton Express. Lajmin e ka bërë të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetit...