9.3 C
Prizren
E martë, 26 Maj, 2020

Vetëvendosje në Piranë: Ndryshimi i madh po vjen

Kandidatët për deputet të Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren, kanë qëndruar mbrëmë në Anadrini.

Ata janë shprehur të bindur se ndryshimi i madh do të ndodhë me 6 tetor.

“Aktivistë e qytetarë po organizohen kudo në lokalitetet e tyre që mesazhi i Lëvizjes të mund të përçohet anembanë vendit”, thuhet në komunikatë të VV-së në Prizren.
.
Kandidatët për deputet të Kuvendit , vizituan Shtabin Zgjedhor në Piranë, i cili përfshin rajonin e Anadrinisë.
Të pranishmëve në fillim i’u drejtua Artan Abrashi, i cili foli për angazhimin e aktivistëve në këto zgjedhje dhe mundësinë e qytetarëve që me votën e tyre të bëjnë ndryshimin “sepse nuk ka mundësi tjetër në Kosovë, përveç Lëvizjes Vetëvendosje dhe Albin Kurtit”.

Kandidatja për deputete Drita Millaku, tha se “këto zgjedhje duhet të na shërbejnë si referendum se çka dëshirojmë të bëjmë me vendin tonë”.

Ndërsa Arbër Rexhaj tha se Kosova është keq, me drejtësi të kapur, ekonomi të stagnuar, papunësi të lartë etj./PrizrenPress.com/

#erdhidita

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, vazhdon aktivitetet në shërbim të ndryshimit të madh që do të ndodhë më 6 tetor. Aktivistë e qytetarë po organizohen kudo në lokalitetet e tyre që mesazhi i Lëvizjes të mund të përçohet anembanë vendit. Kandidatët për deputet të Kuvendit nga radhët e Lëvizjes, vizituan Shtabin Zgjedhor në Piranë, i cili përfshin rajonin e Anadrinisë.Të pranishmëve në fillim i'u drejtua Artan Abrashi, i cili foli për angazhimin e aktivistëve në këto zgjedhje dhe mundësinë e qytetarëve që me votën e tyre të bëjnë ndryshimin sepse nuk ka mundësi tjetër në Kosovë, përveç Lëvizjes Vetëvendosje dhe Albin Kurtit. Të pranishmëve gjthashtu i'u drejtua kandidatja për deputete Drita Millaku, e cila tha se këto zgjedhje duhet të na shërbejnë si referendum se çka dëshirojmë të bëjmë me vendin tonë. Ndërsa Arbër Rexhaj duke cekur se Kosova është keq, me drejtësi të kapur, ekonomi të stagnuar, papunësi të lartë etj., tha se kjo duhet ndryshuar, gjë që me potencialin e banorëve të Anadrinisë dhe gjithë Kosovës kjo është e mundur.#erdhiditaLV – 126

Gepostet von Lëvizja Vetëvendosje – Prizren am Donnerstag, 19. September 2019

- Advertisement -

Më Shumë

Casillas emocionon tifozët e Realit: Do të kthehem një ditë

Portieri veteran, Iker Casillas, i emocionoi tifozët e Real Madridit teksa kujtoi ndeshjen e tij të fundit me fanellën e Los Blancos, duke e...

Ekzekutohen pagesat për skemat pensionale dhe sociale

Ministria e Financave dhe Transfereve ka njoftuar se sot, Thesari i Kosovës ka ekzekutuar pagesën e të gjitha skemave pensionale dhe sociale për mbi...

Gjatë pandemisë Gjykata në Dragash ka pranuar gjashtë padi dhe tre shkresa tjera

Që nga 16 marsi, Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) mori vendim që të reduktojë esencialisht të gjitha aktivitetet në kuadër te KGJK-së dhe të...

Arrestohen nëntë persona në “Arbanë” të Prizrenit

Nëntë persona janë arrestuar në lagjen “Arbana” të Prizrenit. Ata nuk kanë respektuar masënkufizuese të lëvizjes. “Ndaj nëntë të dyshuarve meshkuj është iniciuar lënda, pasi të...

MKRS-ja do të ndajë 500 mijë euro për stadiumin “Përparim Thaçi”

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi vizitën në Prizren e ka vazhduar me inspektimin e Stadiumit të qytetit “Përparim Thaçi”, raporton Ekonomia...

Xhavit Haliti tregon se për çka do të mbahet mend Albin Kurti

Ish-nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti, ka folur për situatën politike që po mbizotëron ditëve të fundit në Kosovë. Haliti në rubrikën Sytë 7...

Familja Jahaj nga Gjonaj i Hasit kërkon ndihmë (Video)

Familja 5 anëtarshe Jahaj nga Gjonaj i Hasit jeton në kushte të rënda ekonomike. Në qershor, kjo familje do të mbetet në rrugë. Kryefamiljarja Shpresa Jahaj...

Njoftim për familjet në nevojë që jetojnë me qera në Prizren

Njoftohen të gjithë familjet në nevojë që jetojnë në qira se që nga java e ardhshme mund të aplikojnë për të përfituar nga Programi...

Ja çka i bëri shiu oborreve në Prizren (Foto)

Tash e tri ditë që në Kosovë po mbretëron mot i ligë i shoqëruar me reshje të shiut. Derisa në një pjesë të madhe, për...

COVID-19: Sot asnjë rast në Prizren

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë testuar 145 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve...

12 policë të Prizrenit në mesin e të infektuarve me koronavirus

12 nga 19 rastet e reja me koronavirus në Prizren të premten janë zyrtarë policorë, ka mësuar KOHA. Të premten janë testuar rreth 20 zyrtarë...

Presidenti i klubit argjentinas: Lautaro e ka marrë rrugën drejt Barcelonës

Transferimi i mundshëm i Lautaro Martinez te Barcelona është kthyer në një temë dite në mediat italiane dhe ato spanjolle. Sëfundmi për këtë çështje...

Prizren: Aktakuzë për armëmbajtje pa leje dhe përdorim të armës

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve me inicialet M.P., dhe R.D., për shkak të dyshimit...

Pse iku arsimtari Agim?

Ditar Kabashi  Kur e ndërroi vendin e punës dhe kaloi tek një shkollë tjetër mërzia ime u ngjesh aq sa më ishte zbehur fare kuraja...

Qetësi në Malishevë, 21 ditë pa të infektuar me Covid-19

Situata pandemike në Komunën e Malishevës, konsiderohet e qetësuar, pasi sot e 21 ditë, nuk është regjistruar asnjë rast i prekur nga virusi korona,...

“Të duash një person tjetër, do të thotë të shohësh fytyrën e Zotit”

Ekzistojnë baballarë që nuk i duan fëmijët e tyre; por s’ka asnjë gjysh që nuk e adhuron nipin e tij. Një hije është e vështirë...

Lajmet e Fundit

Limaj përkujton masakrën në lagjen “Tusuz” të Prizrenit

Kryetari i NISMA-s Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka përkujtuar masarkrën e 27 shqiptarëve të pafajshëm në lagjen "Tusuz" të Prizrenit. Sipas tij, vrasja e tyre 21...

Thënie të pavdekshme nga njerëz të mëdhenj

“Vlera e një njeriu duhet parë në faktin se çfarë jep, dhe jo në atë se çfarë është në gjendje të marrë” – Albert...

Besa Kokëdhima pranon ndërhyrjet në fytyrë: Është e pashmangshme

Besa Kokëdhima vazhdimisht është në qendër të vëmendjes. Këngëtarja është komentuar po ashtu edhe për ndryshimet në pamjen e jashtme. Besa nuk e ka mohuar...

Era publikon foton me motrën tjetër që ngjan me Kim Kardashian

Nora dhe Era Istrefi ndajnë shpesh momente të jetës në rrjete sociale, por gjithmonë janë treguar të rezervuar përsa i përket motrës tjetër të...

Ibrahimovic rrezikon karrierën? Milani vë pikat mbi “i” pas dëmtimit

Zlatan Ibrahimovic u dëmtua ditën e djeshme në stërvitje dhe kishte dyshime për një problem me tendinën e Akilit, çka praktikisht do mbyllte sezonin...