10.4 C
Prizren
E mërkurë, 3 Qershor, 2020

Zafir Berisha: 800 vota nga Prizreni nuk janë bartur në faqe zyrtare të KQZ-së

Zafir Berisha nga Nisma Socialdemokrate ka thënë se 800 vota nga Prizreni janë tjetërsuar ose nuk janë bartur në faqe zyrtare të KQZ-së.

Sipas tij, mosbartja e këtyre votave është tregues se dikush është i interesuar të krijojë opinion të gabuar me vetëdije, njofton Klan Kosova.

“Bartja e votave në qendrën votuese 2042 A, 2001A në qendrat e tjera votuese në Prizren nga Nisma me nr.122 në subjektin nr.121 është tregues se dikush është i interesuar të krijojë opinion të gabuar me vetëdije”.

“Mosbartja në faqen zyrtare të KQZ-së të votave nga qendrat votuese 2041A Billushë, 2032A Vlashnje, 2048A Petrovë 2057A, 2016A (02d) Lubeqevë, 2065A Medvec e ndonjë qendër tjetër edhe pse nuk janë qendra të mëdha votuese, dyshoj se po bëhen me qëllim për me i dhënë “material” atyre që nuk janë ndalë duke “hangër” kundër Nisma-s dhe procesit zgjedhor”.

Kujtojmë se Nisma Socialdemokrate i ka marrë 3.447 vota në Prizren ose 5,50 për-qind të tyre.

 

   

  - Advertisement -

  Më Shumë

  Tre Librat që Universiteti i Standfordit ua kërkon të gjithë studentëve të rinj

  Të freskët nga motivimi dhe kënaqësia e fitimit për pranimin në universitetin më konkurrues në Amerikë, studentët e Universitetit të Stanfordit do ta donin...

  “Censuruesja” e re e filmave Corona – A do të shohim më puthje në ekran?

  Si do të dukej filmi “Bashkë me erën”, nëse Clark Gable dhe Vivien Leigh, në rolet e Rhett Butler dhe Scarlett O’Hara, nuk do...

  Qeveria ndan 151 mijë euro për Lotarinë e Kosovës

  Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbrëmshme ka shqyrtuar kërkesën e Lotarisë së Kosovës për ndarjen e mjeteve financiare për pagesën e obligimeve ndaj...

  Banka Botërore: Deri në 150 mijë njerëz në Kosovë mund të bien në varfëri si pasojë e koronavirusit

  Një studim i Bankës Botërore konstaton se pandemia COVID-19 do të rrisë nivelin e varfërisë dhe të papunësisë në Ballkanin Perëndimor. Në Ballkanin Perëndimor sipas...

  Zyrtare: Premierliga fillon me 17 qershor

  Liga Premier e ka konfirmuar lajmin se do të rifillojë ndeshjet nga 17 qershori ku do të zhvillohen të gjitha 92 ndeshjet e mbetura. Një...

  Trumpi datën e Samitit G7-s do ta shtyjë deri në shtator

  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se do ta shtyjë Samitin G7, të planifikuar për këtë vit, me qëllim që t’i ftojë...

  Kina po bëhet gati për luftë… por kundër kujt?!

  Sado e pazakontë që mund të tingëllojë, Presidenti Kinez Xi Jinping i ka kërkuar Ushtrisë së saj Çlirimtare të Popullit (PLA) të përgatitet për...

  Rriten çmimet e derivateve në Kosovë

  Edhe pse çmimet e derivateve të naftës në Kosovë ishin të larta, ato sërish kanë shënuar ngritje. Aktualisht në Kosovë çmimi i naftës sillet...

  Mikrobiologu Raka: Besoj se nxënësit shumë shpejt do të kthehen në shkolla

  Situata me koronavirus në Kosovë është e menaxhueshme. Kështu është shprehur mikrobiologu Lul Raka, i cili ka thënë se në aspektin epidemiologjik situata është brenda...

  Napoli, Gattuso nxit lojtarët: Le të fitojmë Kupën!

  "Le të fitojmë Kupën". Tre fjalë që Rino Gattuso i përdori shumë thjesht për t’i dhënë zemër djemve të tij, në prag të ndeshjes...

  Rexhaj: Albin Kurti nuk ka grup, por Hashim Thaçi le të mbahet mirë

  eputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, ka komentuar akuzat e presidentit të vendit, Hashim Thaçi, ndaj kryeministrit në...

  Prizreni ndër komunat më të prekura me COVID-19, sot dalin testet edhe për 32 persona

  Në komunën e Prizrenit deri më tani janë identifikuar 134 raste me Covid-19, ku 54 prej tyre janë raste aktive, 75 të shëruar kurse...

  Limaj përkujton bashkëluftëtarët: Ishin djemtë më të mirë

  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar katër bashkëluftëtarët e tij në 21 vjetorin e rënies. Ish-komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka vlerësuar...

  Dita e tretë, Prizreni pa asnjë të infektuar me COVID-19

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka bërë të ditur se janë testuar gjithsej 332 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi...

  Të gjitha testet e sotme për COVID-19 në Malishevë, rezultuan negative

  Sot në territorin e Komunës së Malishevës, janë bërë nëntë teste të rasteve të kontaktit për COVID-19, dhe të gjitha testet kanë rezultuar negative....

  Plaçkitet një shkollë në Prizren

  Persona të panjohur kanë hyrë me forcë të hënën në objektin e një shkolle në Prizren dhe kanë vjedhur pajisje shkollore. Kjo është bërë e...

  Lajmet e Fundit

  Vidhet automjeti në Prizren, Policia po heton rastin

  Një qytetar ka raportuar dje në Polici rastin e vjedhjes së automjetit, transmeton PrizzrenPress. Sipas ankuesit, nga persona të panjohur gjatë mëngjesit i kanë vjedhur...

  Këta punëtorë paguhen nga Pakoja Emergjente këtë muaj

  Punëtorët e bizneseve veprimtaria e të cilave është ndikuar nga masat kufizuese ndaj COVID-19 këtë muaj pritet t’i marrin pagat e dyta nga Pakoja...

  Në Prizren vijnë në jetë 22 fëmijë

  Në repartin e gjinekologjisë të Spitalit të Prizrenit, gjatë dy ditëve të fundit kanë ardhur në jetë 22 fëmijë. Teuta Gurgushka, udhëheqëse e Maternitetit, njofton...

  Gratë shqiptare që kanë bërë histori

  Gruaja shqiptare ndër vite, është udhëhequr dhe frymëzuar nga emra që kanë bërë historinë. Brez pas brezi, gratë shqiptare që sakrifikuan jetën në emër...

  Bordi i përkohshëm i Postës: Ulëm pagat e menaxhmentit, limituam përdorimin e veturave zyrtare

  Përmes një komunikate për media Bordi i Përkohshëm i Postës së Kosovës ka prezantuar të arriturat për periudhën prill – maj 2020. Sipas kësaj komunikate,...