13.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

100 euro false në Suharekë

Një rast me falsifikim parash është regjistruar në Suharekë, raporton PrizrenPress.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të martën, një mashkull ka raportuar sese persona të panjohur kanë paguar me një kartëmonedhë prej 100 euro, e cila dyshohet se është e falsifikuar.

Njësiti i forenzikës ka konfiskuar kartëmonedhën.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Përkujtohen të vrarët në masakrën e Gollubovcit në Malishevë

Sot është përkujtuar masakra e Gollubovcit, ku 24 vite më parë forcat serbe kanë vrarë në mënyrën më mizore 30 civil shqiptar, kryesisht të...

Biden: Do të përgjigjemi shpejt nëse rusët aneksojnë territoret ukrainase

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët dhe partnerët perëndimor për të ashpërsuar sanksionet kundër Rusisë nëse ajo anekson territore në Ukrainë. Kështu ka...

Lajmet e Fundit