13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

27 vjeçari ia vjedh portofolin të moshuarës në Prizren

Një 27 vjeçar është arrestuar  rreth orës 20:50 në rrugën “Kosova” në Prizren, i dyshuar për vjedhje.

Ai dyshohet se ia ka vjedhur portofolin një gruaje të moshuar, në të cilin ajo kishte vetëm 58 euro.

Lajmin për Gazetën Sinjali e kanë konfirmuar nga Policia e Rajonit të Prizrenit.

“Rasti ka ndodhur rreth orës 20:50 në rrugën ‘Kosova’ në Prizren. I dyshuari me vendim të prokurorit, është ndaluar për 48 orë”, thuhet në përgjigjen e policisë.

Më Shumë

Nesër fillon procesi mësimor, MASHTI kërkon bashkëpunim për kompensimin e orëve

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI) ka njoftuar të gjithë nxënësit, mësimdhënësit dhe prindërit se nesër, (e hënë, 3 tetor 2022), fillon...

Këshilli i Prindërve – qeverisë: Ekzekutoni pagat për mësimdhënësit

Këshilli i Prindërve të Kosovës i ka bërë thirrje institucioneve të qeverisë së Kosovës që të bëjnë ekzekutimin e plotë të pagave të mësimdhënësve...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit