5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Dy fizioterapeutë ia shpëtojnë jetën futbollistit në ndeshjen e juniorëve në Prizren

Klubi Futbollistik Liria me anë të një postimi zyrtar në Facebook ka njoftuar për një ngjarje që ka mundur të jetë me pasoja të rënda sot në sfidën e juniorëve mes Lirisë dhe Istogut.

Mësohet se gjatë ndeshjes, pas një dueli në ajër, lojtari i juniorëve të Lirisë, Erand Bacaliu, ka humbur vetëdijen.

Për më keq, atij i është rrotulluar edhe gjuha, duke bërë që të pranishmit të kalonin në momente paniku.

Falë dy fizioterapeutëve që ishin të pranishëm në ndeshje, u arrit që të shmangej më e keqja.

Ky ishte njoftimi i plotë i klubit prizrenas:

Më Shumë

Superliga e femrave rikthehet me derbin Prishtina-Bashkimi

Java e tetë e Superligës së Femrave do të sjellë derbin ndërmjet Prishtinës dhe Bashkimit. Këto dy skuadra së fundi u takuan në Ligën Unike,...

Sot është ditëlindja e 78-të e ish-presidentit Rugova (FOTO)

Sot është përvjetori i 78-të i lindjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai u lind më 2 dhjetor të vitit 1944, në fshatin Cerrcë...

Lajmet e Fundit