11.8 C
Prizren
E premte, 31 Mars, 2023

36 aksidente trafiku brenda 24 orëve, shqiptohen mbi 1 mijë gjoba

36 aksidente trafiku janë shkaktuar gjatë 24 orëve të fundit.

17 nga këto aksidente ishin me të lënduar, kurse 19 të tjerë me dëme materiale.

Gjatë të njëjtës kohë, Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 126 tiketa trafiku.

Më Shumë

Me bukurinë e lirisë

Sahit Osmani (22 dëshmorëve ,dhe 18 martirëve të Randobravës) Me bukurinë e lirisë keni hyrë në qenien tonë Të shndërruar në përmendore me bardhësinë e ditëve rilindni Shtresave të atdheut gjaku...

Kurti: Serbia duhet të ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar drejtësi për të vrarët gjatë luftës së fundit në Kosovë. Kurti ka theksuar se Serbia duhet të...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit