26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Aksident në Autostradën “Ibrahim Rugova” (Foto)

Një aksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 11:40 në Autostradën “Ibrahim Rugova” në afërsi të Malishevës.

Sipas policisë në vendin e ngjarjes, shoferi i veturës Renault ka humbur kontrollin mbi veturën dhe është përplasur me mbrojtëset e rrugës.

Shoferi me iniciale M.P, viti i lindjes 1986 nga Prishtina, që ishte i vetëm në veturë, është dërguar menjëherë për Qendrën e Mjekësisë Familjare në Suharekë, ku ka marrë ekzaminimet e para, transmeton Klan Kosova.

Sipas mjekëve në QKMF, gjendja e të lënduarit është jashtë rrezikut për jetën. Megjithatë për tretman të mëtutjeshëm, ai është dërguar në Spitalin Rajonal të Prizrenit.

Më Shumë

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka vazhduar kritikat ndaj qeverisë së Kosovës për veprimet në veri. Duke përshëndetur reagimin e sotëm të BE-së, e...

Kurti arrin në Bratisllavë, pritet të flas për të ardhmen e Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar sot drejt Bratisllavës ku do të marrë pjesë në konferencën për sigurinë globale, Globsec.   Tashmë Kurti ka arritur...

Lajmet e Fundit