1.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

ANIBAR hap konkursin për projekte filmike 2015

ANIBAR15Festivali i filmit të animuar ANIBAR ka hapur thirrjen për filmat e zhanrit të animuar nga e mbarë bota, e konkursi do të jetë i hapur deri më 20 maj të vitit tjetër.

Festivali mbahet në muajin gusht 2015, ndërsa çmimet përfshijnë filmin më të mirë në të gjitha kategoritë, produksionin më të mirë, filmin më të mirë të studentëve, çmimin e audiencës, filmin më të mirë të animuar nga Ballkani dhe filmin më të mirë të animuar në çështje mjedisore.

Më Shumë

Duda Balje për Kodin Civil: Kam informata që nuk ka ndryshuar, nuk do ta votoj

Kundër, ka votuar edhe deputetja e grupit multietnik, Duda Balje. Por, thotë se ka informata që nuk është bërë asnjë ndryshim. E, në rast të mos...

Raporti i “Transparency International”: Kosova ka përparuar në luftën ndaj korrupsionit, por s’e ka nën kontroll

Në raportin e organizatës ndërkombëtare “Transparency International” për vitin 2022, të publikuar të martën, Kosova renditet në vendin e 84-të me 41 pikë në...

Lajmet e Fundit