16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë në Prizren për pengim dhe tentim sulmi ndaj policëve

Policia në Prizren ka arrestuar një shtetas të Shqipërisë pasi kishte penguar dhe kishte tentuar t’i sulmoj zyrtarët policor, raporton PrizrenPress.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, rasti ka ndodhur të hënën rreth orës 12:00, ku i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Shqipërisë i cili derisa kishte qenë duke e drejtuar veturën i cili kishte penguar dhe kishte tentuar t’i sulmoj zyrtarët policor.

Si pasojë një zyrtar policor ka pranuar tretman mjekësor si dhe i dyshuari, pasi kishe marr lëndime gjatë arrestimit.

Policia njofton se i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Aksion kundër drogës në lagjen ‘Tusuz’ të Prizrenit

Njësia e Antidrogës në Policinë e Kosovës është duke realizuar një aksion në qytetin e Prizrenit. Aksioni po kryhet në lagjen 'Tusuz', ku pritet të...

Qeveria miraton Projektligjin për Fondit Sovran, Kurti: Kjo nismë do të rezultojë me stabilizim të ekonomisë

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar Projektligjin për themelimin e Fondit Sovran të Republikës së Kosovës. Në mbledhje të qeverisë, kryeministri Albin Kurti ka thënë...

Lajmet e Fundit