4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Arrestohet një shtetas i Shqipërisë, pasi i ofroi policit në Kosovë 20 euro ryshfet

Policia e Kosovës ka arrestuar të hënën në mbrëmje në pikë-kalimin kufitar të Vermicës një shtetas të Shqipërisë.

Policia ka njoftuar të martën, se arrestimi është bërë nën dyshimin se ai i ka ofruar zyrtarit policor 20 euro me qëllim që t’i mundësohet hyrja në Kosovë.

“Është arrestuar i dyshuari, shtetas i Shqipërisë, pasi që gjatë kontrollit të dokumenteve i ka ofruar zyrtarit policor 20 euro me qëllim që t’i mundësohet kalimi i kufirit. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Unai Emery kërkon Vedat Muriqin te Aston Villa

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi mund të transferohet në Premier Legue. Ylli dardan po bën një sezon të madh me Mallorca-n në...

Çfarë do të bëjë Budweiser me birrat e mbetura pas ndalimit të alkoolit nga Katari në Kupën e Botës?

Birra dhe futbolli zakonisht shkojnë krah për krah, por në Kupën e Botës Katar 2022 ky rregull i pashkruar u thye pasi vendi pritës...

Lajmet e Fundit