-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Asnjë rast i ri me COVID-19 në Malishevë

Bazuar në të dhënat zyrtare të IKSHPK, sot në territorin e Komunës së Malishevës nuk është regjistruar asnjë rast i ri me COVID-19.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në territorin e Komunës së Malishevës është kjo: Nga data 14 mars 2020, e deri më sot, me CPVID-19 janë regjistruar 259 persona të prekur, prej tyre 225 janë shëruar, 24 kanë vdekur dhe aktiv me covid-19 janë edhe 10 persona.

Më Shumë

Vjedhje në Rahovec

Në një shtëpi në rrugën “Vëllezërit Haradinaj” në Rahovec,  hajnat kanë vjedhur para e gjësende në vlerë prej mijëra euro. Vjedhja ka ndodhur gjatë ditës...

Prizreni ngrohet përnjëmend nga dielli (VIDEO)

Arbana së shpejti pritet të bëhet burim i nxehtësisë për Prizrenin.   Në 10 hektarë tokë, do të shtrihet projekti për ngrohtoren e qytetit financuar nga...

Lajmet e Fundit