3.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Ballkani arratiset në kreun e tabelës

Skuadra e Superligës së Kosovës, Ballkani, vazhdon të mbetet lider i padiskutueshëm i renditjes tabelare edhe pas xhiros së nëntë të kampionatit.

Sot, skuadra nga Suhareka, e cila drejtohet nga trajneri Ismet Munishi e ka mposhtur edhe klubin nga kryeqyteti, Prishtinën, me rezultat 2-1 pas një rikthimi senzacional në minutat e fundit të ndeshjes nga 0-1, në 2-1.

Pas nëntë ndeshjeve, Ballkani kryeson tabelën me 22 pikë, gjashtë më shumë se vendet dy dhe tre që mbahen nga Drita dhe Gjilani.

Nga ana tjetër, Prishtina ka 11 pikë të mbledhura dhe pozicionohet në vendin e katër.

Më Shumë

“Nuk kemi shenja të të pagjeturve”, në Rahovec përkujtohen masakrat e regjimit serb një ditë pas hyrjes së NATO-s

Rahoveci ka shënuar sot përvjetorin e masakrave të ndodhura në disa fshatra të saj. Në Brestoc në 24-vjetorin e tyre, u kujtuan 5 dëshmorët...

Peja vazhdon me fitore, triumfon kundër Bashkimit

Peja ka shënuar fitoren e shtatë radhazi në elitë, duke mundur kësaj radhe, Bashkimin me rezultat 95:79 (33:14, 14:25, 25:25, 23:15), sfidë kjo e...

Lajmet e Fundit