5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Berlusconi: Pas këtij botërori, Balotelin nuk e blen askush

Berlusconi baloty“Po çfarë Italie, botërorin e humba unë, pasi isha duke ia shitur Balotelin një skuadre angleze për shumë miliona, por pas këtij botërori kush ma blen më?”. Kështu është shprehur Silvio Berlusconi nga Roma, gjatë Asamblesë së Grupeve Parlamentare të Forza Italia, ku foli për futbollin, botërorin dhe në veçanti për Mario Balotelin. Lajmi u bë i ditur nga agjencia e lajmeve “Adnkronos”, që citon informacionet e marra nga disa dëshmitarë. “Adnkronos” në fakt tregon se Silvio Berlusconi ka bërë shaka në lidhje me zhvlerësimin e Mario Balotelit pas aventurës së tij zhgënjyese në Botërorin e Brazilit.

Agjencia e shtypit bën të ditur se, Berlusconi siç tregojnë disa nga njerëzit që kanë qenë të pranishëm, iu ka zbuluar atyre se ishte duke ia shitur Balotelin një ndër klubeve më të mëdha angleze për afërsisht 35 milionë euro, por marrëveshja u ndërpre me eliminimin e Italisë nga botërori.

Më Shumë

Murati për rritjen e tatimit në pronë: Rezultat i ligjit të miratuar nga Qeveria Haradinaj në vitin 2018

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka thënë se deri tek situata që përnjëherë disa fatura të tatimit në pronë kanë qenë më të larta,...

Ultrasit e Romës kërcënojnë Zaniolo-n te shtëpia e tij, futbollisti thërret policinë

Një grup ultras i tifozëve të Romës kanë shkuar për ta kërcënuar Nicolo Zaniolo-n te shtëpia e tij në zonën Casal Palocco, duke e...

Lajmet e Fundit