29.8 C
Prizren
E enjte, 5 Gusht, 2021
- Advertisement -

Bote & Rajoni

Gjermania dhe Franca injorojnë OBSH-në, do ta japin dozën e tretë të vaksinës

Gjermania dhe Franca duket se kanë injoruar vendimin e OBSH dhe do të vijojnë me dhënien e dozës së tretë të vaksinës për Covid...

21-vjeçarja humb jetën një orë pas dasmës, pa hequr ende fustanin e nusërisë

Një nuse e re vdiq nga një sulm në zemër, një orë pasi përfundoi dasma. Thuhet se Isra Shaaban u ndje tepër e lodhur...

E trishtë/ Nëna e tre fëmijëve rrëmbehet, torturohet dhe vritet në SHBA

Një nënë e tre fëmijëve besohet se është rrëmbyer, torturuar dhe vrarë. Tara Strozier u raportua e zhdukur më 19 korrik dhe trupi i...

Burri qëndron 45 minuta në tualetin e restorantit, gruaja e inatosur bën veprimin e papritur

Nuk janë të pakta rastet kur gratë ankohen se burrat e tyre po shpenzojnë shumë kohë në banjo me telefona në duar. Ka nga...

E vrau ish-burrin dhe e varrosi në oborr, u thotë policëve se era po vjen nga pëllumbat

Një grua në Minnesota të Shteteve të Bashkuara raportohet se e ka vrarë ish-bashkëshortin dhe e ka varrosur kufomën e tij në pjesën e...

Vrau gruan me thikë, shqiptari në Greqi: Kam prova që më tradhtonte

Shqiptari që vrau gruan në Greqi është shprehur për herë të dytë se ajo e tradhtonte, duke deklaruar se kur kreu aktin ekstrem nuk...

Guvernatori i New York akuzohet për ngacmim seksual ndaj shumë grave

Guvernatori i New York Andrew Cuomo është akuzuar për ngacmim seksual të shumë grave, duke i nënshtruar ato për puthje dhe fërkime pa dëshirën...

SHBA heq vizat për Kroacinë?!

Sekretari i Shtetit Amerikan, Antony Blinken, ka bërë të ditur se ka nominuar Kroacinë për Programin e Heqjes së Vizave, të njohur si ‘’Visa...

Numri i të vdekurve nga zjarret në Turqi rritet në tetë

Numri i të vdekurve nga zjarret në bregdetin jugor të Turqisë u rrit në tetë të dielën, ndërsa zjarrfikësit janë ende duke luftuar në...

Shqiptarja ekzekutohet në makinë në sy të fëmijëve

Një krim i rëndë ka ndodhur në Florida të SHBA, ku është vrarë një 27-vjeçare shqiptare, shkruan Top Channel. Trupi i saj i pajetë...

Lajmet e Fundit