13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Çka do të ndodhë sot në Prizren

09:00Mbahet Samiti i Arsimit dhe Aftësimit Profesional – VET Sami. Merr pjesë kryeministri Albin Kurti. (Parku Inovativ, Prizren)

 

 

10:00Mbahet mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa. (Shtëpia e Bardhë, Prizren) 

11:30Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka së bashku me drejtorin e Drejtorisë për Bujqësi dhe Zhvillim Rural, Agron Limani, bëjnë përurimin e projektit “Hapja e puseve për ujitjen e tokave bujqësore” me participim. (Shtëpia e Bardhë, Prizren)

Më Shumë

Punime në rrjet/ Këto fshatra të Prizrenit nuk do të kenë rrymë

KEDS ka njoftuar për ndërprerje të energjisë elektrike në disa fshatra dhe rrugë të rajonit të Prizrenit. 30.09.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. Nga NS...

Mjeku kosovar bëhet drejtor në AstraZeneca

Mjeku kosovar, Arbër Shehu, ka njoftuar se nga nëntori do të shërbejë si Drejtor i Asociuar Mjekësor në AstraZeneca. Madje, ai këtë detyrë do ta...

Lajmet e Fundit