18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Deputetët “supermenë”

Kuvendi Kosoves14-08Disa deputetë janë të përfaqësuar deri në tre Komisione Parlamentare, ku përfitojnë shuma të majme parash.
Mirëpo, ky “superangazhim” nuk sjell shumë rezultate në punën e legjislativit.

Deputeti i “Nismës për Kosovën”, Haxhi Shala, kryeson njëri nga komisionet më të rëndësishme parlamentare, atë për Mbikëqyrjen e AKI-së dhe njëkohësisht është anëtar i Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Mjedis dhe Planifikim Hapësinor. /zëri/

Më Shumë

NISMA i përgjigjet Ramë Bujës për “rikthimin” e Fatmir Limajt në PDK

Nisma Socialdemokrate ka përjashtuar mundësinë e rikthimit të liderit të saj, Fatmir Limaj, në Partinë Demokratike të Kosovës. Sekretari i Nismës, Endrit Shala ka thënë...

Shitja e derivateve për 24 orët e ardhshme – çmimi i naftës dhe benzinës nuk ndryshon

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ka publikuar çmimet për shitjen e derivateve për 24 orët e fundit. Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar...

Lajmet e Fundit