4.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021

Dua po sjell duet me këngëtare, ja kur del

Po vjen me projekt të ri muzikor.

Dua Lipa ka zbuluar edhe datën se kur do të lansohet kjo këngë që është duet.

Dua me anë të një postimi në rrjetin social Instagram ka bërë të ditur se bashkëpunimi më i ri me këngëtaren belge Anegle vjen me 30 tetor.

Ndërsa në anën tjetër Angele ka publikuar një imazh së bashku me Dua Lipën duke treguar sa e lumtur ndihet.

Image

Më Shumë

Aksidenti në Bullgari, flet pronari i Besa Trans: Këto sprova janë nga Allahu

Si pasojë e një aksidenti tragjik që ndodhi para pesë ditësh në Bullgari, mbetën të vdekur 46 persona shumica nga ta ishin shqiptarë e...

Prindërit e saj nuk e pranonin lidhjen, historia e vajzës ruse që u dashurua me djalin nga Kosova

Historia e dashurisë mes Elinës dhe Yllzonit u trajtua këtë të hënë në emisionin e mëngjesit në Abc. Elina nga Rusia dhe Yllzoni shqiptar...

Dhjetë vjet nga vdekja e Sabri Godos

Sabri Godo ishte një ndër politikanët më të njohur në Shqipëri, shkrimtar dhe skenarist. Më datë 3 dhjetor 2011, Sabri Godo u nda nga...

Temperatura minus e reshje bore, ky është moti sot

Instituti Hidrometeorologjik ka bërë të ditur se kjo javë do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët, me reshje shiu dhe bore, raporton Express Në...

Betohet kryetari i Malishevës–Kastrati: Do të qeverisim bashkë me qytetarët

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati dhe anëtarët e Kuvendit Komunal të Malishevës janë betuar sot solemnisht në seancën inauguruese të mbajtur në...

Kjo është kohë kur më së shumti kryhen grabitje të armatosura në Kosovë

Drizan Shala, ekspert i Sigurisë ka komentuar trendin në rritje të grabitjeve të armatosura në vend. I ftuar në InDoks, Shala është shprehur se rritje...

Hulk dhe Diego Costa ndihmojnë Atletico Mineiro-n të shpallet kampion i Brazilit pas gjysmë shekulli

Skuadra e Atletico Miniero-s është shpallur kampion i Brazilit, pas një pritje prej plot 50 vjetësh. Titullin e fundit dhe të njëkohësisht të parin në...

Latifi jep betimin si kryetar i Rahovecit

Kryetari i rizgjedhur i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, sot ka dhënë betimin për kryetar të kësaj komune. Latifi në seancën inauguruese të Kuvendit Komunal...

Fëmija anarkist që tentoi të vriste Duçen

Jemi në vitin 1926. Ora shënon 17:40. 31 tetori do të shënjonte një atentat të radhës në drejtim të Benito Musolinit (ish-diktatorit italian). Makina e tij...

Masat dhe orari për gastronominë

Qeveria e Republikës së Kosovës sot ka mbajtur mbledhje elektronike, në të cilën ndër të tjera ka miratuar katër projektligje dhe masat e rejat...

Kaq gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 310 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe, janë shqiptuar edhe 242 gjoba për...

Dënohet mësuesja që kreu marrëdhënie seksuale me shokun adoleshent të djalit të saj

Një mësuese është burgosur për më shumë se gjashtë vjet pasi joshi shokun adoleshent të djalit të saj dhe kreu marrëdhënie seksuale me të...

Ngrihet aktakuzë për falsifikim të parave ndaj pesë kamerierëve në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve: B.B., T.P., V.Z., L.E., dhe A.P., për shkak të...

Operacion policor kundër trafikimit me njerëz – kontrollohen 43 lokale, ndërsa mbyllen 8

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për hetimin e trafikimit me qenie njerëzore (DHTQNJ) ka intensifikuar aktivitetet e saj në terren me qëllim të marrjes...

Ismail Kadare dhe e përbotshmja e letërsisë shqipe

ANI KOKOBOBO Pjesa më e madhe e artit të Ismail Kadaresë është në mënyrë të qenësishme shqiptar. Duke nisur nga thesari i pasur i gjuhës...

Lulja që thuhet se u sjell lumturi vajzave të pamartuara

Legjenda thotë se këto lule në vazo kanë vërtet fuqi magjike. Ndihmon vajzat e vetmuara të takojnë bashkëshortin e tyre, gratë e martuara për...

Lajmet e Fundit