0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Dy prizrenas arrestohen pasi ndoqën një person i cili ra më pas nga një lartësi

Dy persona janë arrestuar pasi që po dyshohen se kanë ndjekur një person tjetër i cili gjatë ikjes ka rënë nga një lartësi dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 18:15 në rrugën “Kolë Jakova” në Prizren.

Policia ka njoftuar se edhe i lënduar në cilësinë e të dyshuarit është dërguar në trajtim mjekësor pas lëndime të rënda që ka marrë.

Në lidhje me rastin është njoftuar edhe prokurori i shtetit, e me urdhër të këtij të fundit dy të arrestuarit janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Suharekë, 32 vjeçarja tenton t’i jap fund jetës

Një 32 vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës në Suharekë. Ajo ka konsumuar sasi të tepruar të medikamenteve dhe është dërguar në Spitalin Rajonal...

Aksident i tmerrshëm në Gjermani: Treni tërheq zvarrë qindra metra dy fëmijë, vdes njëri prej tyre

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin gjerman. Dy fëmijë u goditën nga një tren mallrash në një linjë hekurudhore...

Lajmet e Fundit